Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Mistrzostwa Polski U12 w Radomiu – wyniki

W Radomiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski U12 – Aluplast. Tenis Oknem na Świat. 

W finałach turniejów głównych singla Maja Schweika wygrała z Aleksandrą Zapławą, a Sebastian Tejerina pokonał Jana Paradowskiego. W deblu triumfowali: Zuzanna Giżewska i Antonina Snochowska oraz Błażej Krzyśko i Sebastian Tejerina. 

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Faber – Dębicka 6:0, 6:2; Gnyś – P. Litwic 6:3, 7:5; Szychowska – Pietrzyk 6:3, 6:1; (7) Zapława – Sebastyańska 6:0, 6:1; (4) Koper – Kądzielska 6:4, 2:6, 10:7; L. Jędrzejak – Rzeźnik 6:1, 6:0; Mazur – Shybanova 6:4, 6:2; (5) Szweda – Wasiela 6:2, 6:3; (6) Snochowska – Baran 6:1, 6:3; Schweika – Peplińska 6:0, 6:1; Zawiślańska – Antosik 6:1, 6:1; Badurowicz – (3) Giżewska 6:2, 6:1; Idaszewska – (8) Sobiesiak 6:2, 6:1; Matuszczyk – A. Stępień 6:2, 6:2; Maksimowicz – K. Zielińska 6:3, 3:6, 10:3; (2) Małecka – Szpiech 6:0, 6:0.

Druga runda: Faber – Gnyś 6:1, 6:0; Zapława – Szychowska 6:1, 7:5; L. Jędrzejak – Koper 6:4, 6:2; Mazur – Szweda 6:2, 7:6 (6); Schweika – Baran 6:4, 6:0; Badurowicz – Zawiślańska 1:6, 6:4, 10:1; Idaszewska – Matuszczyk 0:6, 7:5, 10:8; Małecka – Maksimowicz 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Zapława – Faber 6:1, 6:2; Mazur – L. Jędrzejak 6:2, 6:1; Schweika – Badurowicz 7:5, 6:0; Małecka – Idaszewska 6:4, 6:2.

Półfinały: Zapława – Mazur 6:3, 7:5; Schweika – Małecka 7:6 (3), 6:0. 

Finał: Schweika – Zapława 6:2, 6:2.

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Krzyśko – Rotko 6:4, 6:1; Zeman – M. Voigt 6:0, 6:2; Solarz – J. Nowak 6:2, 6:1; (5) Makieła – Gajda 6:4, 6:3; (3) Paradowski – Fereniec 6:1, 6:2; Bury – Arent 4:6, 6:1, 10:7; Maliszewski – Stasiak 6:3, 6:3; (6) Szczypka – Corda 6:1, 7:5; Drobko – (8) R. Wieczorek 5:7, 6:2, 10:8; Jadczak – Bulski 7:6 (2), 6:3; Kołowiecki – Lipczyński 6:4, 6:0; (4) Krupa – Kwiecień 6:0, 6:2; Baranek – (7) Goerick 6:4, 6:3; T. Voigt – Sz. Łuczak 6:3, 6:0; Minkner – Bartnik 7:6 (7), 6:4; (2) S. Tejerina – Piechota 6:2, 6:0.

Druga runda: Krzyśko – Zeman 6:4, 6:3; Solarz – Makieła 5:7, 6:4, 10:8; Paradowski – Bury 6:3, 4:6, 10:6; Maliszewski – Szczypka 3:6, 6:1, 10:6; Drobko – Jadczak 6:0, 6:1; Krupa – Kołowiecki 6:0, 6:1; T. Voigt – Baranek 7:6 (7), 6:0; S. Tejerina – Minkner 6:2, 6:2. 

Ćwierćfinały: Krzyśko – Solarz 6:3, 7:6 (5); Paradowski – Maliszewski 6:4, 6:7 (4), 10:7; Krupa – Drobko 6:1, 6:2; S. Tejerina – T. Voigt 6:2, 6:3.

Półfinały: Paradowski – Krzyśko 6:4, 6:3; S. Tejerina – Krupa 6:1, 6:1.

Finał: S. Tejerina – Paradowski 6:3, 6:0.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Koper/Małecka – Idaszewska/Zawiślańska 7:6 (2), 2:6, 10:7; Baran/Sebastyańska – Dębicka/Kądzielska 7:5, 7:5; (3) Faber/Matuszczyk – Nowak/Szpiech 6:1, 7:5; Gnyś/Szweda – Pietrzyk/Szymczak 6:2, 6:0; Mazur/Schweika – Antosik/Szychowska 6:1, 6:0; (4) Sobiesiak/Zapława – Peplińska/Wasiela 6:2, 6:1; Sheybanova/A. Zielińska – Badurowicz/Stępień 7:5, 6:2; (2) Giżewska/Snochowska – Maksimowicz/K. Zielińska 6:4, 6:1.

