Polski Tenis

WYNIKI

BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); PALERMO WTA 250: Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4.

Tenis. Nowy serial o najlepszych tenisistkach świata „Osiem wspaniałych”

„Osiem wspaniałych” to tytuł kolejnej sportowej produkcji Canal+, która opowiada o kończącym się sezonie na tenisowych kortach.

Kibice będą mogli zobaczyć kluczowe momenty i najważniejsze zagrania. Nie zabraknie także ekskluzywnych wywiadów z najlepszymi zawodniczkami świata oraz członkami sztabów szkoleniowych. Premiera dwóch pierwszych odcinków już 25 grudnia.

Bohaterkami nowego serialu Canal+ są najlepsze tenisistki świata. To ośmioodcinkowa produkcja, która pozwala spojrzeć na nie z innej niż dotąd perspektywy. Widzowie ujrzą kulisy niesamowitego świata kobiecego tenisa. Nowa produkcja ma pokazać wyzwania, z jakimi mierzą się tenisistki i ich sztaby przez cały morderczy sezon, ale także umożliwić bliższe poznanie najlepszych zawodniczek świata. Ujęcia podczas zajęć na siłowni, na brzegu oceanu czy… podczas wizyty u fryzjera przed otwierającą turniej galą, to i wiele więcej kibice będą mogli obserwować w nowej produkcji Canal+.

Tytuł mówi wszystko

– Sam tytuł mówi wszystko. Przez dwa tygodnie śledziliśmy osiem najlepszych tenisistek świata, które wystąpiły w turnieju WTA Finals w meksykańskim Cancun. Wszystko po to, by opowiedzieć kibicom ciekawą, tenisową historię. Iga Świątek i jej siedem najgroźniejszych rywalek. Bez tajemnic, zakulisowo. Z wypowiedziami dotyczącymi całego sezonu, to również ważny wątek naszego serialu. W prezencie dla wszystkich kibiców tenisa na święta! – powiedział Bartosz Ignacik, współtwórca serialu.

Kibice będą mogli obejrzeć i wysłuchać ekskluzywnych rozmów z takimi legendami jak Chris Evert i Martina Navratilova, które znalazły się w gronie trzech najlepszych tenisistek XX wieku. Swoimi przemyśleniami podzieliła się również Agnieszka Radwańska, triumfatorka WTA Finals z 2015 roku.

W serialu znajdą się także fragmenty wyjątkowego wywiadu udzielonego Canal+ przez Igę Świątek na katamaranie. Polska tenisistka wygrała WTA Finals w wielkim stylu, tracąc w 5 meczach zaledwie 20 gemów. Do tej pory rekord należał do Sereny Williams, która w drodze do tytułu straciła 32 gemy. Iga Świątek nie tylko po raz pierwszy w karierze wygrała WTA Finals, ale dzięki wygranej w Cancun zapewniła sobie powrót na fotel liderki światowego rankingu. Tę drogę obserwowały kamery Canal+.

Dotrzeć jak najgłębiej

– Każdą z uczestniczek turnieju WTA Finals próbowaliśmy pokazać w inny sposób. Na każdą spojrzeć z innej, mało znanej strony. Ze wszystkimi staraliśmy się także wspomnieć najważniejsze momenty mijającego sezonu. W naszym serialu poświęcimy jeden odcinek każdej z zawodniczek, które przyleciały do Meksyku. Ten świat naprawdę wciąż wymaga odkrycia. Zdajemy sobie sprawę, że wielu tajemnic i my nie znamy, ale próbowaliśmy dotrzeć jak najgłębiej. Chcieliśmy, by nasza ciekawość, stała się ciekawością widzów – dodaje Żelisław Żyżyński, współtwórca serialu.

Bohaterkami pierwszych odcinków będą Jessica Pegula oraz Iga Świątek. Oba odcinki swoją premierę będą mieć już 25 grudnia. Tylko w serwisie streamingowym Canal+ online.

Kategoria: WTA