Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA – wyniki czwartej kolejki

Uczestnicy drugiej edycji LOTTO SuperLIGI 2023 (z udziałem ośmiu zespołów) i forBET 1. LIGI (startuje pięć ekip) walczyli w czwartej kolejce rozgrywek. W elicie grali w Poznaniu, Warszawie i Bielsku-Białej.

Sezon zasadniczy w LOTTO SuperLIDZE składa się z siedmiu kolejek. Wyłonią one cztery najlepsze zespoły, które w grudniu powalczą o krajowy tytuł podczas turnieju Final Four. 

LOTTO SUPERLIGA

BKT Advantage Bielsko-Biała – Osavi Tennis Team Kalisz 5:1: Katarzyna Kawa – Julie Struplova 6:1, 6:0; Linda Klimovicova – Karolina Kubanova 6:0, 4:6, 9:11; Jozef Kovalik – Piotr Gryńkowski 6:0, 6:3; Filip Peliwo – Petr Michnev 1:6, 6:3, 10:8; Maja Chwalińska/Kawa – Kubanova/Vanesa Sulcova 6:0, 6:1; Jakub Jędrzejczak/David Poljak – Gryńkowski/Michnev 7:6 (4), 6:3.

AZS Tenis Poznań – KS Górnik Bytom 3:4: Anna Hertel – Gabriela Knutson 4:6, 3:6; Rozalia Gruszczyńska – Stefania Rogozińska Dzik 4:6, 4:6; Przemysław Michocki – Martyn Pawelski 6:3, 4:6, 12:14; Marcel Kamrowski – Marek Jaloviec 6:4, 6:3; Hertel/Wiktoria Rutkowska – Knutson/Rogozińska Dzik 7:6 (1), 4:6, 10:4; Michocki/Maciej Smoła – Jaloviec/Pawelski 7:6 (7), 7:6 (6); Hertel/Kamrowski – Knutson/Pawelski 7:6 (7), 2:6, 8:10.

WKS Grunwald Poznań – CKT Grodzisk Mazowiecki 2:4: Gina Feistel – Valeria Strakhova 6:4, 4:6, 11:13; Xenia Bandurowska – Daria Górska 4:6, 2:6; Jasza Szajrych – Milijan Zekic 6:4, 3:6, 8:10; Aleksander Orlikowski – Yann Wójcik 6:1, 6:4; Bandurowska/Feistel – Górska/Strakhova 2:6, 2:6; Karol Drzewiecki/Orlikowski – Wójcik/Zekic 6:2, 6:2.

WKT Mera Warszawa – KT Kubala Ustroń 2:4: Urszula Radwańska – Daniela Vismane 6:4, 6:4; Kristina Kucova – Marta Leśniak 4:6, 7:5, 10:4; Roberto Marcora – Lukas Rosol 6:4, 3:6, 5:10; Luca Vanni – Matteo Viola 7:6 (2), 4:6, 10:12; Kucova/U. Radwańska – Leśniak/Vismane 3:6, 2:6; Marcora/Vanni – Rosol/Viola 7:6 (4), 6:7 (6), 15:17.

Tabela: 1. Advantage 12 punktów, 2. Górnik 10, 3. Kubala 7, 4. Osavi Tennis Team 6, 5. Grunwald 5, 6. Mera 3, 7. CKT 3, 8. AZS Tenis 2. 

FORBET 1. LIGA

Come-On Wrocław – KT Royal Zielona Góra 2:4: Oliwia Orlińska – Julia Oczachowska 5:7, 6:3, 4:10; Martyna Piechowicz – Zofia Dziewięcka 6:4, 7:5; Piotr Siekanowicz – Dawid Wiśniewski 2:6, 0:6; Krzysztif Szubert – Filip Bojko 1:6, 6:7 (0); Orlińska/Piechowicz – Dziewięcka/Oczachowska 6:3, 6:2; Siekanowicz/Szubert – Radosław Nijaki/Rafał Szmyr 1:6, 4:6.  

TIM Gwardia Wrocław – KT GAT Gdańsk 2:4: Katarzyna Wysoczańska – Oriana Gniewkowska 6:3, 6:1; Martyna Śrutwa – Hanna Koprowska 5:7, 6:4, 9:11; Juliusz Bienkiewicz – Maciej Kos 3:6, 2:6; Dominik Nazaruk – Filip Pieczonka 3:6, 0:6; Ewa Samberger/Wysoczańska – Gniewkowska/Martyna Szpakowska 4:6, 6:7 (4); Nazaruk/Kacper Szymkowiak – Kos/Pieczonka 6:2, 3:6, 10:6. Pauzował ZTT Bazalt Złotoryja.

Tabela: 1. ZTT Bazalt 9 punktów, 2. KT GAT 9, 3. TIM Gwardia 3, 4. KT Royal 3, 5. Come-On -1. 

Strona rozgrywek

Tenisowe trofea sportowe AMS – sklep online Grawer

Kategoria: SuperLiga