MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Auger-Aliassime 4:6, 7:5, 7:5.

Tenis. Martyn Pawelski odpadł w 1/8 finału turnieju ITF M25 w Portugalii

Martyn Pawelski (488 ATP) kontynuuje starty w turniejach ITF M25 w Portugalii. W Indanha-a-Nova zdobył tylko jeden punkt. Identyczny dorobek zanotował w Sintrze.

W zawodach w miejscowości w dystrykcie Lizbony (korty twarde, 25 tys. $ w puli nagród) był rozstawiony z czwórką. W pierwszej rundzie wygrał z Duńczykiem Johannesem Inglidsenem (924 ATP) 6:1, 6:2.

W 1/8 finału przegrał niespodziewanie z Portugalczykiem Rodrigo Fernandesem (br) 2:6, 6:4, 2:6.

16-latek otrzymał od organizatorów dziką kartę. Zdobył pierwsze punkty do rankingu ATP. Jest 406. juniorem świata.