Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Q. Zheng 6:3, 6:2; Cirstea - Vondrousova 2:6, 7:6 (1), 6:2; Paolini - Rybakina walkower (zatrucie pokarmowe); DOHA ATP 250: Mensik - Rublev 6:4, 7:6 (6); Popyrin - Bublik 6:4, 6:4; Khachanov - Ruusuvuori 3:0 i krecz Fina; LOS CABOS ATP 250: S. Tsitsipas - Vukic 6:3, 6:0; Michelsen - De Minaur 6:4, 6:1; A. Zverev - Nishioka 6:3, 6:0; Kovacevic - Hijikata 6:3, 4:6, 6:4; Ruud - Giron 6:1, 6:0; Kokkinakis - Evans 6:4, 6:2; Borges - Purcell 6:3, 6:3; Thompson - Nava 7:6 (5), 6:3.

Tenis. Malwina Rowińska i Daria Górska w półfinałach debla turnieju ITF juniorek w Belgii

Polacy grali w turnieju ITF juniorów w Charleroi-Marcinelle w Belgii. W singlu do 1/8 finału dotarli Malwina Rowińska i Oskar Grzegorzewski. 

Za to w półfinałach gry podwójnej w 58. edycji zawodów Astrid Bowl Charleroi Belgian International Junior Championships (korty ziemne, kategoria J300) znalazły się Daria Górska i Malwina Rowińska. 

Singiel juniorek

Malwina Rowińska była rozstawiona z nr 13. W pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej wygrała z Amerykanką Leeną Friedman 6:4, 6:7 (5), 7:5. W 1/8 finału nie sprostała Izraelce Liam Oved 6:7 (5), 0:6.

Monika Stankiewicz pokonała Belgijkę Lauren Seye 6:2, 7:5, ale przegrała z Hiszpanką Martiną Genis Salas (nr 15) 2:6, 2:6.

Daria Górska uległa Węgierce Luce Udvardy 6:1, 1:6, 4:6. 

Eliminacje singla juniorek

W eliminacjach Nadia Kulbiej była słabsza od Francuzki Eleejah Inisan 4:6, 7:5, 3:10, a Oliwia Orlińska przegrała z Matyldą Ngijol Carre 6:3, 2:6, 7:10.

Singiel juniorów 

Oskar Grzegorzewski wygrał z Belgiem Ethanem Dassetem 6:1, 6:1 i Brazylijczykiem Pedrem Rodriguesem (nr 10) 3:6, 6:2, 6:4. W 1/8 finału uległ Australijczykowi Pavlovi Marinkovovi 5:7, 4:6.

Fryderyk Lechno-Wasiutyński nie sprostał Estończykowi Markusowi Molderowi 6:3, 3:6, 5:7.

Kwalifikacje singla juniorów

Grzegorzewski był skuteczniejszy od Bułgara Anasa Mazdrashkiego 7:5, 6:3, Japończyka Shingo Masudy 6:1, 6:2 i Francuza Theo Papamalamisa 6:4, 4:6, 11:9.

Lechno-Wasiutyński pokonał Hiszpana Luisa Garcię Paeza 3:6, 7:5, 10:2, Brazylijczyka Luisa Felipe Ferraza Sandovala Carvalho 6:0, 6:0 (walkower) i Australijczyka Thomasa Nicholasa Gadeckiego 6:3, 6:2.   

Natomiast Antoni Kosyrz przegrał z Marokańczykiem Karimem Bennanim 1:6, 0:6.

Debel juniorek

W deblu Górska i Rosjanka Kristiana Sidorova wygrały z Friedman i jej rodaczką Shannon Lam 6:3, 6:4, Brytyjkami Ranah Akuę Stoiber i Mingge Xu (nr 1) 6:2, 6:2 oraz Francuzką Liv Boulard i Belgijką Emą Kovacevic 3:6, 6:1, 10:8. W półfinale przegrały z Amerykankami Alexią Harmon i Valerią Ray (nr 4) 5:7, 1:6.

Rowińska i Gloriana Nahum (Benin) pokonały Oved i Bułgarkę Elizarę Yanevę 6:4, 6:4, Amerykanki Arianę Anazagasty-Pursoo i Theadorę Rabman (nr 2) 6:2, 7:5 oraz Holenderki Joy De Zeeuw i Britt Du Pree 6:2, 6:2. W półfinale były słabsze od Holenderki Rose Marie Nijkamp i Amerykanki Mii Slamy 3:6, 2:6. 

Orlińska i Sarafina Olivia Hansen (Dania) uległy Boulard i Kovacevic 7:6 (5), 2:6, 8:10.

Stankiewicz i Roisin Gilheany (Australia) przegrały z Niemką Josy Daems i Anastazja Firman 6:7 (2), 3:6.

Debel juniorów

Grzegorzewski i Molder byli lepsi od Japończyka Reiji Hattoriego i Amerykanina Cyrusa Mahjooba 6:4, 7:6 (5) oraz Marinkova i jego rodaka Haydena Jonesa 6:4, 6:4. W ćwierćfinale nie sprostali Brazylijczykowi Henrique Costanziemu De Brito i Koreańczykowi Seungminowi Parkowi 6:7 (4), 2:6.

Lechno-Wasiutyński i Max Schoenhaus (Niemcy) przegrali z Amerykanami Meecahem Bigunem i Stilesem Brockettem 0:6, 6:7 (5).

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors