
Olivia Lincer (565 WTA) kontynuuje występy w eliminacjach turniejów ITF w USA. Po raz drugi w tym sezonie zagrała w Orlando.
W eliminacjach zawodów ITF W60 na Florydzie (korty twarde, 60 tys. $ w puli nagród) Polka nie miała szczęścia w losowaniu. W pierwszej rundzie przegrała z rozstawioną z dwójką Meksykanką Renatą Zarazuą (271 WTA) 4:6, 3:6.
Olivia ani razu nie przełamała dużo bardziej doświadczonej przeciwniczki. Nie wykorzystała trzech breakpointów. Po raz pierwszy podanie straciła przy stanie 4:4 w pierwszej partii. W drugim secie nie utrzymała serwisu w piątym (2:3) i dziewiątym gemie (3:6).
Zarazua we wrześniu 2021 roku była 117. tenisistką świata.
Wcześniej Lincer przebiła się przez kwalifikacje w Orlando ITF W25 oraz odpadła w drugiej rundzie eliminacji w Rome ITF W60.