RZYM: Azarenka - Linette 6:7 (5), 6:4, 6:3; Sakkari - Gracheva 6:2, 6:2; E. Mertens - Siniakova 6:1, 6:4; D. Collins - Blinkova 6:4 i krecz Anny; Sorribes Tormo - Pavlyuchenkova 6:3, 1:6, 7:5; Begu - Dodin 5:2 i krecz Oceane; Kenin - Jabeur 7:5, 2:6, 6:4; Ostapenko - Potapova 6:4, 6:2; Kalinskaya - Tauson 6:1, 6:2; C. Garcia - Cocciaretto 6:2, 7:6 (5); Kalinina - Tsurenko 2:0 i krecz; Yastremska - Siegemund 4:6, 7:5, 6:2;

Tenis. Punkty Giny Feistel w turnieju ITF W100 w Wiesbaden, wycofała się Maja Chwalińska

Maja Chwalińska (293 WTA) kontynuuje starty w turniejach ITF W100. Z portugalskiego Oeiras przeniosła się do Wiesbaden w Niemczech.

W eliminacjach Wiesbaden Tennis Open 2024 (korty ziemne, 100 tys. $ w puli nagród) Polka wygrała z rozstawioną z ósemką Chorwatką Antonią Ruzic (207 WTA, nr 8) 6:3, 6:2 i Niemką Miną Hodzic (831 WTA, WC) 6:3, 6:4.

Skuteczna Gina

Do zmagań kwalifikacyjnych w ostatniej chwili weszła Gina Feistel (609 WTA). Zastąpiła Niemkę Fabienne Gettwart (545 WTA).

Pokonała Japonkę Himeno Sakatsume (203 WTA) 7:6 (4), 7:6 (4) i Niemkę Monę Barthel (236 WTA, ale była 23 w 2013 roku) 1:6, 7:6 (6), 6:4. W drugim secie meczu z Barthel Gina przegrywała ze stratą przełamania 0:3, 4:5 i 5:6.

Eliminacje były świetnie obsadzone. Odpadły w nich m.in. Ukrainka Katarina Zavatska, Australijka Priscilla Hon, Turczynka Ipek Oz czy Belgijka Alison Van Uytvanck.

W turnieju głównym Feistel wygrała z Czeszką Barborą Palicovą (319 WTA) 6:1, 6:2. W 1/8 finału przegrała z Łotyszką Darią Semenistają (113 WTA, nr 4) 7:6 (6), 5:7, 2:6. W drugim secie Gina nieskutecznie serwowała na mecz przy stanie 5:4.

Feistel awansuje w rankingu WTA o ponad 90 miejsc

Uraz Mai

W turnieju głównym rywalką Chwalińskiej miała być Słowenka Veronika Erjavec (169 WTA). Maja wycofała się jednak z zawodów. Zastąpiła ją Oz.

Gra podwójna

W deblu Chwalińska i Czeszka Jesika Maleckova (nr 4) łatwo wygrały z Niemkami Tayisiyą Morderger i Yaną Morderger 6:2, 6:1.

W ćwierćfinale miały zmierzyć się z Sakatsume i Bośniaczką Anitą Wagner, ale oddały mecz walkowerem.