Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - Jeanjean 6:1, 6:2; Samsonova - Linette 6:1, 6:1; Vondrousova - Masarova 6:1, 6:3; Potapova - Rakhimova 6:2, 6:3; Jabeur - Vickery 6:3, 6:2; Paolini - D. Saville 6:3, 6:4; Baptiste - Day 4:6, 6:2, 6:2; Sinner - Eubanks 6:3, 6:3, 6:4.

Tenis. Oliwia Sybicka i Jan Urbański trenują w Akademii IMG

Oliwia Sybicka i Jan Urbański w 2021 roku zostali mistrzami Polski do lat 12. Wywalczyli nie tylko tytuły i złote medale, ale też dwutygodniowy pobyt w Akademii IMG.

Ze względu na COVID-19 pobyt na Florydzie długo nie był możliwy. W listopadzie Polacy uczestniczą w treningach pod okiem szkoleniowców Akademii IMG i trenera kadry U14-16 Pawła Bojarskiego.

Oliwia i Janek poza ćwiczenia na korcie, biorą również udział w zajęciach teoretycznych, treningach motorycznych, a także w zajęciach psychologicznych.

Nasi zawodnicy zakończyli treningi z bardzo mocną ekipą Chin, a w tym tygodniu dołączyła do nich silna grupa z Ameryki Południowej – IMG Dunlop Team, która weźmie udział w turnieju Eddie Herr, także w Orange Bowl. Oliwia i Janek trenują i grają sparringi z najlepszymi zawodnikami w ich kategorii wiekowej na świecie.

Fundatorem nagrody jest Polski Związek Tenisowy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oliwia i Jan przebywając zaraz po zakończeniu treningów wezmą także udział w turnieju Eddie Herr International Junior Championship – IMG Academy U14. Dodatkowo na ten cel zarówno Janek jak i Oliwia otrzymają wsparcie finansowe PZT.

Kategoria: PZT