Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Tenis. Mistrzostwa Polski Juniorów U18 w Łodzi – wyniki

Miejski Klub Tenisowy Łódź gościł uczestników Mistrzostw Polski Juniorów U18 w tenisie. 

W finałach singla Olivia Bergler wygrała z Orianą Gniewkowską, a Fryderyk Lechno-Wasiutyński pokonał Adama Majchrzaka. W deblu zwyciężyli: Leticia Matuszewski i Alexandra Persson oraz Piotr Czaczkowski i Filip Kosiński. W mikście najlepsi byli Olivia Bergler i Nikodem Barcik. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Bergler – Sierhej 6:1, 6:1; Aleksandrowicz – Dobija 7:6 (5), 6:3; Koprowska – Strzelecka 6:4, 6:4; (8) Gołda – Helińska 6:3, 6:2; Baniak – (4) Paszun 7:6 (5), 7:5; Persson; – Z. Witkowska 6:2, 6:3; D. Nowak – Będkowska 6:4, 6:3; (5) M. Głowacka – N. Hurkacz 7:5, 4:6, 6:4; H. Jankowska – (7) Kapcia 1:6, 6:2, 7:6 (7); Stypuła – Kusa 6:3, 6:3; Kasprzak – Kozieł 6:0, 7:6 (0); (3) Straszewska – Zakrzewska 6:3, 6:0; (6) Gniewkowska – Edyk 6:1, 6:0; Piechowicz – Palus 6:3, 6:4; Halbersztadt – Ciesielczyk 7:5, 6:2; (2) Podhajecka – L. Matuszewski 6:2, 6:0. 

Druga runda: Bergler – Aleksandrowicz 6:0, 6:1; Koprowska – Gołda 6:1, 6:4; Baniak – Persson 6:0, 6:1; M. Głowacka – D. Nowak 6:0, 6:0; Stypuła – H. Jankowska 7:5, 3:6, 7:6 (1); Straszewska – Kasprzak 4:6, 6:4, 6:4; Gniewkowska – Piechowicz 6:4, 6:2; Podhajecka – Halbersztadt 6:2, 4:6, 6:3.

Ćwierćfinały: Bergler – Koprowska 6:3, 6:0; M. Głowacka – Baniak 6:4, 6:1; Straszewska – Stypuła 6:2, 7:6 (2); Gniewkowska – Podhajecka 3:6, 6:2, 4:1 i krecz Dominiki.

Półfinały: Bergler – M. Głowacka 6:4, 6:2; Gniewkowska – Straszewska 7:5, 3:6, 6:1.

Finał: Bergler – Gniewkowska 6:1, 6:0.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Lechno-Wasiutyński – Janzen 6:0, 6:2; J. Włodarczyk – Kołodziejczyk 6:3, 7:5; Kulpa – Maranda 6:2, 6:1; (6) Czaczkowski – Knitter 5:7, 6:3, 6:3; Mitoń – (4) Barcik 6:4, 4:6, 6:0; Pankowski – O. Wiśniewski 5:7, 6:1, 6:4; K. Czyrek – Małecki 6:3, 6:4; (7) P. Voigt – T. Sopoliński 6:3, 6:1; (5) Zaorski – Migdalski 6:2, 6:0; Kosiński – Królikowski 7:5, 6:2; Kubalka – Nikołajuk 6:3, 6:3; (3) Krawczyk – Kaszowski 6:2, 6:4; (8) A. Majchrzak – Hulbój 6:0, 6:2; Michałowski – Nyk 1:6, 6:2, 6:4; M. Andrzejczak – Hrynkiewicz 6:1, 6:0; (2) Jędrzejczak – M. Kowal 7:6 (4), 6:2.

Druga runda: Lechno-Wasiutyński – J. Włodarczyk 6:1, 1:0 i krecz Kuby; Czaczkowski – Kulpa 6:3, 2:6, 6:0; Mitoń – Pankowski 6:1, 6:1; K. Czyrek – P. Voigt 6:3, 6:3; Zaorski – Kosiński 6:7 (2), 6:3, 7:6 (3); Krawczyk – Kubalka 6:7 (8), 6:3, 6:4; A. Majchrzak – Michałowski 6:1, 6:2; Jędrzejczak – M. Andrzejczak 6:4, 6:2.

Ćwierćfinały: Lechno-Wasiutyński – Czaczkowski 6:3, 6:4; Mitoń – K. Czyrek 6:3, 6:1; Zaorski – Krawczyk 6:4, 6:0; A. Majchrzak – Jędrzejczak 6:0, 6:2.

Półfinały: Lechno-Wasiutyński – Mitoń 6:4, 6:1; A. Majchrzak – Zaorski 6:3, 6:2.

Finał: Lechno-Wasiutyński – A. Majchrzak 6:1, 4:6, 6:2.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Bergler/Straszewska – bye; Helińska/N. Hurkacz – Będkowska/Ciesielczyk 6:0, 7:5; (3) Gołda/Podhajecka – bye; L. Matuszewski/Persson – Kusa/Palus 6:0, 6:4; Halbersztadt/Piechowicz – Dobija/Edyk 6:3, 6:1; (4) Kapcia/Koprowska – bye; Nowak/Strzelecka – bye; (2) Głowacka/Paszun – bye. 

