Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Tenis. Magda Linette w lutym powalczy w turniejach WTA w Meridzie i Austin

Magda Linette (22 WTA) nie będzie miała długiej przerwy. W drugiej połowie lutego i na początku marca zagra w turniejach WTA 250 w Meridzie i Austin. 

Półfinalistka Australian Open 2023 kończy krótki, ale niezwykle intensywny pobyt w Polsce. W środę wylatuje na Florydę, gdzie będzie przygotowywała się do kolejnych wyzwań w tym sezonie. Na kort chce wrócić za trzy tygodnie w Meksyku. 

Komfort z rozstawień

– Dwa tygodnie w Melbourne były męczące fizycznie i mentalnie. Sukces jeszcze do mnie nie dotarł i chyba przez jakiś czas nie dojdzie – podkreśla Magda Linette.  

Polka będzie rozstawiona praktycznie we wszystkich zawodach WTA 250, a także imprezach WTA 1000 w Indian Wells i Miami. 

– Rozstawienie daje komfort, że nie będę trafiała w pierwszych rundach na najwyżej notowane rywalki. Ale nie oznacza to, że te losowania będą proste. Poziom jest wysoki i jest wiele zawodniczek, z którymi trudno się gra, choć nie są rozstawione. Nie mogę myśleć, że teraz będzie dużo łatwiej – zaznacza tenisistka z Poznania. 

Wybrała nowe turnieje w kalendarzu

Linette już przed występem w Australii zdecydowała, że odpuszcza turnieje na Półwyspie Arabskich (Abu Zabi, Doha, Dubaj). Wybrała spokojne treningi po intensywnym okresie startów, a następnie zmagania w nowych zawodach w kalendarzu kobiecych rozgrywek. 

Od 20 lutego Magda będzie walczyła w Meridzie, mieście w Meksyku, w północnej części półwyspu Jukatan. Merida Open Akron zastąpiła imprezę w Guadalajarze. 

Lista uczestniczek turnieju w Meridzie: LINETTE, Stephens, Siniakova, Cocciaretto, Riske-Amritraj, Bronzetti, Xiyu Wang, Sherif, Vekic, Niemeier, Giorgi, T. Maria, Parrizas Diaz, Parks, Xinyu Wang, Bondar, Golubic, Osorio, Lin Zhu, Galfi, Podoroska.

Od 27 lutego Polkę czeka start w zawodach ATX Open w Austin w Teksasie w USA. Będzie to pierwsza edycja turnieju. 

Lista uczestniczek turnieju w Austin: LINETTE, S. Zhang, Kalinina, Stephens, Collins, Potapova, L. Davis, Kalinskaya, Riske-Amritraj, Kostyuk, Blinkova, Paolini, Kovinic, Van Uytvanck, Raducanu, Parks, Brengle, Gracheva, Golubic, McNally, Townsend. Rezerwowe: Galfi, Volynets, Juvan, Masarova, FRĘCH.   

Tenis. Magda Linette wróciła na krótko do Polski przed powrotem na Florydę

Kategoria: WTA