Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Świątek - Raducanu 7:6 (2), 6:3; Vondrousova - Sabalenka 3:6, 6:3, 7:5; Rybakina - Paolini 6:3, 5:7, 6:3; ROUEN WTA 250: Linette - Rus 7:6 (9), 6:1; Stephens - Yuan 6:2, 6:2; C. Garcia - Ruse 6:3, 6:4; BARCELONA ATP 500: Ruud - Arnaldi 6:4, 6:3; Etcheverry - Norrie 7:6 (4), 7:6 (1); MONACHIUM ATP 250: Rune - Huesler 6:4, 7:6 (3); Garin - A. Zverev 6:4, 6:4; Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - P. Martinez 6:7 (2), 6:3, 6:4; Tabilo - Fonseca 4:6, 7:6 (5), 6:4; Fucsovics - Moutet 4:6, 6:4, 6:1; F. Cerundolo - Coria 7:5, 6:1; Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Pera - F. Jorge 6:4, 6:1; Tauson - M. Jorge 6:1, 6:3.

Tenis. Magdalena Fręch grała w eliminacjach turnieju WTA 1000 w Dubaju

Magdalena Fręch (52 WTA) była rozstawiona z czwórką w dwustopniowych kwalifikacjach turnieju WTA 1000 Dubai Duty Free Tennis Championships 2024. 

Wygrała z 34-letnią Australijką Ariną Rodionovą (99 WTA) 2:6, 6:3, 4:1 i krecz rywalki oraz Kazaszką Julią Putintsevą (76 WTA, nr 13) 6:3, 3:6, 6:4, którą wcześniej rozbiła Malijkę Coumbą Ben Niangadou (br) 6:1, 6:1.

Bez kilku gwiazd

W Dubaju powalczą oczywiście finalistka przed roku Iga Świątek (1 WTA) i Magda Linette (53 WTA). 

Zabraknie jednak kilku bardzo znanych tenisistek jak Amerykanka Jessica Pegula, Czeszki Karolina Muchova i Barbora Krejcikova (obrończyni tytułu), Niemka Angelique Kerber czy Japonka Naomi Osaka. 

W eliminacjach muszą rywalizować m.in. Rosjanka Anna Kalinskaya czy Francuzka Clara Burel. 

Wyniki kwalifikacji

Pierwsza runda: Cocciaretto – Sonmez 6:3, 6:0; Rakhimova – Parks 7:6 (2), 6:1; Kalinskaya – Masarova 6:4, 6:3; Pera – Siegemund 4:6, 6:1, 6:2; Hibino – Minnen 6:4, 6:2; Burel – Sasnovich 3:6, 6:4, 6:4; Lys – Cristian 3:6, 7:6 (3), 6:2; Fręch – Rodionova 2:6, 6:3, 4:1 i krecz rywalki; Xiyu Wang – E. Andreeva 6:4, 6:2; Putintseva – Niangadou 6:1, 6:1; Bucsa – Simunyu 6:0, 6:3; Bronzetti – Martincova 6:1, 6:4; Hunter – Trevisan 7:5, 6:4; Errani – Oz 6:3, 6:0; Tomova – Raina 6:4, 6:0; Babos – Timofeeva 6:2, 2:6, 6:3.

Druga runda: Fręch – Putintseva 6:3, 3:6, 6:4; Kalinskaya – Rakhimova 6:2, 6:2; Burel – Lys 6:2, 6:1; Pera – Cocciaretto 4:6, 7:5, 6:2;  Hibino – Bronzetti 3:6, 6:3, 6:4; Hunter – Bucsa 4:6, 6:4, 6:2; Xiyu Wang – Errani 6:3, 6:2; Tomova – Babos 6:4, 6:3.

Drabinki

Uczestniczki turnieju WTA w Dubaju 

Turniej główny singla: ŚWIĄTEK, Sabalenka, Rybakina, Gauff, Jabeur, Vondrousova, Sakkari, Ostapenko, Haddad Maia, Kasatkina, Samsonova, Q. Zheng, V. Kudermetova, Garcia, Alexandrova, Azarenka, Svitolina, LINETTE, Vekic, E. Navarro, Cirstea, E. Mertens, Potapova, Kalinina, Paolini, Lin Zhu, Tsurenko, Bouzkova, L. Fernandez, Xinyu Wang, Kostyuk, Pliskova, Gracheva, Martic, Kenin, Maria, Dolehide, Stephens, Rus, Pavlyuchenkova, M. Andreeva, Stearns, Siniakova, Badosa, Yastremska (WC), A. Krueger (WC), L. Sun (WC), S. Zhang (WC).

Eliminacje singla: Kalinskaya, Burel, FRĘCH, Cocciaretto, Bronzetti, Trevisan, Xiyu Wang, Bucsa, Tomova, Cristian, Putintseva, Pera, Minnen, Rakhimova, Masarova, Sasnovich, Hibino, Rodionova, Timofeeva, E. Andreeva, Lys, Siegemund, Errani, Parks, Hunter, Martincova, Babos, Oz, Raina (WC), Sonmez (WC), Niangadou (WC), Simunyu (WC).

Gra podwójna: S-W. Hsieh/E. Mertens, Dabrowski/Routliffe, Melichar Martinez/E. Perez, Hunter/Siniakova, Schuurs/Stefani, L. Kichenok/Ostapenko, H-Ch. Chan/Olmos, Dolehide/Krawczyk, Kato/Sutjiadi, Sasnovich/Siegemund, Aoyama/Krunic, V. Kudermetova/Panova, L. Fernandez/Kalashnikova, Danilina/S. Zhang, Parks/Y. Xu, Hozumi/Ninomiya, N. Kichenok/Martins, Eikeri/F-H. Wu, LINETTE/NICULESCU, Rus/Xinyu Wang, Potapova/Zvonareva, M. Andreeva/Kenin, Alexandrova/Mattek-Sands, Guo/Jiang, Garcia/Mladenovic, Babos/Bouzkova, Raina/Thombare (WC), Grey/E. Silva (WC).

Kategoria: WTA