Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Tenis. Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria do lat 12 w Poznaniu

Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce w Poznaniu gościł uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Super Seria do lat 12. 

W finałach singla Patrycja Faber wygrała z Marią Małecką, a Olivier Krupa pokonał Tomasza Voigta. W deblu triumfowali: Zofia Musiołowska i Maja Nowak oraz Krupa i Miłosz Szczypka.

SINGIEL DZIEWCZĄT 

Pierwsza runda: (1) Musiołowska – bye; Badurowicz – M. Nowak 6:0, 6:2; Grobelna – K. Zielińska 6:2, 4:6, 10:5; (5) Jasińska – Bogusławska 6:4, 6:1; (3) Szweda – bye; Kuszak – Wasiela 6:7 (3), 3:1 i krecz Blanki; Maksimowicz – Malas 6:1, 6:3; (7) Małecka – Łata 6:0, 6:0; (8) Mazur – N. Włodarczyk 6:1, 6:1; Antosik – Gnyś 6:3, 6:4; Szychowska – Bochwic 6:1, 6:0; (4) Koper – bye; (6) Faber – Czarcińska 6:1, 6:1; Sebastyańska – Idaszewska 6:3, 6:3; Stępień – I. Błaszczyk 6:1, 6:1; (2) Zawiślańska – bye.   

Druga runda: Musiołowska – Badurowicz 6:4, 6:1; Jasińska – Grobelna 6:4, 4:6, 10:3; Szweda – Kuszak 6:2, 6:2; Małecka – Maksimowicz 7:6 (2), 6:4; Mazur – Antosik 6:2, 6:2; Szychowska – Koper 6:4, 6:2; Faber – Sebastyańska 6:0, 6:2; Zawiślańska – Stępień 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Jasińska – Musiołowska 6:2, 6:3; Małecka – Szweda 6:3, 6:4; Mazur – Szychowska 6:1, 6:0; Faber – Zawiślańska 6:3, 3:0 i dyskwalifikacja Poli.

Półfinały: Małecka – Jasińska 6:3, 6:0; Faber – Mazur 6:1, 6:3.

Finał: Faber – Małecka 6:1, 3:6, 10:3.

SINGIEL CHŁOPCÓW 

Pierwsza runda: (1) S. Tejerina – bye; Drobko – Babczyński 3:6, 6:2, 10:7; Stasiak – Slinchenko 6:4, 6:2; (6) M. Voigt – Mat. Matuszewski 6:1, 6:0; (3) Krupa – bye; Świtka – Bartnik 6:2, 6:1; Karpiński – Chyła 6:2, 6:0; (8) Domański – Piechota 6:0, 6:1; (5) Goerick – Polański 6:1, 6:0; Andrzejewski – Madej 6:4, 4:6, 11:9; Maliszewski – Wyszyński 7:5, 6:0; (4) Szczypka – bye; (7) T. Voigt – Kaszkowiak 6:0, 6:0; Pankowski – A. Tejerina 6:2, 6:0; Baranek – R. Wieczorek 7:5, 4:6, 10:7; (2) Makieła – bye. 

Druga runda: S. Tejerina – Drobko 6:0, 6:1; M. Voigt – Stasiak 6:1, 6:1; Krupa – Świtka 6:0, 6:1; Domański – Karpiński 6:0, 6:1; Goerick – Andrzejewski 6:3, 6:3; Szczypka – Maliszewski 6:4, 6:3; T. Voigt – Pankowski 6:2, 6:0; Makieła – Baranek 7:5, 6:3.

Ćwierćfinały: S. Tejerina – M. Voigt 6:2, 6:1; Krupa – Domański 6:2, 6:3; Szczypka – Goerick 3:6, 6:2, 10:6; T. Voigt – Makieła 7:5, 4:6, 11:9.

Półfinały: Krupa – S. Tejerina 3:5 i krecz Sebastiana; T. Voigt – Szczypka 6:4, 6:3.

Finał: Krupa – T. Voigt 6:3, 6:0.

DEBEL DZIEWCZĄT 

Pierwsza runda: (1) Faber/Zawiślańska – Antosik/Jasińska 6:4, 6:2; Małecka/Mazur – Bochwic/Idaszewska 3:6, 6:4, 10:5; Koper/Stępień – Gnyś/Szweda 6:2, 7:6 (5); (2) Musiołowska/Nowak – Grobelna/Maksimowicz 6:4, 7:6 (9).

Półfinały: Małecka/Mazur – Faber/Zawiślańska walkower; Musiołowska/Nowak – Koper/Stępień 6:2, 4:6, 10:7.

Finał: Musiołowska/Nowak – Małecka/Mazur 1:6, 6:3, 10:5.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Makieła/S. Tejerina – Piechota/Slinchenko 6:1, 6:0; Goerick/Wieczorek – Pankowski/Świtka 6:1, 6:0; M. Voigt/T. Voigt – Bartnik/Drobko 6:1, 6:2; (2) Krupa/Szczypka – Domański/Maliszewski 6:2, 6:2.

Półfinały: Makieła/S. Tejerina – Goerick/Wieczorek 6:4, 7:5; Krupa/Szczypka – M. Voigt/T. Voigt 7:6 (4), 6:4.

Finał: Krupka/Szczypka – Makieła/S. Tejerina walkower.

Kategoria: PZT