Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Samsonova - C. Liu 3:6, 6:2, 6:0; Teichmann - D. Yastremska 6:3, 7:6 (5); Pliskova - Bonaventure 6:1, 6:3; Putintseva - Andreescu 7:6 (2), 6:2; Krejcikova - Ruse 6:1, 6:4; S. Rogers - L. Fernandez 6:4, 6:7 (5), 6:1; Q. Zheng - Marino 6:3, 6:3; Haddad Maia - Bouzkova 4:6, 6:3, 6:0; Bencic/Mertens - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:1; LINZ WTA 250: Masarova - Alexandrova 4:6, 6:1, 7:6 (6); Martic - Bassols Ribera 6:1, 7:5; Lys - Rakhimova 6:4, 7:6 (5); Van Uytvanck - Noskova 7:6 (3), 6:2; Vondrousova - Tomova 6:3, 6:3; Potapova - Bronzetti 2:6, 6:3, 6:4; Galfi - Pera 6:2, 7:6 (5); Giorgi - Cristian 6:1, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Cressy - Bellier 6:3, 6:2; Krajinovic - Karatsev 3:6, 7:6 (7), 6:2; Fucsovics - Blancaneaux 7:5, 5:7, 6:0; Huesler - Van Assche 6:3, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów w Pszczynie – wyniki

Na kortach Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów (do lat 18). 

W singlu zwyciężyli Barbara Straszewska i Jakub Krawczyk. W finałach zagrali Zuzanna Frankowska i Adam Majchrzak. W grach podwójnych triumfowali: Zuzanna Frankowska i Karolina Gołda oraz Tobiasz Sopoliński i Marcel Weiner.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Straszewska – bye; Wahl-Maniecka – Zichlarzova 6:2, 6:2; Palus – Nogala 6:0, 6:1; (7) Durska – Męcik 6:0, 6:0; (4) Z. Witkowska – bye; Rajca – Grochowska 6:3, 6:0; Kmiecik – Zakrzewska 6:4, 6:4; Kostecka – (5) Nieradzik 6:2, 6:1; Kosowska – (8) Kokocha 7:5, 6:4; Drozd – Głąb 6:2, 6:2; Stypuła – Kołowrotkiewicz 6:2, 6:1; (3) Domańska – bye; (6) Gołda – Kasprzak 6:3, 6:4; Mał. Bajorek – Kliber 6:2, 3:6, 6:4; Husar – Drąg 6:0, 6:4; (2) Frankowska – bye. 

Druga runda: Straszewska – Wahl-Maniecka 6:0, 6:3; Durska – Palus 2:6, 6:1, 6:2; Rajca – Z. Witkowska 3:0 i krecz Zuzanny; Kmiecik – Kostecka 6:2, 7:5; Drozd – Kosowska 6:2, 6:3; Domańska – Stypuła 6:3, 6:2; Mał. Bajorek – Gołda 5:7, 6:3, 6:4; Frankowska – Husar 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Straszewska – Durska 6:4, 6:3; Kmiecik – Rajca 6:3, 7:5; Domańska – Drozd 6:4, 6:4; Frankowska – Mał. Bajorek 6:0, 6:0. 

Półfinały: Straszewska – Kmiecik 7:5, 6:1; Frankowska – Domańska 6:2, 6:0.

Finał: Straszewska – Frankowska 6:2, 6:3.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Krawczyk – Weiner 6:0, 6:2; Gadzaliński – Tomasiak 7:6 (5), 6:4; Piekarz – Skrzyński 1:6, 6:3, 6:4; (6) Mitoń – Czubak 6:2, 7:5; (4) M. Andrzejczak – Twardawa 6:0, 6:0; Makarenko – Keiper 6:1, 6:0; A. Pękała – Ślusarczyk 6:0, 6:1; (5) Kołodziejczyk – Spychalski 6:4, 6:4; Mar. Dójczyński – (8) Kaszowski 6:1, 6:3; O. Wiśniewski – Shevstov 7:6 (0), 7:5; J. Wieczorek – F. Pękała 6:4, 2:6, 6:4; (3) A. Majchrzak – Migdalski 6:3, 6:1; (7) T. Sopoliński – Wygona 6:4, 3:6, 6:2; Michałowski – A. Wieczorek 6:4, 6:3; J. Dąbrowski – Garcia Sapeta 6:2, 6:3; (2) P. Voigt – Grzegory walkower.

Druga runda: Krawczyk – Gadzaliński 7:5, 6:3; Mitoń – Piekarz walkower; M. Andrzejczak – Makarenko 7:5, 6:4; Kołodziejczyk – A. Pękała 6:3, 4:6, 6:3; O. Wiśniewski – Mar. Dójczyński 3:6, 7:5, 6:1; A. Majchrzak – J. Wieczorek 6:0, 6:4; T. Sopoliński – Michałowski 7:6 (2), 3:6, 6:2; J. Dąbrowski – P. Voigt 7:5, 3:6, 6:1.

Ćwierćfinały: Krawczyk – Mitoń 5:7, 7:5, 3:2 i krecz Mateusza; M. Andrzejczak – Kołodziejczyk 6:2, 3:6, 6:3; A. Majchrzak – O. Wiśniewski 6:1, 6:0; T. Sopoliński – J. Dąbrowski 6:0, 6:2.

Półfinały: Krawczyk – M. Andrzejczak 4:6, 6:3, 6:2; A. Majchrzak – T. Sopoliński 6:1, 7:5.

Finał: Krawczyk – A. Majchrzak 7:5, 6:2.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Frankowska/Gołda – bye; Drozd/Rajca – Kosowska/Zakrzewska 6:2, 6:4; Nieradzik/Wahl-Maniecka – Grochowska/Kliber 6:1, 6:2; (2) Durska/Straszewska – Kołowrotkiewicz/Palus 6:1, 6:1.

Półfinały: Frankowska/Gołda – Drozd/Rajca 6:7 (4), 6:0, 10:4; Durska/Straszewska – Nieradzik/Wahl-Maniecka 6:3, 6:0.

Finał: Frankowska/Gołda – Durska/Straszewska 6:3, 6:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) A. Majchrzak/A. Pękała – bye; Gadzaliński/Michałowski – Dąbrowski/Migdalski 6:4, 6:4; (3) Kołodziejczyk/O. Wiśniewski – bye; Spychalski/Żarski – M. Andrzejczak/Dójczyński 6:3 2:6, 10:8; Makarenko/Tomasiak – bye; (4) T. Sopoliński/Weiner – bye; Krawczyk/Piekarz – A. Wieczorek/J. Wieczorek 6:1, 6:4; (2) F. Pękała/P. Voigt – bye.

Ćwierćfinały: A. Majchrzak/A. Pękała – Gadzaliński/Michałowski 7:5, 7:5; Spychalski/Żarski – Kołodziejczyk/O. Wiśniewski 7:6 (3), 6:4; T. Sopoliński/Weiner – Makarenko/Tomasiak 6:4, 6:2; F. Pękała/P. Voigt – Krawczyk/Piekarz 1:0 i krecz K/P.

Półfinały: Spychalski/Żarski – A. Majchrzak/A. Pękała 6:3, 6:3; T. Sopoliński/Weiner – F. Pękała/P. Voigt walkower.

Finał: T. Sopoliński/Weiner – Spychalski/Żarski 5:7, 6:4, 10:5.

Kategoria: PZT