Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Katarzyna Kawa wraca do Europy, w planach ma Paryż i turnieje na trawie

Katarzyna Kawa (135 WTA w singlu i 84 WTA w deblu) miała bardzo udany tydzień. Dotarła do finałów turnieju ITF W100 w Bonita Spring na Florydzie. 

Miała bardzo pracowitą niedzielę. Z powodu opadów deszczu w sobotę, musiała w kolejnym dniu rozegrać aż trzy spotkania (dwa w grze podwójnej). 

Kłopoty z odnalezieniem rytmu

– Nieczęsto, ale zdarzają się takie sytuacje, że pogoda mocno komplikuje organizatorom realizację planu gier. Na szczęście ostatecznie wszystko udało się dograć do końca w niedzielę. No trochę może szkoda, że bez tytułów, ale mimo wszystko mój wyjazd do USA był bardzo udany, dużo bardziej, niż się spodziewałam. W swoich pierwszych turniejach po przerwie miałam spore problemy odnalezieniem rytmu gry, ale teraz z każdym startem jest coraz lepiej. Cieszę się, że wracam do formy i uzyskuję dobre wyniki, bo przede mną długi sezon – mówi Kasia Kawa, która w USA, w ostatnim tygodniu kwietnia, triumfowała w deblu w zawodach ITF W100 w Charleston.

Powrót do Europy

Kasia wycofała się z turnieju WTA 125 w Karlsruhe w Niemczech, gdzie miała miejsce w drabinkach głównych singla i debla. 

– Czas wracać do Europy. Potrzebuję trochę odpoczynku po ostatnich dwóch intensywnych tygodniach. Zrobię sobie kilka dni wolnego, a potem już w Paryżu będę się przygotowywać do Roland Garros i mam nadzieję, że uda mi się tam wystąpić w głównej drabince singla oraz w deblu, choć to ostatnie jeszcze nie jest pewne. Zaraz po Paryżu będę chciała pograć jak najwięcej na trawie, więc planuję dwa turnieje WTA 250 na tej nawierzchni, a następnie eliminacje do Wimbledonu. Liczę, że w Londynie również uda mi się zagrać w singlu i deblu, ale zobaczymy jak to się potoczy – dodaje tenisistka. 

Tenis. Finały Katarzyny Kawy w turnieju ITF w Bonita Springs

Tenis. Katarzyna Kawa zwyciężyła w zawodach ITF w Charleston

Kategoria: ITF, WTA