Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. Kto może być kolejnym rywalem Polaków w Pucharze Davisa? Wyniki spotkań na świecie

Polscy tenisiści następny mecz w Pucharze Davisa rozegrają w lutym 2024 roku. Przeciwników poznają za kilka dni. 

Pojedynki Grupy I i II drużynowych rozgrywek zakończyły się w niedzielę. W gronie potencjalnych rywali są m.in. Kolumbijczycy, Turcy, Austriacy, Rumuni, Duńczycy, Ekwadorczycy, Libańczycy, Japończycy i Gruzini. 

Doszli do tego grona: Grecy, Bośniacy, Bułgarzy, Egipcjanie, Hindusi, Uzbecy, Nowozelandczycy, Pakistańczycy, Luksemburczycy, Norwegowie, Irlandczycy, Meksykanie, Łotysze i Litwini.     

GRUPA ŚWIATOWA I 

Ukraina – Kolumbia 3:2: Krutykh – Mejia 6:4, 6:3; Orlov – Galan 7:5, 3:6, 0:6; Beloborodko/V. Bielinskyi 2:6, 4:6; Krutykh – Galan 3:6, 6:0, 6:3; Orlov – Mejia 5:7, 6:4, 7:6 (4).

Węgry – Turcja 4:0: Marozsan – Celikbilek 7:5, 6:2; Piros – C. Ilkel 6:2, 6:3; Marozsan/Valkusz – Celikbilek/C. Ilkel 6:3, 6:3; Fuele – Kirkin 7:6 (3), 6:2. 

Austria – Portugalia 1:3: Rodionov – Borges 6:7 (4), 6:3, 3:6; Ofner – J. Sousa 7:5, 3:6, 6:7 (1); Erler/Miedler – Borges/Cabral 7:6 (0), 7:6 (5); Novak – Borges 3:6, 2:6.

Rumunia – Tajwan 1:3: Ionel – Tseng 3:6, 0:6; Copil – Hsu 6:7 (5), 5:7; Cornea/Copil – Hsu/Huang 1:6, 4:6; Cretu – T-L. Wu 6:4, 6:4.

Dania – Brazylia 1:3: Rune – Monteiro 7:6 (4), 6:7 (5), 2:6; Holmgren – Seyboth Wild 4:6, 2:6; Ingildsen/Sigsgaard – Matos/Meligeni Alves 7:6 (5), 5:7, 6:7 (5), E. Moeller – Demoliner 6:3, 6:7 (6), 10:4.

Bośnia i Hercegowina – Niemcy 0:4: Fatic – Altmaier 6:7 (5), 2:6; Dzumhur – Hanfmann 2:6, 1:6; Basic/Dzumhur – Krawietz/Puetz 4:6, 2:6; Nedic – Marterer 1:6, 6:7 (4).

Izrael – Japonia 3:2: Oliel – Shimabukuro 4:6, 6:7 (5); Cukierman – S. Mochizuki 1:6, 7:6 (5), 6:2; Cukierman/Leshem – McLachlan/Uesugi 2:6, 6:7 (2); Cukierman – Shimabukuro 2:6, 6:1, 7:6 (4); Oliel – S. Mochizuki 2:6, 7:5, 6:0.

Grecja – Słowacja 1:3: Skorilas – Molcan 1:6, 1:6; S. Tsitsipas – L. Klein 6:7 (3), 7:6 (5), 4:0 i krecz Lukasa; P. Tsitsipas/S. Tsitsipas – L. Klein/Zelenay 3:6, 7:6 (5), 3:6; S. Tsitsipas – Molcan 6:7 (6), 6:4, 3:6.

Bułgaria – Kazachstan 1:3: Kuzmanov – Skatov 6:3, 4:6, 3:6; Milev – Bublik 4:6, 1:6; Donski/Lazarov – Bublik/Nedovyesov 6:3, 6:3; Kuzmanov – Bublik 4:6, 6:7 (4).

Belgia – Uzbekistan 3:1: Coppejans – Sultanov 6:7 (8), 6:3, 6:7 (6); De Loore – Fomin 7:5, 7:6 (2); Gille/Vliegen – Fomin/Shin 6:1, 3:6, 6:2; De Loore – Sultanov 6:3, 6:4.

