Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Sevastova - Yastremska 6:7 (3), 6:1, 6:4; Ponchet - Jacquemot 4:6, 6:4, 7:6 (4); Seidel - Friedsam 6:4, 6:4; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Nardi - Cobolli 3:4 (4), 4:2, 4:3 (1), 1:4, 4:3 (3); Fils - Stricker 4:2, 3:4 (3), 4:2, 4:3 (5).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Maja Chwalińska wycofała się z dwóch turniejów WTA 125 w Ameryce Południowej

Maja Chwalińska (349 WTA) nie zagra w turniejach WTA 125 w Colinie w Chile i Florianopolis w Brazylii. Powodem są kłopoty zdrowotne. 

Tenisistka nadal ma problemy z oddychaniem, które pojawiły się przed tygodniem przed drugimi zawodami ITF w Heraklionie na Krecie. – Jest lepiej, ale dalej się leczy – mówi Piotr Szczypka, menedżer Mai. 

Z zamrożonego rankingu

W czterech imprezach WTA 125 w Ameryce Południowej (na kortach ziemnych) Chwalińska chciała skorzystać z zamrożonego rankingu (153) i poprawić pozycję w światowej klasyfikacji. Musiała się jednak wycofać ze zmagań z Chile i Brazylii.

– Możliwe, że zagra w turniejach WTA 125 w Buenos Aires i Montevideo oraz zawodach ITF W60 w Vacarii w Brazylii. Oczywiście warunkiem jest ustąpienie problemów zdrowotnych i dobre przygotowanie się do startów – wyjaśnia Piotr Szczypka. 

– Maja ma psychologa i coacha mentalnego. Wyleczyła wszystkie urazy mechaniczne. Potrzebuje czasu, aby wszystko zagrało w jakimś turnieju i pójdzie z górki – podkreśla z wiarą menedżer tenisistki.

Tam chce zagrać

Uczestniczki turnieju w Buenos Aires (od 27 listopada): E. Navarro (WC), Begu, Podoroska, Osorio, Errani, Parry, Arango, Kalinskaya, Bondar, P. Udvardy, Pigossi, Jeanjean, Mandlik, Carle, Bouzas Maneiro, Riera, Ferro, Shymanovich, Zarazua, Niemeier, CHWALIŃSKA, Sierra (WC).

Uczestniczki turnieju w Montevieo (do 4 grudnia): Begu, Parry, Mandlik, Jeanjean, Pigossi, Carle, Riera, Niemeier, Shymanovich, Zarazua, Marcinko, Monnet, Montgomery, Capurro Taborda,, Bulgaru, In-Albon, Sierra, Grammatikopoulou, CHWALIŃSKA, Hercog. 

Jeśli jednak nie wybierze się do Ameryki Południowej, to może wybrać się do Nairobi w Kenii na dwa turnieju ITF W25 (na mączce).

Kategoria: ITF, WTA