Polski Tenis

WYNIKI

BARCELONA ATP 500: Lajovic - Schwartzman 6:1, 6:2; Carballes Baena - Grenier 6:2, 6:4; Van Assche - Zh. Zhang 7:5, 6:2; BUKARESZT ATP 250: Fonseca - Sonego 7:6 (5), 7:5; MONACHIUM ATP 250: Garin - Koepfer 7:6 (3), 6:3; Rodionov - Vukic 6:2, 6:3; Daniel - O'Connell 6:3, 6:4; OEIRAS WTA 125: Tauson - Monnet 6:3, 6:1; Zarazua - Parks 6:0, 6:2.

Tenis. Maja Chwalińska do rozgrywek wróci 6 marca w Trnawie

Maja Chwalińska (223 WTA) jest już w pełni sił po operacji kolana. Trenuje na maksymalnych obrotach. Do rozgrywek chce wrócić 6 marca w halowym turnieju ITF W60 w Trnawie (na kortach twardych). 

W mieście w zachodniej Słowacji pierwotnie miały czekać ją eliminacje. Dostała się jednak do zawodów głównych, gdyż kilka tenisistek wycofało się ze zmagań.  

Zamroziła ranking

21-latka ostatni mecz rozegrała pod koniec sierpnia w Nowym Jorku w drugiej rundzie eliminacji. W połowie września miała operację kolana. Wstępnie miała wrócić już w grudniu, ale okazało się, że rehabilitacja i dojście do pełni zdrowia, było dłuższe. 

Na kort Maja może wrócić w marcu, gdyż zamroziła ranking (musiała mieć więc półroczną przerwę). W Trnawie nie korzystała jeszcze z tej możliwości. 

Lista startowa w Trnawie 

Nagrody i wyróżnienia

Maja Chwalińska (BKT Avdantage Bielsko-Biała) w ostatnim czasie odbierała wyróżnienia. W Bielsku-Białej została Sportowcem Roku. Natomiast Trenerem Roku okrzyknięto jej szkoleniowca Jaroslava Machovskiego. Otrzymali statuetki Harnasia.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Jestem wdzięczna, że moje wyniki w 2022 roku zostały tak pięknie docenione. Dziękuję wszystkim, bez których by mnie tu nie było. Tenis jest sportem indywidualnym, ale całego teamu i bez dobrych ludzi wokół siebie te sukcesy nie są możliwe. Gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom za wspaniały 2022 rok i trzymam za was wszystkich kciuki. Mam nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy dla nas – mówiła tenisistka.

W 2022 roku Maja zwyciężyła w dwóch turniejach ITF – Pradze W60 i Monastyrze W25. Była także w drugiej rundzie Wimbledonu. 

Odpowiednia dieta

– W okresie rekonwalescencji i intensywnej rehabilitacji postanowiłam jeszcze bardziej niż dotychczas zadbać o moja dietę. W związku z tym nawiązałam współpracę z Dietific. Jest to catering, który w swoich urozmaiconych posiłkach stawia na wysoka jakość produktów – podkreśla Chwalińska. 

Kategoria: ITF