Argentyna –  Litwa 4:0: F. Cerundolo – Gaubas 6:1, 6:7 (6), 6:2; Baez – Berankis 7:6 (6), 5:7, 6:3; M. Gonzalez/Molteni – Babelis/Butvilas 6:4, 6:3; Etcheverry – Butvilas 6:2, 6:4. 

Peru – Norwegia 3:1: Bueno – Durasovic 3:6, 4:6; Varillas – Budkov Kjaer 7:5, 6:4; A. Huertas del Pino/Varillas – Durasovic/Hoeyeraal 6:4, 6:2; Varillas – Durasovic 6:1, 6:1. 

GRUPA ŚWIATOWA II

Nowa Zelandia – Tajlandia 3:1: Statham – Samrej 6:2, 7:6 (8); Rai – M. Jones 6:1, 6:3; Reynolds/Sitak – Isaro/Trongcharoenchaikul 6:4, 6:2; Becroft – M. Jones 3:6, 6:3, 8:10.

Monako – Ekwador 1:3: Vacherot – Guillen Meza 6:3, 6:7 (4), 6:7 (4); Catarina – E. Gomez 6:3, 3:6, 7:5; Arneodo/Nys – Escobar/Hidalgo 4:6, 2:6; Vacherot – E. Gomez 1:6, 6:1, 1:6.

Liban – Jamajka 4:0: Hassan – Phillips 7:5, 6:3; Habib – Bicknell 7:6 (5), 6:1; Habib/Hassan – Bicknell/Phillips 6:2, 3:6, 6:3; El Natour – Azar 6:3, 6:1.

Gruzja – Tunezja 3:1: Purtseladze – Echargui 6:1, 6:4; Tkemaladze – Dougaz 3:6, 7:6 (9), 6:4; Bakshi/Metreveli – Mansouri/Ouakaa 6:4, 6:7 (5), 2:6; Purtseladze – Dougaz 6:3, 6:4.

Słowenia – Luksemburg 2:3: Artnak – Knaff 6:3, 6:7 (5), 2:6; Rola – Rodesch 7:6 (3), 6:2; Dominko/Rola – Knaff/Rodesch 5:7, 4:6; Rola – Knaff 6:4, 6:2; Artnak – Rodesch 2:6, 6:7 (3).

Hongkong – Łotwa 2:3: H.K. Wong – Strombachs 3:6, 6:4, 3:6; Ch.L.C. Wong – Rocens 6:4, 6:2; Ch.L.C. Wong/H.K. Wong – Libietis/Strombachs 3:6, 6:2, 5:7; Ch.L.C. Wong – Strombachs 4:6, 6:7 (6); Ng – Tens 7:5, 6:2.

Indie – Maroko 4:1: Mukund – Dlimi 7:6 (4), 5:7, 1:4 i krecz Sasikumara; Nagal – Moundir 6:3, 6:3; Bhambri/Bopanna – Benchetrit/Lalami Laaroussi 6:2, 6:1; Nagal – Dlimi 6:3, 6:3; D. Singh – Ahouda 6:1, 5:7, 10:6.

Pakistan – Indonezja 4:0: Qureshi – D.A. Susanto 6:1, 6:4; A. Khan – Trismuwantara 7:5, 6:3; A. Khan/Qureshi – A. Susanto/D.A. Susanto 3:6, 7:5, 6:2; Shoaib – Trismuwantara 7:6 (4), 6:4.

Urugwaj – Egipt 1:3: Carou – Safwat 5:7, 3:6; Roncadelli – K-M. Maamoun 1:6, 6:4, 5:7; Behar/M. Cuevas – El Sallaly/Safwat 3:6, 4:6; Aguilar Cardozo – Elsayed 4:6, 6:0, 10:4.

Salwador – Irlandia 1:4: C. Cruz – Gannon 1:6, 0:6; Arevalo – O’Hoisin 7:6 (5), 6:1; Arevalo/Miralles – Gannon/O’Hare 2:6, 3:6; D. Duran – O’Hoisin 3:6, 2:6; J. Flores – F. Murray 0:6, 0:6.

Meksyk – Chiny 3:1: Pacheco Mendez – F. Sun 5:7, 7:6 (2), 1:1 i krecz Fahinga; Escobedo – R. Te 6:1, 4:6, 6:7 (6); S. Gonzalez/Reyes-Varela – F. Sun/X. Wang 6:4, 6:4; Escobedo – Yi Zhou 7:6 (7), 7:5.

Kategoria: Davis Cup