MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Tenis. Magda Linette wygrała z Ons Jabeur w Roland Garros 2022

W niedzielę w Paryżu rozpoczęła się główna część wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2022.

W pierwszym dniu zmagań mecze nie odbywają się jeszcze na wszystkich obiektach. Na Court Philippe-Chatrier Magda Linette (52 WTA) wygrała z jedną z faworytek – Tunezyjką Ons Jabeur (6 WTA) 3:6, 7:6 (4), 7:5.

Przebieg spotkania

Tunezyjka jako pierwsza przełamała Polkę (1:2). Linette odpowiedziała rebreakiem (2:2), ale po raz drugi straciła podanie (2:3). Trzeci break dał seta Jabeur (3:6).

W drugiej partii bez przełamań (6:6). W tie-breaku Magda wygrała 7:4, choć przegrywała 1:3.

W decydującym secie poznanianka odebrała serwis rywalce (4:2). Ons odpowiedziała przełamaniem powrotnym (4:3). W dwunastym gemie Linette po raz kolejny uzyskała breaka, na wagę zwycięstwa w partii (7:5) i całym pojedynku.

W drugiej rundzie rywalką Magdy będzie Włoszka Martina Trevisan (59 WTA).

Bilans korzystny dla Jabeur

Był to piąty pojedynek Magdy z Ons. Tylko pierwszy z nich w Baku w 2013 roku zakończył się zwycięstwem Polki i to w niecodziennych okolicznościach. Jabeur poddała mecz prowadząc 6:3, 4:1.

Następne trzy mecze wygrała Tunezyjka. W Charleston w 2017 roku 6:4, 6:4, przed rokiem w Paryżu 3:6, 6:0, 6:1 i w tym sezonie w Miami 7:6 (1), 6:2.

Obie tenisistki w formie

Jabeur świetnie spisują się w tym roku na kortach ziemnych. Triumfowała w Madrycie, była w finałach w Charleston i Rzymie oraz ćwierćfinale w Stuttgarcie. Jest drugą tenisistką sezonu w rankingu Race to the WTA Finals

Linette ostatnie tygodnie spędziła we Francji. Dotarła do ćwierćfinałów zawodów w Strasburgu WTA 250 i Saint Malo WTA 125. Natomiast w Paryżu WTA 125 była w 1/8 finału.