Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Tsitsipas - Ruud 6:1, 6:4; Gille/Vliegen - Melo/Zverev 5:7, 6:3, 10:5. 

Tenis. Oficjalne otwarcie Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach

W sobotę w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim odbyło się oficjalne otwarcie Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego oraz Kortu Centralnego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Centrum powstało dzięki wspólnej inwestycji Akademii Tenisowej Tenis Kozerki i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Kort o szczególnym znaczeniu

– To uroczystość otwarcia kortu centralnego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Narodowego Centrum Szkoleniowego PZT. Ale też Turnieju Memoriałowego Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich rozgrywanego w kategorii dzieci, jak również pierwszego zawodowego turnieju rangi ITF W100 organizowanego przez PZT. Dzięki wsparciu finansowemu i zaangażowaniu Ministerstwa Sportu I Turystyki możliwe jest otwarcie tego obiektu, jak również rozegranie tego turnieju. Dziękuję wszystkim naszym partnerom, którzy uczestniczą w tym turnieju, którzy wspomagają również PZT. Bez ich wsparcia nie byłoby tej wspaniałej imprezy, a polski tenis nie rozwijałby się w takim tempie i nie osiągałby takich wyników, jakie widzimy. To kort centralny o szczególnym znaczeniu. Jest to hołd złożony człowiekowi, który bardzo dużo zrobił dla Polski jako prezydent, ale również człowiekowi, który wspierał tenis, jeszcze jako prezydent Warszawy. Dzięki panu prezydentowi, możliwe jest uprawianie tenisa na kortach m.in. warszawskiej Legii. Ponadto wspierał wiele inicjatyw tenisowych, m.in. był współorganizatorem mistrzostw świata dziennikarzy – powiedział Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

– Ograniczę się do podziękowań, które do państwa skieruję, za obecność, a prezesowi Polskiego Związku Tenisowego za tę bardzo odważną i wartościową inicjatywę. Po pierwsze nazwania kortu centralnego imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz organizację od wielu lat turniejów dla dzieci i młodzieży, w tym roku turnieju ITF W100, a od przyszłego roku turnieju rangi WTA, który również zrobimy wspólnie. Z ogromną radością otwieram pierwszą edycję Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich – mówił powiedział obecny na ceremonii szef resortu Kamil Bortniczuk.

Pięć kortów twardych, wkrótce nawierzchnia trawiasta

NCS PZT dysponuje pięcioma kortami twardymi z pełnym turniejowym oświetleniem, ale w jego skład wchodzą także korty ziemne, twarde w hali, baza noclegowa, restauracja i odkryty basen. Niedługo powstanie także kort trawiasty.

– Jesteśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Otwarcia kortu centralnego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który powstał w ramach Narodowego Centrum Szkoleniowego PZT. Od niedzieli w Kozerkach rozpocznie się także wyjątkowe wydarzenie. Turniej, który jest najważniejszą imprezą kobiecą w ramach Narodowego Pucharu Polski – LOTOS PZT Polish Tour, ale także turniej im. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. To doskonała okazja, aby przypomnieć jak wielkim pasjonatom sportu był pan prezydent Lech Kaczyński, który zawsze kibicował biało – czerwonym, doceniał zawodniczek i zawodników nasz ukochany kraj, ale także wspierał ich. Jesteśmy tutaj, aby otworzyć kort centralny, który powstał także dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bardzo mnie cieszy to, że dzięki takim obiektom możemy jako Polska być areną najważniejszych i największych wydarzeń sportowych – podkreśliła Sekretarz Stanu w MSiT Anna Krupka.

Fot. PZT
Kategoria: PZT