Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Halep - Teichmann 6:2, 7:5; Gauff - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (4); CONCORD WTA 125: Q. Wang - Golubic 6:0, 0:6, 6:3; Scott - Muchova 6:3, 4:0 i krecz Czeszki.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Mistrzostwa Polski U16 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie

Na kortach KKS Olsza w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 

W finałach singla Antonina Czajka wygrała z Amelią Paszun, a Bruno Kokot pokonał Leona Zaorskiego. W mikście zwyciężyli Nadia Kulbiej i Tomasz Garbacz.

W deblu triumfowali: Antonina Czajka i Amelia Paszun oraz Mateusz Lange i Leon Zaorski.

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Mackiewicz – Husar 6:4, 6:1; Hornecka – Milżyńska 6:4, 6:0; O. Jędrzejak – Drozd 6:2, 6:1; (8) Wojtaszczyk – Jednacz 6:7 (3), 6:4, 6:2; (3) Straszewska – Jastrząbek 6:0, 6:0; Paszun – M. Głowacka 6:1, 6:2; Klimas – Maćkowiak 7:5, 6:0; (7) Koprowska – Grochowska 6:1, 6:0; (5) Giżewska – Gołda 6:4, 6:4; Czajka – Siwek 6:0, 6:0; Nieradzik – Dobija 7:5, 6:4; Kulbiej – (4) Kapcia 6:3, 6:0; Baniak – (6) Śrutwa 6:1, 6:3; Kostka – Kusa 6:2, 6:1; Wahl-Maniecka – Przewięźlikowska 6:1, 6:1; (2) Podhajecka – Strzelecka 6:3, 6:1.

Druga runda: Mackiewicz – Hornecka 7:6 (4), 6:4; O. Jędrzejak – Wojtaszczyk 6:1, 2:6, 6:3; Paszun – Straszewska 2:6, 6:4, 6:4; Klimas – Koprowska 3:6, 6:4 i krecz Hani; Czajka – Giżewska 6:0, 6:0; Kulbiej – Nieradzik 6:0, 6:0; Baniak – Kostka 6:4, 6:3; Podhajecka – Wahl-Maniecka 6:1, 6:4. 

Ćwierćfinały: Mackiewicz – O. Jędrzejak 4:6, 6:4, 6:3; Paszun – Klimas 6:3, 6:0; Czajka – Kulbiej 6:2, 6:4; Baniak – Podhajecka 6:2, 6:4.

Półfinały: Paszun – Mackiewicz 2:6, 6:3, 6:2; Czajka – Baniak 6:1, 6:2.

Finał: Czajka – Paszun 6:3, 6:0.

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Jędrzejczak – Gadzaliński 6:3, 6:3; Nowacki – Dójczyński 6:1, 6:0; Nyk – Kosyrz 6:0, 6:2; Knitter – (8) M. Andrzejczak 7:5, 6:3; Ważny – (4) K. Czyrek 6:1, 7:5; F. Kosiński – Tomasiak 6:2, 7:5; Garbacz – Marciniak 6:4, 6:2; (5) Zaorski – Małecki 6:2, 6:2; (7) Hrynkiewicz – D. Lewandowski 6:4, 6:4; Mitoń – F. Czyrek 6:0, 6:0; A. Wieczorek – O. Wiśniewski 4:6, 7:5, 6:2; (3) Lange – Wygona 6:4, 6:1; (6) Nikołajuk – Januchowski 6:3, 6:2; J. Kluczyński – Biela 6:2, 6:3; Struski – Lipczyński 6:0, 6:2; (2) Kokot – M. Kowal 6:3, 4:6, 6:2.

Druga runda: Jędrzejczak – Nowacki 6:3, 6:1; Knitter – Nyk 6:1, 6:1; Ważny – F. Kosiński 6:2, 3:6, 6:0; Zaorski – Garbacz 6:1, 6:4; Hrynkiewicz – Mitoń 4:6, 6:3, 6:1; Lange – A. Wieczorek 6:1, 6:0; J. Kluczyński – Nikołajuk 3:6, 6:4, 7:6 (5); Kokot – Struski 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Knitter – Jędrzejczak 4:0 i krecz Kuby; Zaorski – Ważny 6:4, 6:4; Lange – Hrynkiewicz 6:1, 6:3; Kokot – J. Kluczyński 6:2, 6:0.

Półfinały: Zaorski – Knitter 6:3, 6:1; Kokot – Lange 7:5, 6:1.

Finał: Kokot – Zaorski 6:3, 6:4..

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Podhajecka/Straszewska – bye; Dobija/Grochowska – Mrzygłód/Siwek 6:0, 6:3; (4) Głowacka/Mackiewicz – bye; Jednacz/Strzelecka – Kusa/Milżyńska 6:1, 6:3; Czajka/Paszun – Giżewska/Husar 6:1, 6:2; (3) Śrutwa/Wojtaszczyk – bye; Baniak/Kostka – Jędrzejak/Maćkowiak walkower; (2) Kapcia/Koprowska – bye. 

