Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Carreno Busta - Hurkacz 3:6, 6:3, 6:3; TORONTO WTA 1000: Halep - Haddad Maia 6:3, 2:6, 6:3; CONCORD WTA 125: Vandeweghe - Pera 6:3, 5:7, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Maja Chwalińska zadebiutuje w turnieju wielkoszlemowym

W poniedziałek o godz. 12 Maja Chwalińska zadebiutuje w Wielkim Szlemie i to od razu w najbardziej prestiżowym i najstarszym z czterech turniejów, czyli na trawiastych kortach Wimbledonu.

Zawodniczka LOTOS PZT Team (172 WTA) przeszła w Londynie trzy rundy eliminacji i wywalczyła miejsce w głównej drabince. 

Wymagające rywalki

– Po raz pierwszy przeszłam kwalifikacje i zagram w Wielkim Szlemie, to dla mnie bardzo wiele znaczy i jest to bardzo duży krok do przodu. W eliminacjach przeciwniczki były bardzo wymagające, wygrywałam każdy mecz w trzech setach. Szczególnie CoCo Vandeweghe w decydującej rundzie, to było wielkie wyzwanie. Ale starałam się o tym wszystkim zbyt dużo nie myśleć, tylko cieszyć się swoją grą. Chciałam zostawić na korcie całe serce i faktycznie zostawiłem, ale cieszę się, bo udało się awansować do głównej drabinki Wimbledonu – mówi Maja Chwalińska.

Postarać się o niespodziankę

W poniedziałek w pierwszej rundzie turnieju głównego w Londynie Polka zmierzy się z Czeszką Kateriną Siniakovą (63 WTA), byłą liderką klasyfikacji deblistek. 

– Właściwie już przed losowaniem wiedziałam, że na jakąkolwiek przeciwniczkę trafię, to będzie to ciężki i wymagający mecz. Wylosowałam Siniakovą, która świetnie spisuje się nie tylko w singlu, ale i jest jedna z najlepszych deblistek świata. Jedyne co mogę i chcę zrobić, to zagrać jak najlepszy mecz i być może postarać się o niespodziankę, a przede wszystkim chce się nacieszyć tą chwilą. To będzie mój pierwszy mecz w Wielkim Szlemie, więc po prostu dam z siebie wszystko i zostawię całe serce na korcie – zapewnia Maja. 

Plan gier na poniedziałek

Tenis. Kilkaset godzin transmisji z Wimbledonu i codzienny program studyjny w Polsacie

Tenis. Wimbledon 2022 – losowanie, Polacy poznali rywali

Kategoria: WTA