Ćwierćfinały: Bergler/Straszewska – Helińska/N. Hurkacz 6:2, 6:7 (5), 10:4; L. Matuszewski/Persson – Gołda/Podhajecka 6:3, 6:2; Halbersztadt/Piechowicz – Kapcia/Koprowska 6:3, 6:1; Głowacka/Paszun – Nowak/Strzelecka 6:1, 6:4.

Półfinały: L. Matuszewski/Persson – Bergler/Straszewska 1:6, 6:4, 10:6; Głowacka/Paszun – Halbersztadt/Piechowicz 6:2, 7:5.

Finał: L. Matuszewski/Persson – Głowacka/Paszun 6:7 (3), 7:6 (3), 10:3.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Jędrzejczak/Zaorski – Kołodziejczyk/O. Wiśniewski 6:2, 6:4; Guziński/Pniewski – Spychalski/Żarski 7:5, 7:6 (6); (4) Królikowski/A. Majchrzak – Hrynkiewicz/Pankowski 6:2, 6:7 (6), 10:1; M. Kowal/Nikołajuk – K. Czyrek/Migdalski 7:6 (3), 6:4; Bajołek/Tomasiak – Hulbój/Małecki 6:3, 2:6, 10:8; (3) Czaczkowski/Kosiński – Kubalka/J. Włodarczyk 7:6 (6), 6:1; Knitter/Mitoń – Sopoliński/Weiner 7:6 (2), 7:6 (6); M. Andrzejczak/Maranda – (2) Janzen/Krawczyk 6:3, 0:6, 10:4.

Ćwierćfinały: Jędrzejczak/Zaorski – Guziński/Pniewski 6:2, 6:4; Królikowski/A. Majchrzak – M. Kowal/Nikołajuk 6:3, 2:6, 10:7; Czaczkowski/Kosiński – Bajołek/Tomasiak 6:1, 6:1; M. Andrzejczak/Maranda 6:2, 6:3.

Półfinały: Królikowski/A. Majchrzak – Jędrzejczak/Zaorski 6:3, 4:6, 12:10; Czaczkowski/Kosiński – Knitter/Mitoń 6:3, 6:4.

Finał: Czaczkowski/Kosiński – Królikowski/A. Majchrzak 6:3, 6:2.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Bergler/Barcik – Ciesielczyk/Michałowski 6:2, 6:1; L. Matuszewski/Czaczkowski – N. Hurkacz/T. Sopoliński 7:5, 4:6, 10:6; (4) Gołda/Krawczyk – Janowska/Bajołek 6:4, 6:0; Nowak/Kulpa – Będkowska/Żarski 7:6 (7), 6:3; Paszun/Kosiński – Zakrzewska/Tomasiak 6:3, 6:0; (3) Straszewska/Królikowski – Witkowska/Janzen 7:5, 7:5; Baniak/K. Czyrek – Kusa/Nyk 6:2, 6:3; Głowacka/Migdalski – (2) Podhajecka/Pankowski 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Bergler/Barcik – L. Matuszewski/Czaczkowski 6:2, 6:3; Gołda/Krawczyk – Nowak/Kulpa 6:4, 6:3; Straszewska/Królikowski – Paszun/Kosiński 7:6 (5), 6:4; Głowacka/Migdalski – Baniak/K. Czyrek 6:4, 6:4.

Półfinały: Bergler/Barcik – Gołda/Krawczyk 6:3, 2:6, 10:3; Straszewska/Królikowski – Głowacka/Migdalski 6:3, 6:2.

Finał: Bergler/Barcik – Straszewska/Królikowski 6:4, 6:4.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Zakrzewska – bye; (2) Dobija – bye; (3) Kozieł – bye; (4) N. Hurkacz – bye; (5) Aleksandrowicz – bye; (6) Piechowicz – bye; (9) Sierhej – (7) Rosiak 7:6 (4), 6:2; (8) Kasprzak – (10) Wołos 6:0, 6:2. 

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Hulbój – bye; (13) Guziński – M. Domański 6:3, 6:2; (2) Hrynkiewicz – Szczeciak 6:2, 6:2; Garbacz – (11) Tomasiak 6:0, 6:2; (3) Kaszowski – Lipczyński 7:5, 6:3; (16) Dołaszyński – J. Gawlik 6:2, 6:0; (4) Nyk – Lukasek 6:2, 6:1; (10) Żarski – Załupka 6:0, 6:0; Wasiak – (5) Bajołek 6:4, 6:3; (9) Michałowski – Biela 6:4, 6:4; (6) K. Czyrek – Maślanka 6:0, 6:1; Keiper – (14) Żuber 7:5, 3:6, 10:4; (7) Małecki – Podlaszewski 6:0, 6:0; Spychalski – (12) Pniewski 6:4, 6:4; (8) Weiner – Widliński 6:4, 6:4; (15) Kulpa – Makieła 6:2, 6:0. 

Druga runda; Hulbój – Guziński 6:3, 6:1; Hrynkiewicz – Garbacz 6:2, 6:4; Kaszowski – Dołaszyński 6:3, 6:4; Nyk – Żarski 6:1, 6:1; Michałowski – Wasiak 6:1, 6:4; K. Czyrek – Keiper 6:1, 6:1; Małecki – Spychalski 6:1, 7:5; Kulpa – Weiner 6:3, 6:2. 

Kategoria: PZT