Ćwierćfinały: Koper/Małecka – Baran/Sebastyańska 7:5, 6:4; Gnyś/Szweda – Faber/Matuszczyk 6:1, 6:2; Mazur/Schweika – Sobiesiak/Zapława 6:1, 7:6 (7); Giżewska/Snochowska – Sheybanova/A. Zielińska 6:3, 6:1.

Półfinały: Gnyś/Szweda – Koper/Małecka 6:0, 6:3; Giżewska/Snochowska – Mazur/Schweika 6:2, 6:2.

Finał: Giżewska/Snochowska – Gnyś/Szweda 6:4, 3:6, 10:7.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Krzyśko/S. Tejerina – Baranek/Lipczyński 6:0, 6:0; M. Voigt/T. Voigt – Obadi/Sobol 6:1, 7:5; (3) Krupa/Szczypka – Fereniec/Wyszyński 6:1, 6:0; Bury/Minkner – Corda/Witek 6:0, 6:1; Gajda/Łuczak – Bartnik/Nowak 6:2, 6:4; Maliszewski/Rotko – (4) Goerick/Wieczorek 4:6, 7:5, 10:5; Bulski/Kwiecień – Stasiak/Zeman 6:1, 2:6, 10:7; (2) Makieła/Paradowski – Drobko/Solarz 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Krzyśko/S. Tejerina – M. Voigt/T. Voigt 6:0, 6:0; Krupa/Szczypka – Bury/Minkner 6:4, 5:7, 10:7; Maliszewski/Rotko – Gajda/Łuczak 6:4, 6:4; Makieła/Paradowski – Bulski/Kwiecień 6:3, 7:6 (0).

Półfinały: Krzyśko/S. Tejerina – Krupa/Szczypka 6:1, 6:2; Makieła/Paradowski – Maliszewski/Rotko 6:4, 6:4.

Finał: Krzyśko/S. Tejerina – Makieła/Paradowski 4:6, 6:0, 10:6.

ELIMINACJE DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Antosik – M. Kania 6:0, 6:0; Kowalkowska – (15) Mermer walkower; (2) Peplińska – Grzywacz 6:4, 6:1; (11) Bryła – Nastały 6:4, 4:6, 10:8; (3) Kądzielska – A. Biełus 6:0, 6:0; (9) Drela – Wojciechowska 6:3, 6:0; (4) Wasiela – Antosiewicz 6:1, 6:1; (12) Cytrycka – L. Domańska 6:2, 6:3; (5) A. Nowak – Gdela 6:0, 6:0; (14) Rzeźnik – Waliszewska 6:2, 6:4; (6) A. Zielińska – K. Leśniak 6:0, 6:0; (13) Szychowska – Kołtun 6:2, 6:3; Szymczak – (7) Grobelna 6:4, 6:2; (10) L. Jędrzejak – Antczak 6:0, 6:0; (8) P. Litwic – Dyś 6:1, 6:4; Strauss – (16) Murawska 6:1, 6:1.

Druga runda: Antosik – Kowalkowska 6:0, 6:1; Peplińska – Bryła 4:6, 6:1, 10:4; Kądzielska – Drela 6:0, 6:1; Wasiela – Cytrycka 2:6, 6:4, 10:8; Rzeźnik – A. Nowak 7:5, 3:6, 13:11; Szychowska – A. Zielińska 6:4, 6:3; L. Jędrzejak – Szymczak 6:0, 7:5; P. Litwic – Strauss 6:0, 6:2.  

ELIMINACJE CHŁOPCÓW 

Pierwsza runda: (1) Baranek – T. Kowalczyk 6:2, 6:1; (9) Wyszyński – Niezwiesny 6:3, 6:4; (2) Piechota – M. Szyca 6:4, 6:1; (11) Stefanowicz – Szczerbowski 6:1, 6:1; (3) Fereniec – Rozborski 6:2, 6:3; (14) Klewicki – Iwiński 3:6, 6:1, 10:5; (4) Gajda – Bartczak 6:2, 6:3; Marciszewski – (10) Madej 5:7, 6:0, 10:8; (5) Corda – Sobol 7:5, 7:5; Kowzan – (13) R. Krzyczkowski 6:2, 6:3; (6) Kołowiecki – Wcisło 6:1, 6:1; Obadi – (16) Sakowski 7:6 (4), 6:2; (7) Sz. Łuczak – Krakowiecki 6:2, 6:4; (12) Witek – Grechuta 6:3, 6:1; (8) I. Pankowski – A. Tejerina 6:1, 5:7, 103; (15) Jadczak – Noremberg 6:0, 6:2.

Druga runda: Baranek – Wyszyński 6:2, 2:6, 10:4; Piechota – Stefanowicz 6:1, 6:2; Fereniec – Klewicki 6:7 (4), 6:2, 10:7; Gajda – Marciszewski 6:1, 6:4; Corda – Kowzan 6:4, 6:4; Kołowiecki – Obadi 6:2, 6:3; Sz. Łuczak – Witek 6:1, 4:6, 10:6; Jadczak – I. Pankowski 6:3, 6:3.  

Kategoria: PZT