Polski Tenis

WYNIKI

BARCELONA ATP 500: Nadal - Cobolli 6:2, 6:3; Nakashima - Rublev 6:4, 7:6 (6); Diaz Acosta - Coric 6:2, 7:5; Machac - J. Shang 6:4, 6:4; Altmaier - Popyrin 6:3, 7:6 (4); Munar - Nishioka 6:3, 6:1; Lajovic - Schwartzman 6:1, 6:2; Carballes Baena - Grenier 6:2, 6:4; Van Assche - Zh. Zhang 7:5, 6:2; BUKARESZT ATP 250: Fonseca - Sonego 7:6 (5), 7:5; Fucsovics - Vacherot 7:6 (8), 6:2; Albot - Kovacevic 7:6 (4), 4:6, 6:1; Moutet - Shapovalov 6:4, 6:2; Borges - Wawrinka 3:6, 7:5, 6:2; P. Martinez - Taberner 6:1, 3:6, 6:3; MONACHIUM ATP 250: Garin - Koepfer 7:6 (3), 6:3; Rodionov - Vukic 6:2, 6:3; Daniel - O'Connell 6:3, 6:4; Galan - Ugo Carabelli 7:6 (2), 6:4; Auger-Aliassime - Marterer 6:7 (5), 7:6 (6), 7:6 (3); Van de Zandschulp - Gakhov 6:4, 2:6, 6:3; STUTTGART WTA 500: Q. Zheng - Cirstea 6:2, 6:3; Paolini - Errani 6:1, 6:0; ROUEN WTA 250: Avanesyan - Ferro 6:2, 1:6, 7:5; Stevanovic - Blinkova 7:6 (2), 3:6, 7:6 (2); Kalinina - Cornet 6:4, 7:5; Rus - Montgomery 6:3, 6:1; OEIRAS WTA 125: Tauson - Monnet 6:3, 6:1; Zarazua - Parks 6:0, 6:2; Parrizas Diaz - Mateas 6:3, 4:6, 6:3; Avdeeva - Eala 2:6, 6:4, 6:4; Dart - M. Garcia 6:2, 6:4; Lukas - Koevermans 6:1, 6:4; Falei - Preston 6:4, 6:2.

Tenis. Magdalena Fręch grała w eliminacjach turnieju Miami Open

Magdalena Fręch (105 WTA) wygrała ze Szwajcarką Yleną In-Albon (133 WTA) 6:2, 6:3 w pierwszej rundzie eliminacji turnieju WTA 1000 Miami Open presented by Itaú.

O główną drabinkę prestiżowych zawodów na Florydzie (korty twarde, 8,8 mln $ w puli nagród) rozstawiona z nr 19 Polka rywalizowała z Japonkę Nao Hibino (137 WTA). Po zaciętym meczu przegrała 4:6, 6:7 (5).

W tie-breaku Magda prowadziła 3:0 z podwójnym minibreakiem, ale szybko straciła przewagę. 

Przed rokiem w Miami Fręch w kwalifikacjach pokonała Amerykankę Whitney Osuigwe 6:3, 4:6, 6:4 i Szwajcarkę Stefanie Voegele 7:5, 6:1. W turnieju głównym uległa Klarze Burel 3:6, 5:7.

Muchova w kwalifikacjach  

W eliminacjach walczy wiele znanych zawodniczek jak m.in. Czeszka Karolina Muchova (ćwierćfinalista zmagań w Indian Wells), Ukrainki Dayana Yastremska i Lesia Tsurenko czy Słowenka Kaja Juvan. 

Dzikie karty otrzymały m.in. Australijka Storm Hunter, Indonezyjka Priska Nugroho czy Kanadyjka Katherine Sebov. 

Wyniki eliminacji

Pierwsza runda: Fręch – In-Albon 6:2, 6:3; Hibino – Masarova 6:4, 6:1; Hunter – Birrell 6:3, 6:3; Martincova – Waltert 6:3, 6:2; Juvan – Volynets 6:4, 6:2; Bjorklund – Bonaventure 6:4, 4:6, 6:3; Burrage – Errani 6:1, 6:3; Muchova – Watson 6:1, 6:1; Schmiedlova – W. Osuigwe 6:3, 6:4; Sebov – Rakhimova 6:4, 6:3; Gracheva – Jani 7:6 (5), 6:2; Stearns – Peterson 6:2, 6:4; D. Yastremska – McNally 6:3, 6:7 (4), 6:3; Friedsam – Danilovic 6:3, 6:4; Kucova – Pigossi 7:5, 6:1; Zidansek – Bassols Ribera 7:6 (2), 6:0; E. Navarro – Bucsa 2:6, 6:3, 6:4; Tomova – K. Scott 6:2, 7:5; Golubic – C. Zhao 6:3, 6:3; Grabher – Nugroho 7:6 (7), 7:6 (2); Lys – Zvonareva 6:4, 6:1; Siegemund – Shnaider 6:4, 7:6 (4); Tsurenko – Vandeweghe 6:3, 6:3; Dart – Swan 3:6, 6:2, 6:3.

Druga runda: Hibino – Fręch 6:4, 7:6 (5); Martincova – Grabher 4:6, 6:3, 6:2; Bjorklund – Zidansek 6:3, 3:6, 6:4; Muchova – Kucova 6:1, 6:3; Hunter – Juvan 6:4, 6:3; Sebov – Burrage 6:7 (2), 7:5, 6:3; Schmiedlova – E. Navarro 7:5, 2:6, 6:1; Tsurenko – Dart 7:6 (4), 6:2; Golubic – Tomova 6:2, 6:3; Friedsam – D. Yastremska 1:6, 7:6 (0), 6:3; Siegemund – Lys 7:5, 6:1; Gracheva – Stearns 7:6 (6), 6:1. 

Drabinki

Kategoria: WTA