Polski Tenis

WYNIKI

PEKIN WTA 1000: Świątek - Linette 6:1, 6:1; Ostapenko - Pegula 6:4, 6:2; Samsonova - Kostyuk 6:4, 6:7 (4), 7:5; SZANGHAJ ATP 1000: Kokkinakis - Fognini 6:2, 6:4; Lajovic - Wawrinka 6:4, 7:6 (7); Munar - R. Te 6:2, 6:4; Nishioka - Altmaier 6:4, 3:6, 7:6 (2); Nakashima - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (3); Sweeny - Daniel 6:2, 6:3; Zh. Zhang - Gasquet 6:1, 6:2; McDonald - Moutet 6:2, 6:3; Giron - Galan 6:4, 6:2; Marozsan - Rinderknech 7:6 (6), 6:2; Fucsovics - Yevseyev 6:4, 6:2; Hanfmann - Duckworth 6:4, 6:7 (10), 6:3; Y. Bu - Kecmanovic 6:7 (5), 6:2, 2:1 i krecz Serba.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Komisja zbada sprawę Mirosława Skrzypczyńskiego

Zarząd PZT informuje, że dziś podjęta została uchwała o utworzeniu niezależnej od Zarządu i pozostałych organów PZT trzyosobowej Komisji. Są w niej: Ewa Tokarczyk, Monika Strus-Wołos i Monika Pasieka-Brzozowska.

Komisja zbada wszelkie okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych.

Ewa Tokarczyk

Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii. Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja – psychologia sądowa oraz psychologia kliniczna dziecka. Praca doktorska z zakresu społecznego nieprzystosowania i resocjalizacji dzieci i młodzieży. Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia z psychologii rozwojowej, społecznej, klinicznej dziecka, psychologii rodziny, problematyki motywacji oraz pracy nad zmianą niepożądanych nawyków. Przez cały okres pracy zawodowej opiniowała w sprawach rodzinnych, nieletnich, psychologicznej analizy zeznań małoletnich. W przypadku osób dorosłych, w sprawach o mobbing i zadośćuczynienie.

Monika Strus-Wołos

Adwokat, Doktor nauk prawnych, Członek Naczelnej Rady Adwokackiej w kadencji 2007-2010, a w latach 2010-2013 r. członek Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej. Przez wiele lat członek Komisji Praw Człowieka przy NRA. W latach 2004-2013 r. Przewodnicząca Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Działalności Pro Bono Naczelnej Rady Adwokackiej. Prowadzi szkolenia dla aplikantów adwokackich (prawo UE, prawa człowieka oraz prawo cywilne) i adwokatów (prawo gospodarcze). Wykładowca na konferencjach naukowych. W 2008 roku otrzymała odznakę „Adwokatura Zasłużonym”.

Monika Pasieka-Brzozowska

Adwokat, doktor nauk prawnych, autorka szeregu książek i publikacji na temat prawa prasowego i dostępu do informacji publicznej (m.in. „Prawo prasowe w kazusach” „Informacja publiczna w instytucji kultury”). Specjalizuje się w dostępie do informacji publicznej, prawie prasowym, prawie mediów. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w zakresie informacji publicznej znawca problematyki sądowej z uwagi na wcześniejszą pracę na stanowisku Asystent Prasowego w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Całkowicie niezależna

– Zgodnie z założeniami Komisja jest całkowicie niezależną od Polskiego Związku Tenisowego jednostką, nie podlega kontroli, nadzorowi, wskazówkom oraz jakimkolwiek wytycznym innych organów, komisji i grup roboczych Polskiego Związku Tenisowego oraz jakiejkolwiek ingerencji zarówno aktualnych jak i byłych członków organów PZT. Komisja zobowiązana jest do opracowania stosownego raportu ze swoich działań, który zostanie przygotowany w terminie do sześciu miesięcy począwszy od chwili ukonstytuowania Komisji tj. licząc od dnia dzisiejszego. Nadmieniamy, że osoby powołane do Komisji nigdy nie miały kontaktu z byłymi i obecnymi członkami władz PZT. Są niezależnymi ekspertkami w swoich dziedzinach. Z uwagi na swą niezależność od Polskiego Związku Tenisowego, wszelkie zapytania dotyczące jej działalności prosimy o kierowanie bezpośrednio do Członków Komisji – informuje Dariusz Łukaszewski, Prezes Zarządu PZT.

Tenis. Mirosław Skrzypczyński nie już członkiem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego

Kategoria: PZT