Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA 2023 – składy, wyniki

Ruszyła druga edycja LOTTO SuperLIGI 2023, w której walczy osiem zespołów. Wystartowała też forBET 1. LIGA z udziałem pięciu drużyn. 

LOTTO SuperLIGA to projekt zawodowych rozgrywek, których premiera odbyła się w 2022 roku, w 100. rocznicę powstania PZT. Po tytuł sięgnął BKT Advantage Bielsko-Biała. Drugi był CKT Grodzisk Mazowiecki, a trzecia Mera Warszawa.

Sezon zasadniczy w LOTTO SuperLIDZE składać się będzie z siedmiu kolejek. Wyłonią one cztery najlepsze zespoły, które w grudniu powalczą o krajowy tytuł podczas turnieju Final Four. 

Do rozgrywek zgłoszeni zostali m.in. Magda Linette, Magdalena Fręch, Weronika Falkowska, Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Marta Kostyuk, Linda Noskova, Daniel Michalski, Maks Kaśnikowski, Jan Zieliński, Łukasz Kubot czy Karol Drzewiecki. 

LOTTO SUPERLIGA

BKT Advantage Bielsko-Biała: Magdalena Baniak, Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa, Miriam Kolodziejova, Daria Kuczer, Linda Klimovicova, Viktoria Hruncakova (dawniej Kuzmova), Jesika Maleckova, Johana Markova, Patrycja Niewiadomska, Linda Noskova, Teresa Smitkova, Alan Bojarski, Michał Dembek, Jakub Jędrzejczak, Zdenek Kolar, Jozef Kovalik, Lukas Lacko, Tomas Machac, Mikołaj Migdalski, Vladyslav Orlov, Filip Peliwo, Peter Benjamin Privara, Maciej Rajski. 

CKT Grodzisk Mazowiecki: Julia Daroszewska, Amelia Drozd, Emilia Durska, Zuzanna Frankowska, Karolina Gołda, Martyna Kubka, Zuzanna Pawlikowska, Barbara Straszewska, Zuzanna Witkowska, Jan Dąbrowski, Jakub Januchowski, Szymon Janzen, Maks Kaśnikowski, Wiktor Lewandowski, Łukasz Kubot, Jan Nowacki, Antoni Pankowski, Hubert Plenkiewicz, Jakub Strzelecki, Yann Wójcik, Jan Zieliński. 

WKT Mera Warszawa: Zuzanna Jeschke, Laura Koralnik, Natalia Kowalczyk, Kristina Kucova, Paula Ormaechea, Agnieszka Radwańska, Agnieszka Radwańska, Daria Snigur, Aleksandra Zuchańska, Andy Allen, Mariusz Fyrstenberg, Oskar Grzegorzewski, Robert Marcora, Daniel Michalski, Piotr Pawlak, Maksymilian Samojłowicz, Sergiej Stakhovsky, Sebastian Usiadek, Luca Vanni. 

KT Kubala Ustroń: Marta Kostyuk, Sara Husar, Lena Papadakis, Natalia Siedliska, Rebecca Sramkova, Vendula Valdmannova, Daniela Vismane, Paweł Ciaś, Marek Gengel, Mateusz Kowalczyk, Illya Marchenko, Grzegorz Panfil, Jaroslav Pospisil, Lukas Rosol.

KS Górnik Bytom: Zuzanna Bednarz, Olivia Bergler, Agata Będkowska, Weronika Falkowska, Magdalena Fręch, Magdalena Hędrzak, Maja Pawelska, Marcelina Podlińska, Stefania Rogozińska Dzik, Dominik Salkova, Daria Semenistaja, Nikodem Barcik, Gregoire Barrere, Marek Jaloviec, Szymon Kielan, Lukas Klein, Vit Kopriva, Andrew Paulson, Martyn Pawelski, Dalibor Svrcina, Maciej Ziomber. 

AZS Tenis Poznań: Anna Hertel, Zuzanna Krygier, Magda Linette, Amelia Paszun, Justyna Pająk, Wiktoria Rutkowska, Sylwia Zagórska, Mikołaj Kowal, Mateusz Lange, Maciej Lorenz, Przemysław Michocki, Maciej Smoła, Dawid Taczała, Borys Zgoła, Goran Zgoła.

WKS Grunwald Poznań: Xenia Bandurowska, Gina Feistel, Martyna Jankowska, Sonia Pieczyńska, Ada Piestrzyńska, Marta Zając, Karol Drzewiecki, Hubert Gąsiorek, Andriej Kapaś, Michał Nispoń, Aleksander Orlikowski, Bartosz Selwesiuk, Jasza Szajrych, Michał Wargocki.

