Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500:  Zverev - De Jong 6:2, 6:2; Darderi - Shevchenko 6:3, 2:6, 6:3; F. Cerundolo - Marterer 6:0, 6:2; P. Martinez - Blanchet 6:4, 0:6, 7:5; GSTAAD ATP 250: Fognini - Varillas 3:6, 7:6 (5), 7:5; Etcheverry - Van de Zandschulp 6:2, 2:6, 6:3; BASTAD ATP 250: Monteiro - Ruud 6:3, 6:3; Carballes Baena - Yevseyev 2:6, 6:3, 6:2; BUDAPESZT WTA 250: Sasnovich - Timofeeva 6:3, 6:4; Lamens - Monnet 6:4, 6:0; Avanesyan - Masarova 2:6, 7:5, 6:1.

Tenis. Mistrzostwa Polski Juniorów U18 w Gdańsku – wyniki

Klub Tenisowy GAT Gdańsk był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów U18, w których o medale rywalizują tenisiści urodzeni w latach 2006-2007.

W singlu zwyciężyli Amelia Paszun i Szymon Małecki. W deblu triumfowali: Anna Kmiecik i Maja Pawelska oraz Jakub Hrynkiewicz i Leon Zaorski. W mikście wygrali Kinga Wahl-Maniecka i Jan Wygona. 

SINGIEL JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Paszun – Wahl-Maniecka 6:0, 6:2; Kostecka – Stypuła 6:0, 6:1; Koczocik – Koprowska 6:7 (2), 6:4 i krecz Hani; (7) Affelt – Nieradzik 6:1, 6:0; (3) Kmiecik – Kusa 6:1, 6:2; Ciesielczyk – Strzelecka 1:6, 6:3, 7:6 (8); N. Hurkacz – Jastrząbek 6:1, 6:1; (5) Husar – Maćkowiak 6:0, 7:5; (6) Wawrzkiewicz – J. Szczerek 6:1, 6:2; Helińska – Chmielewska 6:3, 6:3; Wdzięczna – Gagatek 6:2, 6:1; (4) Pawelska – Wojtaszczyk 6:2, 6:1; (8) Baniak – Hornecka 6:3, 7:5; Śrutwa – Małuszyńska 7:5, 6:1; Kapcia – Hausa 6:3, 2:6, 6:2; (2) Podhajecka – Sierhej 6:0, 6:0.

Druga runda: Paszun – Kostecka 4:6, 7:6 (7), 7:5; Affelt – Koczocik 6:0, 6:4; Kmiecik – Ciesielczyk 6:1, 6:4; Husar – N. Hurkacz 6:3, 7:5; Wawrzkiewicz – Helińska 6:2, 6:1; Pawelska – Wdzięczna 6:2, 6:4; Baniak – Śrutwa 6:1, 6:3; Podhajecka – Kapcia 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Paszun – Affelt 6:4, 6:4; Husar – Kmiecik 6:3, 7:6 (9); Wawrzkiewicz – Pawelska 6:3, 0:6, 6:4; Baniak – Podhajecka 6:1, 4:6, 6:2.

Półfinały: Paszun – Husar 6:4, 6:2; Baniak – Wawrzkiewicz 6:2, 6:3.

Finał: Paszun – Baniak 7:6 (5), 6:3.

SINGIEL JUNIORÓW 

Pierwsza runda: (1) M. Andrzejczak – Sterniczuk 6:4, 6:0; Dójczyński – Makieła 6:4, 6:0; Nikołajuk – Kluczyński 5:7, 7:6 (5), 6:4; (7) Michałowski – Kulpa 6:1, 6:3; (4) Wygona – Gadzaliński 6:3, 6:1; M. Kowal – Tomasiak 6:4, 6:7 (2), 6:1; Nowacki – J. Szubert 6:3, 6:2; (6) Januchowski – K. Czyrek 6:1, 6:1; (8) Małecki – W. Lewandowski 7:6 (5), 6:4; A. Wieczorek – Żuber 5:7, 6:4, 6:2; Garbacz – Biela 7:5, 6:4; (3) F. Kosiński – Tomczykowski 6:4, 6:3; (5) Zaorski – Bajołek 6:1, 6:1; Migdalski – D. Lewandowski 3:6, 6:2, 6:4; Gryń – O. Zygmunt 3:6, 7:6 (2), 6:3; Knitter – (2) Hrynkiewicz 6:4, 2:6, 7:5.

