Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Mistrzostwa Polski Juniorów we Wrocławiu – wyniki

Na kortach Spartana przy ul. Pułtuskiej 13 we Wrocławiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 18). 

W turniejach głównych singla w finałach Ada Piestrzyńska pokonała Darię Górską, a Maciej Kos wygrał z Gabrielem Matuszewskim. W finale debla chłopców zwyciężyli Gabriel Matuszewski i Piotr Czaczkowski. Po dwa tytuły sięgnęła Olivia Bergler. 

Triumfowała w deblu dziewcząt (z Zuzanną Frankowską) i mikście (z Nikodemem Barcikiem).

Organizatorami turnieju byli: klub Come-on Tennis Wrocław, Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu oraz Polski Związek Tenisowy. Honorowy patronat na imprezą objął Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Cieszymy się, że Polski Związek Tenisowy obdarzył nas zaufaniem i powierzył organizację tak ważnej ogólnopolskiej imprezy. To dla nas duże wyzwanie i nobilitacja. Poza tym to doskonała promocja tenisa, który teraz na fali zwycięstw Igi Świątek i Huberta Hurkacza zyskał na popularności. Kto wie, może właśnie we Wrocławiu swoje kariery rozpoczną ich następcy – mówi Radosław Bielecki, prezes Come-on Tennis Club Wrocław.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Bandurowska – Bajorek 6:0, 6:2; Turczuk – Szmyd 2:6, 6:3, 7:6 (4); Z. Witkowska – L. Matuszewski 6:4, 6:2; (5) Pawlikowska – Murawska 6:1, 6:3; (4) Górska – Skowrońska 6:2, 6:3; Podolak – Durska 7:6 (5), 6:2; Gniewkowska – H. Jankowska 4:6, 7:6 (6), 6:3; (6) Bednarz – Jodłowska 7:6 (5), 6:2; (7) Bergler – Pieczyńska 6:0, 6:1; Łężniak – Będkowska 6:0, 6:0; Piechowicz – Daroszewska 7:5, 6:3; (3) Świerczyńska – N. Michta 6:4, 6:1; Orlińska – (8) Bozova 6:1, 3:1 i krecz Anastazji; Frankowska – Kluska 6:0, 6:4; Czapulak – Caruk 4:6, 6:3, 7:6 (4); (2) Piestrzyńska – Węgrzyn 6:1, 6:1.

Druga runda: Bandurowska – Turczuk 6:1, 6:3; Pawlikowska – Z. Witkowska 6:2, 6:3; Górska – Podolak 6:1, 6:1; Bednarz – Gniewkowska 6:4, 6:4; Bergler – Łężniak 6:3, 6:0; Świerczyńska – Piechowicz 7:5, 6:1; Orlińska – Frankowska 6:1, 6:3; Piestrzyńska – Czapulak 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Pawlikowska – Bandurowska 6:3, 3:0 i krecz Xeni; Górska – Bednarz 6:1, 3:0 i krecz Zuzanny; Bergler – Świerczyńska 3:6, 6:3, 6:4; Piestrzyńska – Orlińska 7:6 (4), 6:0.

Półfinały: Górska – Pawlikowska 4:6, 7:5, 6:3; Piestrzyńska – Bergler 6:1, 6:1.

Finał: Piestrzyńska – Górska 7:5, 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) G. Matuszewski – Maranda 6:2, 6:0; M. Włodarczyk – Kosowski 6:1, 6:4; Bojko – Krawczyk 2:6, 6:2, 6:3; (8) A. Majchrzak – Królikowski 5:7, 6:3, 6:4; (3) Czaczkowski – Biedermann 6:4, 6:7 (3), 6:3; Łosiewicz – P. Blom 7:6 (0), 6:4; Dzieło – Bajurko 6:0, 7:5; (6) G. Zgoła – Roś 6:4, 6:2; (7) Strzelecki – Solarski 6:2, 6:2; Mizerski – P. Voigt 7:6 (5), 6:7 (2), 6:1; Szymczak – A. Pękała 6:2, 6:3; (4) Siekanowicz – Wójcicki 6:1, 6:2; (5) Szymkowiak – Hulbój 6:3, 6:1; Kubalka – Pankowski 6:1, 4:6, 6:3; J. Włodarczyk – Barcik 7:6 (3), 6:4; (2) Kos – Żarski 6:0, 6:2.