Osavi Tennis Team Kalisz: Valeria Darashuk, Karolina Kubanova, Ivana Sebestova, Gabriela Stefaniak, Julie Struplova, Vanesa Sulcova, Vendula Valdmannova, Martyna Zaremba, Jiri Barnat, Mikołaj Biedermann, Maciej Duda, Piotr Gryńkowski, Janos Fekete, Petr Hajek, Michał Matuszewski, Piotr Matuszewski, Petr Michnev, Vitalij Sachko, Oskar Szymczak. 

1. kolejka (7 maja): Grunwald – Mera 5:1: Bandurowska – Zuchańska 6:2, 7:5; Piestrzyńska – Stypuła 6:2, 6:3; Szajrych – Michalski 6:3, 1:6, 10:8; Drzewiecki – Grzegorzewski 6:2, 6:4; Bandurowska/Piestrzyńska – Stypuła/Zuchańska 4:6, 4:5 i krecz B/P; Drzewiecki/Szajrych – Grzegorzewski/Samojłowicz 6:1, 6:4.

Osavi – AZS 6:0: Struplova – Paszun 6:2, 6:1; Kubanova – Rutkowska 6:0, 7:5; Barnat – Michocki 6:2, 6:1; Gryńkowski – Taczała 6:3, 6:0; Darashuk/Kubanova – Paszun/Rutkowska 6:4, 7:5; Barnat/P. Matuszewski – Michocki/Taczała 6:2, 6:2.

Kubala – Advantage 2:4: Valdmannova – Hruncakova 1:6, 6:7 (4); Leśniak – Kawa 6:7 (5), 3:6; Rosol – Kovalik 2:6, 2:6; Ciaś – Rajski 6:3, 3:6, 10:6; Leśniak/Valdmannova – Hruncakova/Kawa 2:6, 3:6; Ciaś/Rosol – Dembek/Rajski 6:3, 6:2.

Górnik – CKT 6:0: Bednarz – Z. Witkowska 6:0, 6:2; Bergler – Gołda 6:2, 6:2; Kielan – Pankowski 6:1, 6:1; Pawelski – H. Plenkiewicz 7:6 (0), 6:3; Bednarz/Będkowska – Durska/Gołda 2:6, 7:5, 10:5; Kielan/Pawelski – Januchowski/H. Plenkiewicz 6:4, 6:2.

FORBET 1. LIGA

TIM Gwardia Wrocław: Karolina Jaśkiewicz, Adrianna Sosnowska, Martyna Śrutwa, Katarzyna Wysoczańska, Juliusz Bienkiewicz, Kacper Szymkowiak, Mikołaj Lis, Mateusz Terczyński, Sandro Szic. 

KT GAT Gdańsk: Amelia Ciesielczyk, Weronika Ewald, Oriana Gniewkowska, Victoria Kapcia, Hanna Koprowska, Martyna Mackiewicz, Martyna Szpakowska, Radosław Gajewski, Borys Gryń, Mateusz Klimek, Maciej Kos, Tymon Litwic, Kacper Nawój, Filip Pieczonka, Aleksander Suchanowski, Zoltan Szabo, Leon Zaorski.

Come-On Wrocław: Marta Halbersztadt, Nika Hurkacz, Oliwia Orlińska, Jessica Pabisiak, Martyna Piechowicz, Karolina Skowrońska, Weronika Skowrońska, Nadia Meier, Tomasz Buczko, Marcel Dzieło, Błażej Koniusz, Kevin Pabisiak, Piotr Siekanowicz, Adam Święcicki, Jakub Szubert, Krzysztof Szubert. 

ZTT Bazalt Złotoryja: Ewa Czapulak, Natalia Gagatek, Zuzanna Kubacha, Daria Nowak, Laura Isabel Putz, Natalia Turczuk, Mateusz Błaszczyk, Sebastian Brzeziński, Jonasz Dziopak, Wiktor Kubicz, Kasper Kulpa, Marcel Zieliński. 

KT Royal Zielona Góra: Zofia Dziewięcka, Magdalena Martyniak, Anna Murawska, Julia Oczachowska, Agnieszka Olszewska, Julia Piotrowska, Filip Bojko, Wojciech Medyński, Piotr Stefaniak, Rafał Szmyr, Dawid Wiśniewski.  

1. kolejka (6 maja): TIM Gwardia – ZTT Bazalt 2:4: Wysoczańska – Kubacha 6:3, 6:3; Śrutwa – Czapulak 4:6, 6:4, 3:10; Bienkiewicz – M. Zieliński 2:6, 2:6; Szymkowiak – Brzeziński 6:1, 3:6, 10:12; Śrutwa/Wysoczańska – Czapulak/Kubacha 3:6, 3:6; Bienkiewicz/Szymkowiak – Brzeziński/M. Zieliński 2:6, 7:6 (3), 10:7.

KT GAT – Come-On 6:0 (walkower).

Tenis. Final Four LOTTO SuperLIGI w Zielonej Górze – wyniki

Kategoria: SuperLiga