Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Tenis. Magdalena Fręch rozstawiona z jedynką w eliminacjach turnieju WTA 1000 w Katarze

Magdalena Fręch (52 WTA) jest najwyżej rozstawiona w eliminacjach turnieju WTA 1000 Qatar TotalEnergies Open. 

W dwustopniowych kwalifikacjach zawodach w stolicy Kataru (korty twarde, 3,21 mln $ w puli nagród) w pierwszym meczu wygrała z Rosjanką Marią Timofeevą (100 WTA) 2:6, 6:0, 7:6 (5), która podobnie jak Polka była w czwartej rundzie Australian Open 2024.

Wymagająca rywalka

Timofeeva w Melbourne wygrała m.in. z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, Dunką Karoliną Woźniacką czy Francuzką Alize Cornet.

Znakomicie wypadła także latem w imprezie WTA 250 w Budapeszcie. Jako lucky loser sięgnęła po tytuł. 

Magda w pojedynku o awans do drabinki głównej pokonała Rosjankę Kamillę Rakhimovą (86 WTA, nr 15) 6:2, 6:2.

W turnieju głównym trafiła na Białorusinkę Victorię Azarenkę (33 WTA). 

Wyniki eliminacji

Pierwsza runda: Fręch – Timofeeva 2:6, 6:0, 7:6 (5); Rakhimova – Parks 7:5, 6:4; Yuan – SaiSai Zheng 6:2, 6:1; A. Krueger – Oz 7:5, 6:2; Sasnovich – Xiyu Wang 7:5, 6:2; Shnaider – Rodionova 3:6, 6:4, 6:2; Minnen – Masarova 1:6, 6:3, 6:0; Z. Bai – Al-Naimi 6:0, 6:0; Tomova – Pigossi 6:4, 6:0; Siegemund – Bronzetti 4:6, 6:4, 6:3; E. Andreeva – Parry 7:6 (5), 6:4; Trevisan – Friedsam 6:2, 7:6 (3); D. Collins – Birrell 7:5, 6:7 (6), 7:6 (2); Babos – Makarova 6:2, 6:2; Hibino – Hontama 6:4, 6:2; Pera – Putintseva 7:6 (11), 6:4.

Druga runda: Fręch – Rakhimova 6:2, 6:2; D. Collins – Siegemund 6:4, 6:4; Hibino – Babos 4:6, 6:3, 6:2; Minnen – Trevisan 6;0, 7:6 (5); E. Andreeva – Z. Bai 6:4, 1:6, 6:3; Shnaider – Sasnovich 6:1, 6:2; Pera – Tomova 6:4, 7:6 (5); A. Krueger – Yuan 6:1, 6:2.

Drabinki

Kategoria: WTA