Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Tsitsipas - Ruud 6:1, 6:4; Gille/Vliegen - Melo/Zverev 5:7, 6:3, 10:5. 

Tenis. Mutua Madrid Open 2023 – Polacy w grach podwójnych

Alicja Rosolska, Magda Linette, Jan Zieliński i Hubert Hurkacz walczą u boku zagranicznych partnerów w grach podwójnych w turnieju Mutua Madrid Open 2023. 

Rosolska tworzy duet z Belgijką Kirsten Flipkens, a Linette z Amerykanką Sofią Kenin. Zieliński kontynuuje współpracę z Monakijczykiem Hugo Nysem, a Hurkacz po raz pierwszy grał z Benem Sheltonem (USA).

Debel kobiet

Rosolska i Flipkens przegrały z Meksykanką Giulianą Olmos i Rosjanką Alexandrą Panovą 1:6, 5:7.

Linette i Kenin nie sprostały Kanadyjce Gabrieli Dabrowskiej i Brazylijce Luisie Stefani (nr 6) 6:4, 2:6, 7:10. 

Drabinki

Debel mężczyzn

Zieliński i Nys mieli zagrać z Włochem Lorenzo Musettim i Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem, ale ci wycofali się z zawodów. Ostatecznie Janek i Hugo wygrali z Austriakami Alexandrem Erlerem i Lucasem Miedlerem 6:1, 6:4. 

Hurkacz i Shelton przegrali z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Finem Harrim Heliovaarą (nr 6) 4:6, 6:7 (3).

Drabinka debla 

Dwa razy w Madrycie triumfowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Byli najlepsi w 2008 i 2012 roku. W 2017 roku zwyciężyli za to Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo.

W singlu 

Jak informuje serwis WP SportoweFakty w singlu Magda Linette pierwszy mecz rozegra w czwartek. Rywalką będzie Czeszka Marketa Vondrousova. 

Iga Świątek i Hubert Hurkacz powalczą w piątek. Iga spotka się z Austriaczką Julią Grabher, a Hurkacz trafi na Francuza Richarda Gasqueta.   

Kategoria: ATP, WTA