Druga runda: G. Matuszewski – M. Włodarczyk 6:1, 6:2; A. Majchrzak – Bojko 7:5, 6:2; Czaczkowski – Łosiewicz 6:3, 7:5; G. Zgoła – Dzieło 6:0, 6:1; Strzelecki – Mizerski 6:2, 6:2; Siekanowicz – Szymczak 6:1, 6:2; Szymkowiak – Kubalka 6:1, 6:2; Kos – J. Włodarczyk 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: G. Matuszewski – A. Majchrzak 6:4, 6:4; G. Zgoła – Czaczkowski 6:2, 6:4; Siekanowicz – Strzelecki 6:3, 6:4; Kos – Szymkowiak 6:1, 6:1. 

Półfinały: G. Matuszewski – G. Zgoła 6:1, 6:2; Kos – Siekanowicz 6:2, 6:1.

Finał: Kos – G. Matuszewski 6:4, 6:0.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Bandurowska/Górska – Jasiczek/Kołowrotkiewicz 6:0, 6:0; Piechowicz/Węgrzyn – Caruk/Szmyd 7:5, 6:4; (4) Bajorek/Czapulak – Chodkowska/Podolak 7:5, 6:1; Ciesielczyk/Witkowska – Jankowska/Kluska 7:5, 6:0; Orlińska/Turczuk – L. Matuszewski/Persson 6:4, 6:3; (3) Bergler/Frankowska – Ladrowska/Murawska 6:1, 6:2; Daroszewska/Jodłowska – Będkowska/Skowrońska 6:2, 6:0; (2) Bozova/Świerczyńska – Durska/Pieczyńska 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Piechowicz/Węgrzyn – Bandurowska/Górska walkower; Bajorek/Czapulak – Ciesielczyk/Witkowska 6:3, 5:7, 12:10; Bergler/Frankowska – Orlińska/Turczuk 6:1, 6:3; Daroszewska/Jodłowska – Bozova/Świerczyńska 6:3, 6:1.

Półfinały: Piechowicz/Węgrzyn – Bajorek/Czapulak 7:5, 6:1;  Bergler/Frankowska – Daroszewska/Jodłowska 6:2, 6:4.

Finał: Bergler/Frankowska – Piechowicz/Węgrzyn 6:3, 6:1.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Czaczkowski/G. Matuszewski – Hulbój/T. Sopoliński 6:2, 6:3; P. Blom/Królikowski – Bojko/Szymczak 6:4, 6:7 (4), 12:10; A. Majchrzak/Solarski – (4) Roś/Strzelecki 4:6, 6:0, 10:6; Bajurko/Mizerski – F. Pękała/J. Wieczorek 6:1, 6:1; Kaszowski/Wójcicki – A. Pękała/Weiner 6:4, 6:2; (4) Dzieło/Siekanowicz – Kołodziejczyk/Maranda 6:2, 6:2; Krawczyk/Pankowski – Kubalka/J. Włodarczyk 6:4, 6:3; (2) Kos/Szymkowiak – Kosowski/Łosiewicz 6:3, 6:3. 

Ćwierćfinały: Czaczkowski/G. Matuszewski – P. Blom/Królikowski 6:1, 6:1; A. Majchrzak/Solarski – Bajurko/Mizerski 7:5, 6:2; Dzieło/Siekanowicz – Kaszowski/Wójcicki 6:4, 6:4; Kos/Szymkowiak – Krawczyk/Pankowski 6:4, 5:7, 10:2.

Półfinały: Czaczkowski/G. Matuszewski – A. Majchrzak/Solarski 6:2, 6:1; Kos/Szymkowiak – Dzieło/Siekanowicz 6:4, 6:2.

Finał: Czaczkowski/G. Matuszewski – Kos/Szymkowiak 4:6, 6:3, 10:5.

