Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Kessler - Preston 5:7, 6:3, 6:0; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - Navone 6:2, 6:1; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Magda Linette z powodu urazu wycofała się z gry w deblu w Melbourne

– Po badaniach z jednej strony okazało się, że moja kontuzja nie jest tak poważna, jak mogła się wydawać i staramy się jak najszybciej wrócić na korty, ale z drugiej na tyle poważna, że musiałam wycofać się z debla – napisała Magda Linette na Facebooku.

Polka poddała mecz singlowy z Dunką Karoliną Woźniacką przy stanie 2:6, 0:2. W grze podwójnej miała rywalizować z Amerykanką Bernardą Perą. 

– Bernarda, wiem że rozumiesz, zdobędziemy jeszcze niejedno trofeum – zwróciła się do Pery Magda. 

Spory spadek 

Linette nie obroniła punktów za ubiegłoroczny półfinał. Straci w rankingu WTA 770 punktów. Spadnie o przynajmniej 28 miejsc. Wypadnie z Top 50 – zobacz klasyfikację na żywo

– Nie tak wyobrażałam sobie styczeń i swój powrót do Australian Open. Jest wiele rzeczy, o których chciałabym napisać, ale przede wszystkim chcę podziękować: Wam kibicom, za wsparcie, które nawet podczas takich sytuacji dodaje skrzydeł i niesamowitej motywacji do działania; wspaniałym dziewczynom z touru, które udowodniły mi, że oprócz sportowej rywalizacji, jest też miejsce na dobre słowo i troskę o drugiego zawodnika – podkreśliła Polka. 

Zdrowie najważniejsze 

Magda jest zgłoszona do dwóch turniejów WTA – tuż po zakończeniu Australian Open. Są to Hua Hin 250 w Tajlandii i Abu Zabi 500 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Start w nich poznanianki stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. 

Listy zgłoszeń

Kategoria: WTA