Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Nadia Kulbiej w półfinale singla, a Maja Bajorek i Ewa Czapulak w finale debla w Hamburgu

Spora grupa Polaków startowała w turnieju ITF juniorów (do lat 18) w Hamburgu. 

W zawodach w Niemczech (korty twarde w hali, kategoria grade 4) najlepiej zaprezentowała się Nadia Kulbiej, która dotarła do półfinału singla. O tytuł w grze podwójnej rywalizowały Maja Bajorek i Ewa Czapulak. 

Singiel juniorek

Nadia Kulbiej pokonała Niemkę Marie Poetzing 6:1, 6:2, Dunkę Vilmę Krebs Hyllested 6:4, 6:2 oraz Niemki Leonie Moeller 7:5, 2:6, 6:0 i Anną Marie Weissheim 3:6, 7:6 (4), 6:4. W półfinale uległa Czeszce Laurze Samsonovej 6:7 (3), 6:3, 2:6.

Rozstawiona z nr 16 Ewa Czapulak przegrała z Włoszką Anastazją Bertacchi 4:6, 4:6, Maja Bajorek z Niemką Kristiną Sachenko 6:7 (5), 5:7.

Barbara Straszewska nie sprostała Niemce Anouk Richter 2:6, 6:3, 1:6, a Alexandra Persson była słabsza od Niemki Nikol Mirchevej 0:6, 0:6.

W kwalifikacjach Persson była lepsza od Niemki Helene Sommer 3:6, 7:6 (5), 10:3. Przegrała z Niemką Louanne Djafari 4:6, 1:6.

Leticia Matuszewski wygrała z Niemką Hanną Resch 7:6 (3), 7:6 (2), ale była słabsza od Richter 3:6, 2:6.

Singiel juniorów

Gabriel Matuszewski (rozstawiony z nr 1) skreczował w meczu drugiej rundy z Niemcem Aaronem Funkiem przy stanie 0:1.

Piotr Czaczkowski (nr 5) wyeliminował Francuza Hoana Moureta 6:4, 6:4. Nie sprostał Niemcowi Maxowi Stenzerowi (nr 11) 2:6, 4:6.

Kacper Królikowski wygrał z Niemcem Lievenem Mietuschem 6:4, 7:5, ale przegrał z Niemcem Davidem Petroviciem (nr 6) 6:4, 3:6, 2:6.

Fryderyk Lechno-Wasiutyński był słabszy od Niemca Justina Engela 5:7, 2:6. Oskar Grzegorzewski (nr 13) uległ Niemcowi Flynnowi Tjarkowi Baumertowi 6:3, 3:6, 4:6.

W eliminacjach Królikowski pokonał Niemców Adriana Roota 6:0, 6:0 i Henriego 4:6, 6:1, 10:6 oraz Austriaka Leo Gutjahra 6:0, 6:2.

Debel juniorek

W deblu Bajorek i Czapulak (nr 8) wygrały z Niemkami Michelle Korpys i Poetzing 6:3, 6:4, Ann Akashą Ceucą i Anną Petkovic 6:3, 6:7 (4), 10:6 oraz Evą Bennemann i Helene Schnack 6:3, 6:1. W finale przegrały z Dunką Sarą Borkop i Belgijką Kaat Coppez (nr 4) 3:6, 6:7 (4).

Straszewska i Sachenko uległy Niemkom Karli Bartel i Victorii Pohle 5:7, 3:6. L. Matuszewski i Persson nie sprostały Niemkom Carolin Raschdorf i Valentinie Steiner 3:6, 3:6.

Debel juniorów

Czaczkowski i G. Matuszewski (nr 1) przegrali z Hiszpanem Pablem Martinezem Gomezem i Szwajcarem Philipem Orloffem 4:6, 4:6.

Grzegorzewski i Lechno-Wasiutyński (nr 8) byli słabsi od Czechów Borisa Durovicia i Petra Panacka 6:7 (5), 7:5, 5:10.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors