Polski Tenis

WYNIKI

INDIAN WELLS: Rybakina - Sabalenka 7:6 (11), 6:4; Alcaraz - Medvedev 6:3, 6:2.
Canal+
Polska Liga Tenisa

Tenis. Mecz Polska – Indonezja w Inowrocławiu w Pucharze Davisa – skład gości

Christopher Rungkat (triumfator jednego turnieju ATP w deblu) jest najbardziej znanym tenisistą z Indonezji powołanym na mecz z Polską w Pucharze Davisa (16-17 września w Inowrocławiu).

Ponadto w barwach drużyny z Azji zagrają: Fitriad M Rifqi, Nathan Anthony Barki, Tegar Abdi Satrio Wibowo i Lucky Candra Kurniawan. 

Rungkat liderem

32-letn Rungkat był niezłym singlistą (241 ATP). Wygrał jedenaście turniejów ITF. Dużo większe sukcesy odnosi w grze podwójnej. W połowie 2019 roku był 68. deblistą świata (obecnie jest 253). 

Na początku 2020 roku wraz ze Szwedem Andre Goranssonem triumfowali w zawodach ATP 250 w Pune w Indiach. Deblowa karierę nieco zatrzymała pandemia. Mało startował w ubiegłym sezonie.

W tym roku Rungkatwraca do dawnej formy. Kilka dni temu był w finale challengera ATP w Nonthaburi w Tajlandii (wraz z Filipińczykiem Francisem Caseyem Alcantarą). 

Barki i Rifqi 

Wcześniej wspierał w parze 17-letniego rodaka – Barkiego (finał i półfinał turniejów ITF M15 w Dżakarcie). Ten przed rokiem był 176. juniorem rankingu ITF. 

Właśnie w jednej z imprez w stolicy Indonezji z dobrej strony pokazał się Rifqi (1214 ATP). Dotarł do półfinału. Pokonał m.in. Japończyka Yusuke Takahashiego, który był w przeszłości w 300 klasyfikacji ATP.

19-letni Wibowo i rok młodszy Kurniawan dopiero w sierpniu debiutowali w zawodowych rozgrywkach. Nie przeszli eliminacji turniejów ITF w Dżakarcie. 

Bilety na mecz Polska – Indonezja można nabywać na http://pzt.abilet.pl

Kategoria: Davis Cup