Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA – wyniki trzeciej kolejki

Po trzytygodniowej przerwie uczestnicy drugiej edycji LOTTO SuperLIGI 2023 (z udziałem ośmiu zespołów) i forBET 1. LIGI (walczy pięć ekip) wrócili do rywalizacji. Rozegrali mecze trzeciej kolejki.

Sezon zasadniczy w LOTTO SuperLIDZE składa się z siedmiu kolejek. Wyłonią one cztery najlepsze zespoły, które w grudniu powalczą o krajowy tytuł podczas turnieju Final Four. 

LOTTO SUPERLIGA

BKT Advantage Bielsko-Biała – WKS Grunwald Poznań 5:1: Katarzyna Kawa – Gina Feistel 6:0, 3:6, 11:9; Linda Klimovicova – Martyna Jankowska 6:0, 6:0; Jozef Kovalik – Jasza Szajrych 6:1, 6:1; Maciej Rajski – Aleksander Orlikowski 3:6, 2:6; Kawa/Klimovicova – Feistel/M. Jankowska 6:2, 6:0; Michał Dembek/Kovalik – Orlikowski/Szajrych 6:4, 3:6, 10:7.

WKT Mera Warszawa – KS Górnik Bytom 1:5: Kristina Kucova – Gabriela Knutson 6:2, 6:7 (2), 10:8; Laura Koralnik – Weronika Falkowska 3:6, 6:7 (7); Maksymilian Samojłowicz – Szymon Kielan 0:6, 3:6; Luca Vanni – Marek Jaloviec 2:6, 4:6; Kucova/Aleksandra Zuchańska – Falkowska/Knutson 3:6, 0:6; Oskar Grzegoezewski/Samojłowicz – Kielan/Jaloviec 2:6, 6:7 (7).

KT Kubala Ustroń – AZS Tennis Poznań 4:2: Daniela Vismane – Anna Hertel 6:3, 6:2; Vendula Valdmannova – Wiktoria Rutkowska 7:5, 6:1; Lukas Rosol – Przemysław Michocki 6:4, 6:2; Paweł Ciaś – Marcel Kamrowski 6:1, 2:6, 7:10; Valdmannova/Vismane – Hertel/Rutkowska 2:6, 6:2, 11:9; Ciaś/Rosol – Kamrowski/Michocki 6:7 (4), 6:7 (4).

Osavi Tennis Team Kalisz – CKT Grodzisk Mazowiecki 4:2: Julie Struplova – Valeria Strakhova 6:1, 6:4; Karolina Kubanova – Martyna Kubka 6:3, 7:6 (3); Jiri Barnat – Miljan Zekic 6:2, 3:6, 10:6; Piotr Matuszewski – Yann Wójcik 7:5, 4:6, 10:4; Valeria Darashuk/Kubanova – Kubka/Strakhova 3:6, 4:6; Barnat/P. Matuszewski – Łukasz Kubot/Zekic 4:6, 2:6.

Tabela: 1. Advantage 9 punktów, 2. Górnik 8, 3. Osavi Tennis Team 6, 4. Grunwald 5, 5. Kubala 4, 6. Mera 3, 7. AZS Tenis 1, 8. CKT 0. 

FORBET 1. LIGA

KT Royal Zielona Góra – KT GAT Gdańsk 2:4: Julia Oczachowska – Oriana Gniewkowska 6:4, 6:4; Zofia Dziewięcka – Hanna Koprowska 0:6, 4:6; Dawid Wiśniewski – Maciej Kos 0:6, 2:6; Filip Bojko – Zoltan Szabo 6:4, 6:2; Dziewięcka/Oczachowska – Gniewkowska/Martyna Szpakowska 4:6, 2:6; Bojko/Radosław Nijaki – Kos/Szabo 6:7 (9), 3:6.

ZTT Bazalt Złotoryja – Come-On Wrocław 6:0: Zuzanna Kubacha – Karolina Skowrońska 6:0, 6:7 (5), 10:8; Ewa Czapulak – Nika Hurkacz 7:6 (7), 6:2; Marcel Zieliński – Marcel Dzieło 6:2, 6:2; Sebastian Brzeziński – Kevin Pabisiak 6:3, 6:4; Czapulak/Kubacha – N. Hurkacz/Skowrońska 7:6 (3), 7:6 (3); Brzeziński/M. Zieliński – Pabisiak/Sebastian Zięba 6:1, 6:0. Pauzował zespół TIM Gwardia Wrocław.

Tabela: 1. ZTT Bazalt 9 punktów, 2. KT GAT 6, 3. TIM Gwardia 3, 4. KT Royal 0, 5. Come-On -1. 

Strona rozgrywek

Kategoria: SuperLiga