Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Collins - Świątek 6:4, 6:1; Barty - Keys 6:1, 6:3; Danilina/Haddad Maia - Aoyama/Shibahara 6:4, 5:7, 6:4; Krejcikova/Siniakova - Kudermetova/Mertens 6:2, 6:3; Ebden/Purcell - Ram/Salisbury 6:3, 7:6 (9); Kokkinakis/Kyrgios - Granollers/Zeballos 7:6 (4), 6:4.

Tenis. Katarzyna Kawa rozpocznie sezon w Australii, a Maja Chwalińska zagra w Tunezji

Tenisistki BKTTEAM Katarzyna Kawa (155 WTA) i Maja Chwalińska (334 WTA) przygotowują się do pierwszych występów w nowym sezonie. 

Kawa i Chwalińska wspólnie pracowały w Bielsku-Białej przed intensywnym startem 2022 roku. Ćwiczył z nimi m.in. zdolny 15-latek Jakub Jędrzejczak z BKT Advantage.

Melbourne lub Bendigo na start Kasi Kawy 

Kasia Kawa już w pierwszych dniach stycznia rozpocznie rywalizację. Chce zagrać w eliminacjach jednego z dwóch równolegle rozgrywanych turniejów WTA 250 w Melbourne (korty twarde). Jest ósmą rezerwową

Zgłosiła się także do gry podwójnej wraz z Węgierką Anną Bondar (trzeci rezerwowy duet). 

Jeśli nie uda się dostać do zmagań w Melbourne to jest także zgłoszona do zawodów ITF W60+H w Bendigo (160 km od Melbourne). Wraz z Japonką Mai Hontamą otwierają listę. 

Od 10 stycznia 29-latkę czekają eliminacje Australian Open 2022, które odbędą się oczywiście w stolicy stanu Wiktoria. 

Trzy tygodnie w Monastyrze Mai Chwalińskiej

W czasie przygotowań do nowego sezonu Maja Chwalińska przeszła testy biomechaniczne i psychologiczne w Rehasport Clinic, których wyniki powinny przyczynić się do jeszcze lepszego jakościowo treningu.

Od 9 stycznia 20-latka będzie walczyła w cyklu turniejów ITF W25 Magic Hotel Tours w Monastyrze (korty twarde). W Tunezji chce przebywać przez trzy tygodnie. 

W pierwszym z nich dostała się do drabinki głównej. 

Kategoria: ITF, WTA

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności