Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Masarova 6:3, 6:4; Fręch - Salkova 6:4, 6:7 (4), 2:2 i krecz Dominiki; Kalinina - Jacquemot 7:5, 3:6, 6:2; Selekhmeteva - Von Deichmann 6:1, 6:2; JASSY WTA 250: Bondar - Bassols Ribera 7:5, 6:4; Paquet - Waltert 6:1, 7:5; Danilovic - Todoni 6:1, 6:1; Janicijevic - Bulgaru 6:2, 7:6 (6); Boskovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Avanesyan - Martic 6:2, 5:7, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Feistel - Serban 6:2, 5:7, 6:4; U. Radwańska - Albie 2:6, 6:0, 6:2; Aiava - Stevanovic 6:3, 6:2; KITZBUHEL ATP 250: Diaz Acosta - Coria 2:6, 6:3, 6:0; Galan - Medjedovic 6:4, 5:7, 6:3; Gaston - Altmaier 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Tenis. Komisja zbada sprawę Mirosława Skrzypczyńskiego

Zarząd PZT informuje, że dziś podjęta została uchwała o utworzeniu niezależnej od Zarządu i pozostałych organów PZT trzyosobowej Komisji. Są w niej: Ewa Tokarczyk, Monika Strus-Wołos i Monika Pasieka-Brzozowska.

Komisja zbada wszelkie okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych.

Ewa Tokarczyk

Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii. Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja – psychologia sądowa oraz psychologia kliniczna dziecka. Praca doktorska z zakresu społecznego nieprzystosowania i resocjalizacji dzieci i młodzieży. Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia z psychologii rozwojowej, społecznej, klinicznej dziecka, psychologii rodziny, problematyki motywacji oraz pracy nad zmianą niepożądanych nawyków. Przez cały okres pracy zawodowej opiniowała w sprawach rodzinnych, nieletnich, psychologicznej analizy zeznań małoletnich. W przypadku osób dorosłych, w sprawach o mobbing i zadośćuczynienie.

Monika Strus-Wołos

Adwokat, Doktor nauk prawnych, Członek Naczelnej Rady Adwokackiej w kadencji 2007-2010, a w latach 2010-2013 r. członek Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej. Przez wiele lat członek Komisji Praw Człowieka przy NRA. W latach 2004-2013 r. Przewodnicząca Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Działalności Pro Bono Naczelnej Rady Adwokackiej. Prowadzi szkolenia dla aplikantów adwokackich (prawo UE, prawa człowieka oraz prawo cywilne) i adwokatów (prawo gospodarcze). Wykładowca na konferencjach naukowych. W 2008 roku otrzymała odznakę „Adwokatura Zasłużonym”.

Monika Pasieka-Brzozowska

Adwokat, doktor nauk prawnych, autorka szeregu książek i publikacji na temat prawa prasowego i dostępu do informacji publicznej (m.in. „Prawo prasowe w kazusach” „Informacja publiczna w instytucji kultury”). Specjalizuje się w dostępie do informacji publicznej, prawie prasowym, prawie mediów. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w zakresie informacji publicznej znawca problematyki sądowej z uwagi na wcześniejszą pracę na stanowisku Asystent Prasowego w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Całkowicie niezależna

– Zgodnie z założeniami Komisja jest całkowicie niezależną od Polskiego Związku Tenisowego jednostką, nie podlega kontroli, nadzorowi, wskazówkom oraz jakimkolwiek wytycznym innych organów, komisji i grup roboczych Polskiego Związku Tenisowego oraz jakiejkolwiek ingerencji zarówno aktualnych jak i byłych członków organów PZT. Komisja zobowiązana jest do opracowania stosownego raportu ze swoich działań, który zostanie przygotowany w terminie do sześciu miesięcy począwszy od chwili ukonstytuowania Komisji tj. licząc od dnia dzisiejszego. Nadmieniamy, że osoby powołane do Komisji nigdy nie miały kontaktu z byłymi i obecnymi członkami władz PZT. Są niezależnymi ekspertkami w swoich dziedzinach. Z uwagi na swą niezależność od Polskiego Związku Tenisowego, wszelkie zapytania dotyczące jej działalności prosimy o kierowanie bezpośrednio do Członków Komisji – informuje Dariusz Łukaszewski, Prezes Zarządu PZT.

Tenis. Mirosław Skrzypczyński nie już członkiem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego

Kategoria: PZT