MIKST

Pierwsza runda: Ladrowska/Łosiewicz – (1) Górska/Siekanowicz 1:6, 6:3, 10:5; Skowrońska/Bojko – Persson/G. Matuszewski 6:1, 6:4; (4) Frankowska/Krawczyk – Piechowicz/Biedermann 7:6 (5), 5:7, 10:5; Murawska/Kosowski – Szmyd/Mizerski 6:3, 6:3; L. Matuszewski/Czaczkowski – Chodkowska/Hulbój 6:1, 6:1; (3) Bergler/Barcik – Durska/Solarski 7:6 (4), 7:6 (4); Witkowska/Bajurko – Daroszewska/Pankowski 6:4, 6:1; (2) Czapulak/Roś – Orlińska/Wójcicki 7:5, 6:2.

Ćwierćfinały: Skowrońska/Bojko – Ladrowska/Łosiewicz 7:5, 6:4; Frankowski/Krawczyk – Murawska/Kosowski 7:6 (2), 6:2; Bergler/Barcik – L. Matuszewski/Czaczkowski 7:5, 3:6, 10:3; Czapulak/Roś – Witkowska/Bajurko 6:2, 6:1.

Półfinały: Skowrońska/Bojko – Frankowska/Krawczyk 7:5, 7:6 (6); Bergler/Barcik – Czapulak/Roś 6:1, 6:4.

Finał: Bergler/Barcik – Skowrońska/Bojko 6:3, 6:2.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Pieczyńska – bye; Ciesielczyk – (15) Szczepaniak 6:3, 6:3; (2) Podolak – bye; (13) Ladrowska – Kaczmarska 6:3, 6:4; (3) H. Jankowska – bye; Niemc – (16) Zakrzewska 5:7, 6:4, 10:3; (4) Persson – bye; (9) Kluska – bye; (5) Chodkowska – bye; Gniewkowska – (11) Wartecka 6:1, 6:0; (6) Kokocha – bye; N. Michta – (14) Rogala 6:3, 6:0; (7) L. Matuszewski – bye; Jasiczek – (12) Frątczak 6:0, 6:1; (8) Łężniak – bye; (10) Murawska – Kołowrotkiewicz 6:4, 6:3.

Druga runda: Pieczyńska – Ciesielczyk 6:2, 4:6, 10:3; Podolak – Ladrowska 6:0, 6:1; H. Jankowska – Niemc 6:2, 6:1; Kluska – Persson 6:4, 6:3; Gniewkowska – Chodkowska 7:5, 6:1; N. Michta – Kokocha 6:2, 6:2; L. Matuszewski – Jasiczek 6:3, 6:2; Łężniak – Murawska 6:4, 2:6, 10:7.  

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Mizerski – bye; (14) J. Wieczorek – Ziętkowski 6:3, 6:1; (2) Królikowski – bye; (9) Krzyżosiak-Michnikowski – bye; (3) T. Sopoliński – bye; (11) M. Włodarczyk – Mocek 6:2, 6:2; (4) Kubalka – bye; (16) Kaszowski – Tobiasz 6:1, 6:2; (5) A. Pękała – bye; (10) F. Pękała – bye; (6) Maranda – bye; (12) Weiner – Miętkiewicz 5:7, 6:1, 10:3; (7) Hulbój – bye; Soboczyński – (13) Pałyszko walkower; (8) Kołodziejczyk – bye; (15) P. Blom – Ukalski 6:1, 6:3.

Druga runda: Mizerski – J. Wieczorek 6:1, 6:0; Królikowski – Krzyżosiak-Michnikowski 6:4, 7:5; M. Włodarczyk – T. Sopoliński 0:6, 6:3, 10:7; Kubalka – Kaszowski 6:0, 6:2; A. Pękała – F. Pękała 6:7 (5), 7:5, 14:12; Maranda – Weiner 6:4, 6:0; Hulbój – Soboczyński 6:7 (2), 6:2, 10:4; P. Blom – Kołodziejczyk 6:4, 6:3.

Kategoria: PZT