MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Tenis. Magdalena Fręch uległa Sloane Stephens w turnieju WTA 250 w Parmie

Magdalena Fręch i Paula Kania-Choduń grały w turnieju WTA 250 w Parmie. Z zawodów we Włoszech wycofała się Katarzyna Piter.

W głównej części Parma Ladies Open 2022 (korty ziemne, 251,75 tys. $ w puli nagród) Fręch (120 WTA) przegrała z rozstawioną z czwórką Amerykanką Sloane Stephens (50 WTA) 6:3, 3:6, 4:6.

Przebieg meczu Fręch – Stephens

Mecz trwał 2,5 godziny. Polka świetnie grała w pierwszej partii. Przełamała rywalkę w szóstym gemie (4:2). Skutecznie serwowała na seta (6:3). W drugiej odsłonie to Amerykanka wywalczyła podwójnego breaka (0:2, 0:4). Magda odrobiła tylko część strat (3:6). Bardzo zacięta była trzecia partia. Fręch straciła podanie (3:4), ale szybko uzyskała rebreaka (4:4). Niestety po raz kolejny nie utrzymała serwisu (4:5), a po chwili przegrała seta (4:6) i cały pojedynek.

Cztery lata temu we French Open wyraźnie zwyciężyła tenisistka z USA 6:2, 6:2.

Polka jako przedostatnia dostała się do drabinki głównej, gdyż wycofały się m.in. Rosjanka Ludmiła Samsonova, Francuzka Alize Cornet czy Kazaszka Julia Putintseva.

Dziką kartę otrzymała m.in. Greczynka Maria Sakkari (7 WTA), która jest turniejową „1”. Z „2” walczy Włoszka Martina Trevisan (30 WTA), a z „3” Rumunka Irina-Camelia Begu (33 WTA).

Drabinki

Gra podwójna

W deblu rywalizują Kania-Choduń i Czeszka Renata Voracova. Wygrały z turniejowymi „1” – Węgierką Anną Bondar i Belgijką Kimberley Zimmermann 6:4, 6:3 oraz Włoszkami Jasmine Paolini i Martiną Trevisan 6:2, 6:4.

W półfinale przegrały z Czeszkami Anastazją Detiuc i Miriam Kolodziejovą 6:1, 3:6, 8:10.

Z gry zrezygnowały Katarzyna Piter i Rosjanka Alexandra Panova.