Druga runda: M. Andrzejczak – Dójczyński 6:2, 6:2; Michałowski – Nikołajuk 6:1, 7:5; Wygona – M. Kowal 6:3, 6:3; Januchowski – Nowacki 6:1, 6:1; Małecki – A. Wieczorek 6:1, 6:3; F. Kosiński – Garbacz 6:4, 6:3; Zaorski – Migdalski 6:2, 7:6 (3); Knitter – Gryń 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: M. Andrzejczak – Michałowski 6:1, 6:3; Januchowski – Wygona 5:7, 6:3, 6:4; Małecki – F. Kosiński 6:4, 1:6, 6:0; Knitter – Zaorski 6:3, 6:2.

Półfinały: Januchowski – M. Andrzejczak 6:2, 6:2; Małecki – Knitter 7:5, 2:6, 7:5.

Finał: Małecki – Januchowski 6:3, 6:2.

DEBEL JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Paszun/Podhajecka – bye; Nieradzik/Wahl-Maniecka – Chmielewska/Helińska 6:4, 7:6 (5); (4) N. Hurkacz/Husar – Maćkowiak/G. Politowicz 7:5, 6:4; Wdzięczna/Wojtaszczyk – Gagatek/Hausa 6:3, 6:3; Jastrząbek/Kusa – Belica/Wołos 6:1, 6:3; (3) Kapcia/Kostecka – bye; Hornecka/Śrutwa – Koczocik/Strzelecka 6:1, 7:5; (2) Kmiecik/Pawelska – bye. 

Ćwierćfinały: Paszun/Podhajecka – Nieradzik/Wahl-Maniecka 6:4, 6:3; N. Hurkacz/Husar – Wdzięczna/Wojtaszczyk 6:4, 6:2; Kapcia/Kostecka – Jastrząbek/Kusa 6:2, 6:1; Kmiecik/Pawelska – Hornecka/Śrutwa 6:4, 6:1.

Półfinały: Paszun/Podhajecka – N. Hurkacz/Husar 6:2, 6:2; Kmiecik/Pawelska – Kapcia/Kostecka 7:5, 6:1.

Finał: Kmiecik/Pawelska – Paszun/Podhajecka 6:3, 6:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) M. Andrzejczak/Januchowski – W. Lewandowski/Nikołajuk 6:4, 6:4; Biela/Tomczykowski – Bajołek/M. Kowal 7:5, 7:6 (3); (4) Michałowski/Tomasiak – K. Czyrek/Nowacki 6:1, 2:6, 10:8; Kluczyński/Małecki – Gadzaliński/A. Wieczorek 0:6, 6:2, 10:8; Garbacz/D. Lewandowski – Kaczorowski/K. Pabisiak 7:6 (4), 6:2; (3) Dójczyński/Wygona – Gryń/Plewa 6:0, 6:3; F. Kosiński/Migdalski – Knitter/Sterniczuk 5:7, 6:3, 10:6; (2) Hrynkiewicz/Zaorski – Biczyk/Żuber 7:6, 6:3.

Ćwierćfinały: M. Andrzejczak/Januchowski – Biela/Tomczykowski 2:6, 6:2, 11:9; Kluczyński/Małecki – Michałowski/Tomasiak 6:3, 6:1; Dójczyński/Wygona – Garbacz/D. Lewandowski 6:4, 6:1; Hrynkiewicz/Zaorski – F. Kosiński/Migdalski 7:5, 4:6, 10:7.

