MADRYT: Świątek - Cirstea 6:1, 6:1; Sorribes Tormo - Azarenka 7:6 (0), 6:3; Sakkari - Stephens 6:1, 6:3; Ostapenko - Carle 6:3, 6:3; Monteiro - S. Tsitsipas 6:4, 6:4; Korda - Purcell 6:3, 6:3; Lehecka - Medjedovic 7:5, 6:4; Sinner - Sonego 6:0, 6:3.

Tenis. Katarzyna Kawa startowała w turnieju ITF W100 w Bonita Springs

Katarzyna Kawa (218 WTA) startowała w szczęśliwym dla niej turnieju ITF 100 w Bonita Springs na Florydzie (USA), gdzie przed rokiem zagrała w dwóch finałach.

W tym sezonie nie powtórzy już tego osiągnięcia (szybko odpadła). W FineMark Women’s Pro Tennis Championship (korty ziemne, 100 tys. $ w puli nagród) wygrała w pierwszej rundzie z kwalifikantką – Amerykanką Marią Mateas (374 WTA) 6:1, 6:4.

Ważne zawody dla Polki

W kwietniu w Boca Raton także lepsza była Polka 7:6 (3), 6:4. Mateas robi jednak systematyczne postępy. Była w finale zawodów ITF W25 w Spring. Pokonała w innych imprezach m.in. Elizabeth Mandlik (USA) czy Belgijkę Marie Benoit.

W 1/8 finału Kasia nie sprostała Amerykance Kayli Day (183 WTA) 2:6, 2:6. Zawodniczka z USA zapowiadała się na znakomitą tenisistkę. Jako 17-latka była 122 w rankingu WTA.

Kawa spadnie w rankingu WTA o ponad 65 miejsc. Oddali się miejsce w eliminacjach Wimbledonu (w kwalifikacjach Roland Garros raczej zagra).

Gra podwójna

W deblu Kasia Kawa i Meksykanka Marcela Zacarias (nr 3) przegrały z Amerykankami Ashlyn Krueger i Robin Montgomery 4:6, 2:6.

30-latka (72 WTA w deblu) straci w poniedziałek 200 punktów (niżej o przynajmniej 17 lokat).