Polski Tenis

WYNIKI

EASTBOURNE WTA 500: Linette - Pavlyuchenkova 1:6, 7:6 (4), 6:4; Kalinina - Cirstea 6:3, 6:2; Dart - Bouzkova 7:5, 6:7 (7), 6:4; Ostapenko - Minnen 7:6 (3), 6:1; BAD HOMBURG WTA 500: Niemeier - Sakkari 2:6, 6:2, 7:6 (4); Samsonova - Sorribes Tormo 6:3, 6:1; Noskova - Townsend 7:5, 6:1; Siniakova - Burel 6:3, 6:7 (7), 6:1; Haddad Maia - Korpatsch 6:1, 7:6 (6); Blinkova - Andreescu 6:4, 6:2; Shnaider - Kerber 7:5, 6:3; MAJORKA ATP 250: Hijikata - Nardi 6:2, 2:6, 7:5; Fognini - Brouwer 7:6 (4), 7:6 (5); Ofner - Munar 3:6, 6:4, 7:6 (4); Monfils - Thiem 6:3, 7:6 (3); Darderi - P. Martinez 7:5, 7:5; Shevchenko - Lestienne 7:5, 7:6 (5); EASTBOURNE ATP 250: B. Harris - Fearnley 6:4, 7:6 (7); Vukic - Marozsan 6:2, 6:4; Purcell - Djere 6:1, 4:6, 6:3; J. Shang - Etcheverry 7:5, 3:6, 7:6 (4).

Tenis. Osiem Polek rywalizowało w turnieju ITF w Bol w Chorwacji

Anna Hertel (712 WTA), Weronika Ewald (734 WTA), Marcelina Podlińska (834 WTA), Olivia Bergler (1089 WTA), Xenia Bandurowska (1150 WTA), Olga Gołaś (br), Dominika Podhajecka (br) i Leticia Matuszewski (br) grały w turnieju ITF W15 w Bol. 

W Bluesun Hotel Bol Open 2024 (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) na wyspie Brac do drugiej rundy jako pierwsza awansowała Ewald.

Weronika w finale

Ewald (tegoroczna maturzystka) jest rozstawiona z szóstką. Wygrała z Rosjanką Alexandrą Vasilyevą (970 WTA) 3:6, 6:4, 6:3, Szwedką Jacquline Nylander Altelius (1257 WTA) 6:2, 6:1, 15-letnią Francuzką Eleejah Inisan (1212 WTA, 233 ITF) 7:5, 6:3 i 16-letnią Chorwatką Dorą Miskovic (br) 6:2, 6:1. W finale przegrała z Niemką Siną Hermann (664 WTA) 5:7, 4:6.

Hertel (nr 4) uporała się z Rosjanką Victorią Boroduliną (br) 6:3, 6:0. Uległa jednak Włoszce Anastazji Bertacchi (br) 2:6, 6:3, 4:6.

Podlińska (nr 7) pokonała Czeszkę Emmę Slavikovą (1250 WTA) 6:1, 6:1, ale nie sprostała Miskovic 6:2, 0:6, 2:6.

Bandurowska była słabsza od Holenderki Stephanie Judith Visscher (622 WTA, nr 2) 1:6, 2:6, a Bergler (tegoroczna maturzystka) przegrała ze Szwajcarką Marie Mettraux (767 WTA, nr 8) 5:7, 0:6.

Kwalifikacje

W trzystopniowych eliminacjach Xenia grała z nr 1. Miała wolny los w pierwszej rundzie. W kolejnych pokonała Niemki Katharinę Rothacker (br) 6:3, 1:6, 10:3 i Michelle Khomich (br) 6:3, 6:2.

Gołaś (nr 8) była lepsza od Słowaczki Victyorii Chramcovej (br) 6:7 (5), 6:3, 10:8 i Meksykanki Fernandy Naves Anzaldo (br) 6:1, 6:2, ale nie sprostała Włoszce Anastazji Bertacchi (br) 4:6, 7:5, 8:10.

Podhajecka wygrała z Hiszpanką Luną Dinoto Fernandez (br) 6:0, 6:0. Była jednak słabsza od Boroduliny 3:6, 4:6. L. Matuszewski przegrała z Chorwatką Rią Dernikovic (br) 0:6, 1:6.

Gra podwójna

W deblu Bandurowska i Czarnogórka Tea Nikcevic (nr 3) wygrały z Chorwatkami Astrid Johą-Bilic i Liv Sumak 6:1, 6:3. W ćwierćfinale był słabsze od Brytyjki Soumeyi Anane i Szwajcarki Nicole Gadient 6:4, 6:7 (11), 7:10.

Podlińska i Niemka Sina Hermann (nr 4) uporały się ze Szwajcarką Natalią Fehr i Niemką Neilą Trklją 6:1, 6:2. W ćwierćfinale uległy Chorwatkom Riji Dernikovic i Luny Ivkovic 5:7, 6:3, 6:10.

Bergler i Gołaś przegrały z Mettraux i Visscher (nr 2) 2:6, 3:6.

Drabinki

Kategoria: ITF