Ćwierćfinały: Podhajecka/Straszewska – Dobija/Grochowska 6:0, 6:0; Głowacka/Mackiewicz – Jednacz/Strzelecka 6:4, 6:4; Czajka/Paszun – Śrutwa/Wojtaszczyk 6:0, 6:3; Baniak/Kostka – Kapcia/Koprowska 4:6, 6:0, 11:9.

Półfinały: Podhajecka/Straszewska – Głowacka/Mackiewicz 7:6 (7), 6:2; Czajka/Paszun – Baniak/Kostka 6:3, 6:0.

Finał: Czajka/Paszun – Podhajecka/Straszewska 2:6, 7:6 (3), 10:7. 

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Jędrzejczak/Kokot – bye; M. Andrzejczak/M. Kowal – Januchowski/Małecki 6:2, 6:3; (4) K. Czyrek/Nowacki – Bajołek/D. Lewandowski 6:7 (5), 6:1, 10:4; Nyk/Wiśniewski – Małecki/Marciniak 6:4, 6:2; Mitoń/Ważny – Kaczorowski/Pabisiak 6:3, 6:2; (3) Hrynkiewicz/Nikołajuk – Gadzaliński/Spychalski 6:3, 6:2; Knitter/Kosiński – Biela/Chorostin 6:3, 6:2; (2) Lange/Zaorski – Dójczyński/Struski 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Jędrzejczak/Kokot – M. Andrzejczak/M. Kowal; K. Czyrek/Nowacki – Nyk/Wiśniewski 4:6, 6:4, 10:6; Mitoń/Ważny – Hrynkiewicz/Nikołajuk 6:4, 4:6, 10:7; Lange/Zaorski – Knitter/Kosiński 6:1, 6:2.

Półfinały: K. Czyrek/Nowacki – Jędrzejczak/Kokot walkower; Lange/Zaorski – Mitoń/Ważny 6:0, 6:1.

Finał: Lange/Zaorski – K. Czyrek/Nowacki 4:6, 6:2, 10:6.

MIKST

Pierwsza runda: Drozd/W. Lewandowski – Wieleba/Szczeciak 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: (1) Nieradzik/Wieczorek – Javaheri/Wygona walkower; (4) Kulbiej/Garbacz – Gołda/Dąbrowski 6:2, 6:7 (3), 10:4; (3) Wahl-Maniecka/Tomasiak – Jastrząbek/Adamski 6:3, 6:1; (2) Klimas/Kluczyński – Drozd/W. Lewandowski 6:2, 3:6, 10:2.

Półfinały: Kulbiej/Garbacz – Nieradzik/Wieczorek 3:6, 6:4, 10:4; Wahl-Maniecka/Tomasiak – Klimas/Kluczyński 6:1, 6:3.

Finał: Kulbiej/Garbacz – Wahl-Maniecka/Tomasiak 6:1, 7:6 (4).

ELIMINACJE DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: Wdzięczna – (16) Tomczyk 6:1, 6:0; (15) Mrzygłód – N. Kowal 6:3, 6:4.

Druga runda: (1) Jastrząbek – Wdzięczna 0:6, 6:4, 10:3; (2) O. Jędrzejak – (14) Małuszyńska 6:2, 6:4; (3) Grochowska – (10) Kasprzak 3:6, 7:6 (5), 10:7; (9) Przewięźlikowska – (4) Sierhej 7:5, 6:2; (5) Gołda – (12) Javaheri 6:2, 6:4; (6) Czajka – Mrzygłód 6:1, 6:2; (7) Kulbiej – (11) Belica 6:0, 6:1; (13) Siwek – (8) Wieleba 6:3, 6:2.

ELIMINACJE CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: D. Lewandowski – (1) Bajołek 7:5, 6:2; (13) Makieła – Skupiński 6:3, 3:6, 10:8; (2) Kęsy – Suprun 7:6 (5), 6:1; (16) Marciniak – Tarapacki 6:0, 6:3; (3) Gryń – K. Pabisiak 7:5, 6:3; Biela – (12) Dąbrowski 6:3, 6:3; (4) Januchowski – Guziński 7:5, 6:0; Szubert – (14) Szczeciak 6:2, 7:5; (5) J. Kluczyński – Domański 6:3, 6:4; (11) Tomczykowski – Kaczorowski 6:1, 6:2; (6) Chorostin – Miszczak 6:3, 6:2; (9) Lipczyński – Maślanka 6:3, 6:2; Fuks – (7) Spychalski 6:1, 7:5; (15) Wygona – W. Lewandowski 6:1, 6:1; Kosyrz – (8) Małecki 6:1, 6:0; Zyguła – (10) Adamski 6:0, 6:1.

Druga runda: D. Lewandowski – Makieła 6:0, 6:0; Marciniak – Kęsy 6:2, 6:3; Biela – Gryń 7:5, 6:1; Januchowski – Szubert 6:0, 6:2; J. Kluczyński – Tomczykowski 7:6 (7), 6:3; Lipczyński – Chorostin 6:1, 7:5; Wygona – Fuks 6:2, 6:0; Kosyrz – Zyguła 7:5, 6:4.

Kategoria: PZT