Półfinały: Kluczyński/Małecki – M. Andrzejczak/Januchowski 1:6, 7:6 (5), 12:10; Hrynkiewicz/Zaorski – Dójczyński/Wygona 6:4, 7:6 (4).

Finał: Hrynkiewicz/Zaorski – Kluczyński/Małecki 7:6 (1), 6:3.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Affelt/Hrynkiewicz – Gagatek/Kulpa 6:1, 6:3; Baniak/Migdalski – Śrutwa/Małecki 6:1, 6:2; (4) Wojtaszczyk/K. Czyrek – Maćkowiak/Bajołek 6:4, 6:4; Kusa/Nikołajuk – Hornecka/D. Lewandowski 5:7, 6:3, 10:7; Ciesielczyk/Garbacz – Helińska/Guzińska 6:2, 6:2; (3) Wahl-Maniecka/Wygona – Nieradzik/Tomasiak 3:6, 7:5, 10:7; Strzelecka/Biela – J. Szczerek/Kluczyński 6:4, 5:7, 10:6; (2) Wawrzkiewicz/Michałowski – Małuszyńska/Suprun 7:5, 6:2.

Ćwierćfinały: Affelt/Hrynkiewicz – Baniak/Migdalski walkower; Wojtaszczyk/K. Czyrek – Kusa/Nikołajuk 6:3, 6:4; Wahl-Maniecka/Wygona – Ciesielczyk/Garbacz 6:2, 7:6 (4); Wawrzkiewicz/Michałowski – Strzelecka/Biela 6:2, 2:6, 10:7.

Półfinały: Affelt/Hrynkiewicz – Wojtaszczyk/K. Czyrek 6:3, 6:3; Wahl-Maniecka/Wygona – Wawrzkiewicz/Michałowski 6:4, 7:5.

Finał: Wahl-Maniecka/Wygona – Affelt/Hrynkiewicz 6:4, 1:6, 11:9.

ELIMINACJE JUNIOREK 

(1) Kusa – bye; (2) Chmielewska – bye; (3) Sierhej – bye; (4) Maćkowiak – bye; (5) Strzelecka – (10) Belica 6:2, 6:0; (6) Koczocik – (12) G. Politowicz 7:6 (4), 6:2; (7) Jastrząbek – (11) N. Kowalska 6:1, 6:2; (8) Hausa – (9) Wołos 6:0, 6:0.

ELIMINACJE JUNIORÓW 

Pierwsza runda: (1) Makieła – Kaczorowski 5:7, 6:2, 10:1; (13) Kamiński – Koziołek 3:6, 6:1, 10:8; (2) Biczyk – Draszanowski 6:2, 6:0; (12) O. Zygmunt – Wyszkowski 6:1, 6:4; (3) Bajołek – J. Konieczny 6:4, 6:3; A. Dąbrowski – (10) Kęsy 6:7 (1), 6:4, 10:8; (4) Migdalski – Lukasek 6:0, 6:0; K. Pabisiak – (11) Guziński 6:1, 6:1; (4) Biela – Breus 7:5, 3:6, 10:8; (4) J. Szubert – Fiksa 6:3, 6:0; (6) Suprun – P. Wiśniewski 6:1, 6:0; (16) Sterniczuk – Czapiewski 7:6 (4), 6:1; Kołowiecki – (7) Skupiński 6:1, 6:4; (15) W. Lewandowski – Plewa 6:2, 6:1; (8) K. Szubert – Szczeciak 6:4, 1:6, 10:6; (9) D. Lewandowski – Płończak 6:0, 6:0. 

Druga runda: Makieła – Kamiński 6:1, 6:2; O. Zygmunt – Biczyk 6:2, 6:1; Bajołek – A. Dąbrowski 4:6, 6:3, 10:6; Migdalski – K. Pabisiak 6:1, 7:5; Biela – J. Szubert 7:6 (10), 6:3; Sterniczuk – Suprun 6:3, 6:0; W. Lewandowski – Kołowiecki 6:2, 4:6, 10:2; D. Lewandowski – K. Szubert 6:1, 6:3.

Kategoria: PZT