Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500: Fils - Baez 6:2, 6:2; A. Zverev - P. Martinez 6:2, 6:4; GSTAAD ATP 250: M. Berrettini - Halys 6:3, 6:1; BASTAD ATP 250: Borges - Nadal 6:3, 6:2; BUDAPESZT WTA 250: Shnaider - Sasnovich 6:4, 6:4; PALERMO WTA 250: Muchova - Begu 6:1, 6:1; Q. Zheng - Parry 7:5, 6:4.

Tenis. Magda Fręch nominowana do nagrody BJKC Heart Award

Magdalena Fręch została nominowana przez Międzynarodową Federację Tenisową do nagrody Billie Jean King Cup Heart Award 2021.

Od dziś od godz. 15 do 14 maja (do godz. 13.00) każdy może oddać głos na zawodniczkę LOTOS PZT Team poprzez panel: https://itf.tell-us-what-you-think.com/s3/Billie-Jean-King-Cup-Heart-Award-2021-Play-offs 

Warto wesprzeć Magdę, która była wielką bohaterką kwietniowego meczu play off Billie Jean King Cup (dawniej Fed Cup) w Bytomiu. Przypomnijmy, że w Hali Na Skarpie reprezentacja Polski pokonała Brazylię 3:2, a Fręch zdobyła wszystkie trzy punkty – obydwa w singlu oraz zwycięski w deblu, w parze z Katarzyną Kawą.

– To był bardzo trudny mecz dla nas wszystkich, ale zdałyśmy egzamin jako drużyna i wywalczyłyśmy awans do światowej elity, po kilku latach przerwy. Każda z nas poświęciła wiele, żeby być w reprezentacji i zgrać w tak ważnym meczu. Kalendarz międzynarodowego touru, szczególnie przez pandemię, jest w tej chwili bardzo napięty i trudno jest wykroić czas na drużynę narodową. Występ w Bytomiu zabrał mi możliwość gry w dwóch turniejach WTA, bo przepadła mi możliwość startu w eliminacje w dwa kolejne weekendy. Ale cieszę się, że podjęłam taką decyzję i mogłam pomóc reprezentacji w wywalczeniu awansu – mówiła po zwycięstwie w BJKC tenisistka Górnika Bytom, która obecnie gra w turnieju ITF 100 w amerykańskim Charleston.

Billie Jean King Cup Heart Award przyznawana jest od 2009 roku. Została ustanowiona, żeby wyróżnić zawodniczki występujące w narodowych drużynach startujących w BJKC. Przy nominacjach docenia się ich szczególną odwagę na korcie i wyjątkowe zaangażowanie w ideały rywalizacji dla kraju. Zdobywczyni tej nagrody otrzyma pieniądze, które będzie mogła przekazać wybranej przez siebie organizacji charytatywnej.

Magda jest dopiero drugą Polką nominowaną do tego wyróżnienia, po Agnieszce Radwańskiej, która dwukrotnie znalazła się na „krótkiej liście” w latach 2013-14.

Oprócz Fręch w wąskim gronie nominowanych zawodniczek znalazły się: Brytyjka Katie Boulter, Kanadyjka Leylah Fernandez, Ukrainka Elina Svitolina.

Wyboru kandydatek do tej nagrody dokonał komitet Billie Jean King Cup by BNP Paribas Play-offs Heart Award 2021, w którego skład weszli m.in. prezes ITF David Haggerty, byłe tenisistki i przedstawiciele mediów.

Kategoria: Fed Cup