Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Maja Chwalińska do rozgrywek wróci 6 marca w Trnawie

Maja Chwalińska (223 WTA) jest już w pełni sił po operacji kolana. Trenuje na maksymalnych obrotach. Do rozgrywek chce wrócić 6 marca w halowym turnieju ITF W60 w Trnawie (na kortach twardych). 

W mieście w zachodniej Słowacji pierwotnie miały czekać ją eliminacje. Dostała się jednak do zawodów głównych, gdyż kilka tenisistek wycofało się ze zmagań.  

Zamroziła ranking

21-latka ostatni mecz rozegrała pod koniec sierpnia w Nowym Jorku w drugiej rundzie eliminacji. W połowie września miała operację kolana. Wstępnie miała wrócić już w grudniu, ale okazało się, że rehabilitacja i dojście do pełni zdrowia, było dłuższe. 

Na kort Maja może wrócić w marcu, gdyż zamroziła ranking (musiała mieć więc półroczną przerwę). W Trnawie nie korzystała jeszcze z tej możliwości. 

Lista startowa w Trnawie 

Nagrody i wyróżnienia

Maja Chwalińska (BKT Avdantage Bielsko-Biała) w ostatnim czasie odbierała wyróżnienia. W Bielsku-Białej została Sportowcem Roku. Natomiast Trenerem Roku okrzyknięto jej szkoleniowca Jaroslava Machovskiego. Otrzymali statuetki Harnasia.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Jestem wdzięczna, że moje wyniki w 2022 roku zostały tak pięknie docenione. Dziękuję wszystkim, bez których by mnie tu nie było. Tenis jest sportem indywidualnym, ale całego teamu i bez dobrych ludzi wokół siebie te sukcesy nie są możliwe. Gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom za wspaniały 2022 rok i trzymam za was wszystkich kciuki. Mam nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy dla nas – mówiła tenisistka.

W 2022 roku Maja zwyciężyła w dwóch turniejach ITF – Pradze W60 i Monastyrze W25. Była także w drugiej rundzie Wimbledonu. 

Odpowiednia dieta

– W okresie rekonwalescencji i intensywnej rehabilitacji postanowiłam jeszcze bardziej niż dotychczas zadbać o moja dietę. W związku z tym nawiązałam współpracę z Dietific. Jest to catering, który w swoich urozmaiconych posiłkach stawia na wysoka jakość produktów – podkreśla Chwalińska. 

Kategoria: ITF