Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Peterson - Konjuh 6:3, 6:1; Parks - Bucsa 6:3, 6:3; Bucsa/Falkowska - Heisen/N. Kichenok 6:4, 6:3; Gabueva/Zakharova - Panova/Parks 6:2, 7:6 (2).

Tenis. Oliwia Sybicka i Jan Urbański trenują w Akademii IMG

Oliwia Sybicka i Jan Urbański w 2021 roku zostali mistrzami Polski do lat 12. Wywalczyli nie tylko tytuły i złote medale, ale też dwutygodniowy pobyt w Akademii IMG.

Ze względu na COVID-19 pobyt na Florydzie długo nie był możliwy. W listopadzie Polacy uczestniczą w treningach pod okiem szkoleniowców Akademii IMG i trenera kadry U14-16 Pawła Bojarskiego.

Oliwia i Janek poza ćwiczenia na korcie, biorą również udział w zajęciach teoretycznych, treningach motorycznych, a także w zajęciach psychologicznych.

Nasi zawodnicy zakończyli treningi z bardzo mocną ekipą Chin, a w tym tygodniu dołączyła do nich silna grupa z Ameryki Południowej – IMG Dunlop Team, która weźmie udział w turnieju Eddie Herr, także w Orange Bowl. Oliwia i Janek trenują i grają sparringi z najlepszymi zawodnikami w ich kategorii wiekowej na świecie.

Fundatorem nagrody jest Polski Związek Tenisowy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oliwia i Jan przebywając zaraz po zakończeniu treningów wezmą także udział w turnieju Eddie Herr International Junior Championship – IMG Academy U14. Dodatkowo na ten cel zarówno Janek jak i Oliwia otrzymają wsparcie finansowe PZT.

Kategoria: PZT