Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Parks - Peterson 6:1, 6:4; Bucsa/Falkowska - Gabueva/Zakharova 7:6 (4), 6:1.

Tenis. Kazachstan przeciwnikiem Polski w United 2023, do rozgrywek dołączyła też Bułgaria

Kazachstan i Bułgaria jako ostatnie uzupełniły stawkę zespołów rywalizujących w nowych drużynowych rozgrywkach United Cup 2022, które odbędą się w dniach 29 grudnia – 8 stycznia w Brisbane, Perth i Sydney.

Przez 11 dni walczyć będzie 18 ekip (w puli 15 mln $). Obok Kazachów biało-czerwoni zmagać się będą także ze Szwajcarami. 

Rybakina nie zagra 

Liderami Kazachstanu będą Julia Putintseva (52 WTA) i Alexander Bublik (37 ATP). Do zawodów nie zgłosiła się mistrzyni Wimbledonu 2022 Elena Rybakina (22 WTA). 

Polacy zagrają z Kazachami 31 grudnia (Świątek – Putintseva i Majchrzak – Skatov) i 1 stycznia (Hurkacz – Bublik, Linette – Kulambayeva i mikst), a ze Szwajcarami zmierzą się 2 stycznia (Świątek – Bencic, Majchrzak – Huesler) i 3 stycznia (Hurkacz – Wawrinka, Linette – Teichmann i mikst).

Każde miasto (Brisbane, Perth, Sydney) będzie gościć dwie grupy po trzy kraje. Pojedynki składać się będą z dwóch meczów singlowych kobiet i dwóch spotkań singlowych mężczyzn oraz miksta. Zwycięzcy z każdego miasta awansują do Final Four United Cup w Sydney (6-8 stycznia), a kolejny najlepszy zespół z fazy grupowej uzupełni stawkę.

Uczestnicy United Cup 2023

Polska: Iga Świątek, Magda Linette, Weronika Falkowska, Alicja Rosolska, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Daniel Michalski, Łukasz Kubot

Grecja: Maria Sakkari, Despina Papamichail, Valentini Grammatikopoulou, Sapfo Sakellaridi, Stefanos Tsitsipas, Michaił Pervolarakis, Stefanos Sakellaridis, Petros Tsitsipas

USA: Jessica Pegula, Madison Keys, Alycia Parks, Desirae Krawczyk, Taylor Fritz, Frances Tiafoe, Denis Kudla, Hunter Reese

Hiszpania: Paula Badosa, Nuria Parrizas Diaz, Jessica Bouzas Maneiro, Rafael Nadal, Pablo Carreno Busta, Albert Ramos-Vinolas, David Vega Hernandez

Włochy: Martina Trevisan, Lucia Bronzetti, Camila Rosatello, Nuria Brancaccio, Matteo Berrettini, Lorenzo Musetti, Andrea Vavassori, Marco Bortolotti

Francja: Caroline Garcia, Alize Cornet, Leolia Jeanjean, Jessika Ponchet, Arthur Rinderknech, Adrian Mannarino, Manuel Guinard, Edouard Roger-Vasselin

Australia: Ajla Tomljanovic, Zoe Hives, Maddison Inglis, Samantha Stosur, Nick Kyrgios, Alex De Minaur, Jason Kubler, John Peers

Chorwacja: Petra Martic, Donna Vekic, Tara Wurth, Petra Marcinko, Borna Coric, Borna Gojo, Matija Pecotic

Szwajcaria: Belinda Bencic, Jil Teichmann, Ylena In-Albon, Joanne Zuger, Stan Wawrinka, Marc-Andrea Huesler, Dominic Stricker, Alexander Ritschard

Niemcy: Laura Siegemund, Jule Niemeier, Anna-Lena Friedsam, Julia Lohoff, Alexander Zverev, Oscar Otte, Daniel Altmaier, Fabian Fallert

Brazylia: Beatriz Haddad Maia, Laura Pigossi, Carolina Alves, Luisa Stefani, Thiago Monteiro, Felipe Meligeni Alves, Matheus Pucinelli de Almeida, Rafael Matos

Belgia: Elise Mertens, Alison Van Uytvanck, Magali Kempen, Kirsten Flipkens, David Goffin, Zizou Bergs, Kimmer Coppejans, Michael Geerts

Czechy: Petra Kvitova, Marie Bouzkova, Jessika Maleckova, Jiri Lehecka, Tomas Machac, Lukas Rosol, Dalibor Svrcina

Wielka Brytania: Harriet Dart, Katie Swan, Anna Brogan, Ella McDonald, Cameron Norrie, Daniel Evans, Jan Choinski, Jonny O’Mara

Argentyna: Nadia Podoroska, Maria Carle, Paula Ormaechea, Diego Schartzman, Francisco Cerundolo, Federico Coria, Andres Molteni

Norwegia: Ulrikke Eikeri, Malene Helgo, Lilly Haseth, Casper Ruud, Viktor Durasovic, Andreja Petrovic

Kazachstan: Julia Putintseva, Zhibek Kulambayeva, Gozal Ainitdinova, Alexander Bublik, Timofiej Skatov, Denis Yevseyev, Grigorij Lomakin

Bułgaria: Viktoriya Tomova, Isabella Shinikova, Gergana Topalova, Grigor Dimitrov, Dimitar Kuzmanov, Adrian Andreev, Alexander Lazarov     

Kategoria: ATP, WTA