Polski Tenis

WYNIKI

EASTBOURNE WTA 500: Linette - Pavlyuchenkova 1:6, 7:6 (4), 6:4; Kalinina - Cirstea 6:3, 6:2; Dart - Bouzkova 7:5, 6:7 (7), 6:4; Ostapenko - Minnen 7:6 (3), 6:1; BAD HOMBURG WTA 500: Niemeier - Sakkari 2:6, 6:2, 7:6 (4); Samsonova - Sorribes Tormo 6:3, 6:1; Noskova - Townsend 7:5, 6:1; Siniakova - Burel 6:3, 6:7 (7), 6:1; Haddad Maia - Korpatsch 6:1, 7:6 (6); Blinkova - Andreescu 6:4, 6:2; Shnaider - Kerber 7:5, 6:3; MAJORKA ATP 250: Hijikata - Nardi 6:2, 2:6, 7:5; Fognini - Brouwer 7:6 (4), 7:6 (5); Ofner - Munar 3:6, 6:4, 7:6 (4); Monfils - Thiem 6:3, 7:6 (3); Darderi - P. Martinez 7:5, 7:5; Shevchenko - Lestienne 7:5, 7:6 (5); EASTBOURNE ATP 250: B. Harris - Fearnley 6:4, 7:6 (7); Vukic - Marozsan 6:2, 6:4; Purcell - Djere 6:1, 4:6, 6:3; J. Shang - Etcheverry 7:5, 3:6, 7:6 (4).

Tenis. Mistrzostwa Polski U14 w Zielonej Górze – wyniki

Klub Tenisowy Royal Zielona Góra gościł uczestników Mistrzostw Polski Młodzików U14. Najwyżej rozstawieni w singlu zostali: Aleksandra Zapława i Sebastian Tejerina. 

Złote medale w singlu zdobyli Ola Zapława i Sebastian Tejerina. Srebro wywalczyli Oliwia Kądzielska i Błażej Krzyśko. W deblu triumfowali: Zapława i Antonina Snochowska oraz Krzyśko i S. Tejerina. 

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Zapława – Mizgajska 6:1, 6:1; Berke – Rzeźnik 7:5, 6:2; Dębicka – Góra 6:3, 6:4; (6) Snochowska – Marcinkowska 6:2, 6:1; (4) Schweika – A. Nowak 6:0, 6:1; Jędrzejak – Antosik 6:1, 6:0; Murawska – Czemerys 6:2, 6:0; Drela – (8) Maksimowicz 7:5, 6:1; (5) Kądzielska – Łata 6:0, 6:0; Kuszak – Kuśmieja 6:3, 6:1; Banasiak – Siemion 6:3, 6:0; (3) Szweda – Mazur 6:2, 6:4; (7) Małecka – Ostrówka 6:0, 6:3; Przystańska – Grobelna 6:1, 6:3; A. Cytrycka – Sebastyańska 6:3, 6:1; (2) Idaszewska – Szychowska 6:4, 6:2.

Druga runda: Zapława – Berke 6:0, 6:0; Snochowska – Dębicka 6:2, 6:3; Schweika – Jędrzejak 6;2, 4:6, 6:2; Drela – Murawska 6:0, 6:3; Kądzielska – Kuszak 6:3, 6:0; Szweda – Banasiak 4:6, 6:1, 6:1; Małecka – Przystańska 6:1, 7:6 (4); A. Cytrycka – Idaszewska 6:1, 7:5.

Ćwierćfinały: Zapława – Snochowska 5:7, 7:5, 6:1; Schweika – Drela 6:0, 6:1; Kądzielska – Szweda 6:3, 6:2; A. Cytrycka – Małecka 7:5, 4:6, 7:5. 

Półfinały: Zapława – Schweika 3:6, 6:2, 6:3; Kądzielska – A. Cytrycka 6:2, 6:2.

Finał: Zapława – Kądzielska 6:2, 3:6, 6:0.

