Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Tenis. Mecz Polska – Brazylia w Bytomiu – składy

Polska zagra z Brazylią w Billie Jean King Cup w Hali na Skarpie w Bytomiu (16-17 kwietnia).

Zwyciężczynie spotkania wystąpią w 2022 roku w kwalifikacjach do turnieju finałowego drużynowych rozgrywek. Mecz barażowy będzie się składał z czterech singli i jednego debla (na sam koniec). 

Polska – Brazylia – składy

W polskim zespole kierowanym przez Dawida Celta wystąpią: Katarzyna Kawa (126 WTA), Magdalena Fręch (159 WTA), Urszula Radwańska (228 WTA), Weronika Falkowska (575 WTA) i Paula Kania-Choduń (703 WTA). 

W brazylijskiej drużynie powalczą: Gabriela Ce (249 WTA), Laura Pigossi (326 WTA), Carolina Meligeni Rodrigues Alves (341 WTA) i specjalistka od gry podwójnej Luisa Stefani (26 WTA  w deblu). 

Zabrakło Beatriz Haddad Maia (331 WTA). 

Dawid Celt o powołaniach

– Starałem się powołać drużynę, która będzie dawała jakość i gwarancję walki o zwycięstwo. Wolę mieć nadmiar bogactwa i mieć w zespole dziewczyny w dobrej formie i zastanawiać się, jak to poukładać. Starałem się powołać drużynę, która będzie dawała jakość i gwarancję bicia o zwycięstwo – mówił Celt na konferencji prasowej w Bytomiu.

– Dziewczyny, które są w Polsce, pojawią się w niedzielę w Bytomiu. Rozpoczynamy od testów covidowych. Po otrzymaniu wyników, rozpoczynamy treningi, przygotowania. Będzie troszkę czasu na zapoznanie z nawierzchnią i halą. Jedynie się obawiam sytuacji niezależnych od nas, czyli koronawirusa. Musimy być przygotowani na różne scenariusze. Głęboko wierzę, że uda nam się przeprowadzić ten mecz i wygrać – podkreślił kapitan polskiej reprezentacji. 

Fręch przyleci do Polski prosto po starcie w Charleston, a Kania po grze w Bogocie.

Radwańska i Falkowska muszą zrezygnować z udziału w turnieju ITF W25+H w Calvi we Francji. 

Mecz w Bytomiu będzie transmitowany przez Polsat Sport

Cykl Lotos PZT Polish Tour

– Cieszymy się, że możemy zorganizować imprezę w tak trudnym czasie właśnie na Śląsku. Bytom jest znany z tenisa, dzieją się tu wielkie rzeczy. Nieprzypadkowo odbyły się tu Narodowe Mistrzostwa Polski, w tym roku również odbędą się z pulą nagród ponad 700 tysięcy złotych. Teraz wisienka na torcie, czyli mecz z Brazylią o Grupę Światową. Nie byłoby tego wydarzenia bez pomocy Górnika Bytom z zarządem klubu, który jest mocno zaangażowany w to wydarzenie. Wierzymy, że Bytom okaże się szczęśliwy dla polskiego tenisa ponownie – powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

– Naszym sponsorem jest Grupa Lotos i z nią organizujemy trudny projekt, jakim jest cykl turniejów Lotos PZT Polish Tour. To olbrzymie przedsięwzięcie. W tym roku będzie to 12 albo 14 turniejów dla kobiet i mężczyzn. Ponadto 5 września odbędzie się Narodowy Dzień Tenisa, potężna impreza w 14 miastach Polski. Rzucamy na to wszystkie swoje siły. Jedno i drugie przedsięwzięcie to ogromne pieniądze, które pozyskujemy dzięki sponsorom. A to wyzwanie w tak trudnym czasie. Zwieńczeniem jubileuszu 100-lecia będzie gala PZT 11 września w Hotelu Regent. To będzie zwieńczenie tego, co wydarzyło się przez 100 lat. Piękna impreza, na której spotkają się sławy, organizatorzy, działacze i zawodnicy – dodaje prezes PZT.

Kategoria: Fed Cup