
Magdalena Fręch (98 WTA) nie zagra w meczu Kazachstan – Polska w Billie Jean King Cup, który w dniach 14-15 kwietnia odbędzie się na korcie ziemnym w hali Beeline Arena w Astanie. Transmisja w Polsacie Sport.
Łodzianka zrezygnowała w ostatniej chwili z wyjazdu z powodu problemów z nadgarstkiem. Wcześniej ze składu wypadła liderka rankingu Iga Świątek (kontuzja żeber).
Liderką biało-czerwonej drużyny będzie Magda Linette (19 WTA). Druga singlistka to Weronika Falkowska (248 WTA). Ponadto w kadrze znalazły się Weronika Ewald (1177 WTA) i deblistka Alicja Rosolska (40 WTA).
Odnajduje się w tej roli
– Magda Linette nie raz już pokazała, że świetnie się odnajduje w roli liderki reprezentacji i wierzę, że i tym razem spisze się doskonale w tej roli. Zespół Kazachstanu to bardzo trudny rywal, w dodatku gramy na wyjeździe. Ale wierzę, że Magda stanie na wysokości zadania. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach wygrała sporo meczów z dziewczynami ze światowej czołówki. Zresztą po półfinale Australian Open sama jest sklasyfikowana w Top 20 – mówi kapitan reprezentacji Dawid Celt.
W teamie Kazachstanu pojawić się mają: Jelena Rybakina (7 WTA), Julia Putintseva (47 WTA), Gozal Ainitdinova (453 WTA) oraz deblistki Anna Kalinina (30 WTA) i Zanel Rustemowa (992 WTA).
Transmisja w Polsacie Sport
14 kwietnia (w piątek) zostaną rozegrane dwa mecze singlowe, a pierwszy rozpocznie się o godz. 9.30 czasu polskiego. W nich liderki obydwu ekip spotkają się z drugimi rakietami, a transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport.
15 kwietnia (w sobotę) rywalizację otworzy spotkanie najlepszych zawodniczek obydwu zespołów. Potem zostanie rozegrany drugi mecz singlowy, a po nim – jeśli losy awansu nie będą rozstrzygnięte – również decydujący debel. Pojedynek w grze podwójnej może się odbyć także jako drugi tego dnia, jeśli wynik będzie wynosił 3:0 dla jednej ze stron.