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) S. Tejerina – Niezwiesny 6:0, 6:0; Kowzan – Doliński 7:5, 6:2; Minkner – Pankowski 7:6 (10), 6:1; (5) Szczypka – F. Kosyrz 6:4, 6:2; (4) Maliszewski – B. Wróbel 6:4, 6:4; Gagatek – Iwiński 7:5, 6:2; J. Lipka – Bulski 6:2, 6:1; (6) Paradowski – Corda 6:0, 7:5; (7) Zeman – Jadczak 6:2, 6:1; Krakowiecki – Skowyra 6:2, 6:1; Drobko – T. Voigt 1:6, 7:6 (3), 6:2; (3) Makieła – M. Voigt 6:2, 6:1; Baranek – (8) Rotko 6:3, 6:4; Wyszyński – Solarz 3:6, 7:6 (6), 6:1; Goerick – L. Bednarek 6:4, 2:6, 6:2; (2) Krzyśko – Sz. Łuczak 6:0, 6:1.

Druga runda: S. Tejerina – Kowzan 6:1, 6:0; Szczypka – Minkner 6:2, 6:3; Maliszewski – Gagatek 6:0, 6:0; Paradowski – J. Lipka 6:2, 6:4; Zeman – Krakowiecki 2:6, 6:3, 6:4; Makieła – Drobko 4:6, 6:0, 6:1; Wyszyński – Baranek 7:5, 6:3; Krzyśko – Goerick 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: S. Tejerina – Szczypka 6:1, 6:1; Paradowski – Maliszewski 1:6, 6:3, 6:4; Makieła – Zeman 6:2, 6:1; Krzyśko – Wyszyński 6:2, 6:0.

Półfinały: S. Tejerina – Paradowski 6:1, 6:0; Krzyśko – Makieła 6:1, 6:3.

Finał: S. Tejerina – Krzyśko 6:0, 6:1.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Snochowska/Zapława – Góra/Marcinkowska 6:0, 6:0; Duda/Kośmieja – Czemerys/Hołubowska 6:3, 6:4; (4) Maksimowicz/Mazur – Łata/Zaprzałka 6:1, 6:0; A. Cytrycka/Kądzielska – Jędrzejak/Szychowska 6:4, 6:2; Dębicka/Sebastyańska – Banasiak/A. Nowak 4:6, 6:1, 10:6; (3) Grobelna/Idaszewska – Murawska/Ostrówka 6:3, 6:0; Berke/Peplińska – Drela/Rzeźnik 7:5, 6:4; (2) Schweika/Szweda – Janczak/Siemion 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Snochowska/Zapława – Duda/Kośmieja 6:0, 6:1; A. Cytrycka/Kądzielska – Maksimowicz/Mazur 7:6 (5), 2:6, 10:8; Grobelna/Idaszewska – Dębicka/Sebastyańska 6:1, 7:5; Schweika/Szweda – Berke/Peplińska 6:2, 6:2. 

Półfinały: Snochowska/Zapława – A. Cytrycka/Kądzielska 6:1, 6:2; Schweika/Szweda – Grobelna/Idaszewska 6:0, 6:7 (2), 10:7.

Finał: Snochowska/Zapława – Schweika/Szweda walkower (krecz S/Sz).

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Krzyśko/S. Tejerina – Iwiński/Skrobania 6:1, 6:1; Rotko/T. Voigt – Jadczak/Minkner 2:6, 6:3, 10:2; Lipka/Solarz – (4) Goerick/Paradowski 5:7, 7:5, 11:0; M. Voigt/Zeman – Bartnik/Bulski 6:4, 6:2; Doliński/F. Kosyrz – Corda/Niezwiesny 6:4, 0:6, 14:12; (3) Krakowiecki/Makieła – B. Wróbel/Wyszyński 6:4, 6:2; Drobko/Sz. Łuczak – Gagatek/Skowyra 6:2, 6:3; (2) Maliszewski/Szczypka – Baranek/Kowzan 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Krzyśko/S. Tejerina – Rotko/T. Voigt 6:1, 6:1; M. Voigt/Zeman – Lipka/Solarz 6:4, 2:6, 10:8; Krakowiecki/Makieła – Doliński/F. Kosyrz 6:2, 6:1; Maliszewski/Szczypka – Drobko/Sz. Łuczak 6:1, 6:4.

Półfinały: Krzyśko/S. Tejerina – M. Voigt/Zeman 6:1, 6:0; Maliszewski/Szczypka – Krakowiecki/Makieła 6:2, 4:6, 10:6. 

Finał: Krzyśko/S. Tejerina – Maliszewski/Szczypka 6:4, 6:4.

Komplet wyników 

Kategoria: PZT