MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Tenis. Majchrzak w eliminacjach BMW Open w Monachium

Kamil Majchrzak (123 ATP) zagrał w eliminacjach turnieju ATP 250 BMW Open w Monachium.

Polak przegrał z Białorusinem Ilyą Ivashką (111 ATP) 4:6, 6:7 (5). Zawodnik z Mińska w tym tygodniu stoczył w Barcelonie wyrównany pojedynek z Hiszpanem Rafaelem Nadalem (3 ATP) 6:3, 2:6, 4:6.

BMW Open

Mecz Kamila z Ilyą był niezwykle wyrównany. W pierwszym secie Polak stracił podanie dwukrotnie (1:2, 4:5), a tylko raz przełamał rywala (3:3).

Wydawało się, że nasz zawodnik sięgnie po drugą partię. Po breaku (3:1) prowadził 4:1, ale szybko stracił przewagę (4:3). Nie wykorzystał piłki setowej przy serwisie przeciwnika przy 4:5. W tie-breaku Majchrzak przegrywał już 0:4 i 1:5. Pogoń była połowiczna (5:5, 5:7).

Kamil walczył w Ivashką też w trzeciej rundzie kwalifikacji US Open 2019. Także był słabszy od rywala 1:6, 5:7.

Drabinki

W turnieju głównego singla wycofał się Hubert Hurkacz (16 ATP). Ze wspólnego startu w grze podwójnej zrezygnowali Łukasz Kubot i Wesler Koolhof. Holender wystąpi za to u boku Niemca Kevina Krawietza.