Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA: Niemcy - Wielka Brytania 2:1: Gojowczyk - Evans 2:6, 1:6; Struff - Norrie 7:6 (6), 3:6, 6:2; Krawietz/Puetz - Salisbury/N. Skupski 7:6 (10), 7:6 (5); Chorwacja - Włochy 2:1: Gojo - Sonego 7:6 (2), 2:6, 6:2; Cilic - Sinner 6:3, 6:7 (4), 3:6; Mektic/Pavic - Fognini/Sinner 6:3, 6:4.

Tenis. Oskar Grzegorzewski wygrał turniej ITF juniorów w Szawlach

Grupa Polaków wystąpiła w turnieju ITF juniorów (do lat 18) w Szawlach. Na Litwie najlepiej wypadł Oskar Grzegorzewski.

W zawodach Siauilia Tennis Academy Cup 2021 (korty twarde w hali, kategoria grade 5) Grzegorzewski sięgnął po pierwszy tytuł w rozgrywkach ITF. W pięciu meczach stracił tylko seta.  

Singiel juniorek

Aleksandra Węgrzyn (rozstawiona z nr 6) pokonała Łotyszkę Madarę Markevicę 6:4, 6:1 i Irlandkę Zarę Burns 6:1, 6:1. W ćwierćfinale uległa Litwince Umie Bakaityte (nr 2) 1:6, 1:6.

Kamila Popławska wygrała z Czeszką Nikolą Koprivovą 6:2, 6:2 i Litwinką Smilte Bakyte (nr 5) 7:6 (2), 1:6, 6:4, ale w ćwierćfinale przegrała z Ukrainką Anną Pinaievą (nr 3) 7:5, 1:6, 2:6.

Hanna Koprowska nie sprostała Turczynce Zeynep Naz Darze (nr 7) 6:7 (4), 3:6.

Singiel juniorów

Grzegorzewski (nr 8) był lepszy od Francuza Gabriela Gomeza 6:1, 6:4, Łotyszów Stefansa Audrinsa 6:0, 6:0 i Reinisa Kupfersa (nr 3) 6:7 (4), 6:4, 6:2, Litwina Taurasa Mickusa (nr 6) 6:3, 6:1 i Holendra Pepijna Bastiaansena 6:4, 6:1.  

Lech Gontar (nr 5) wyeliminował Ukraińca Vitalija Hnidetsa 5:7, 6:1, 6:4 i Niemca Mariano Dedurę-Palomero 6:1, 4:6, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Łotyszem Danielsem Tensem (nr 2) 6:3, 2:6, 0:6.

Filip Bojko pokonał Łotysza Edvardsa Snepstsa 6:2, 6:0, ale był słabszy od Bastiaansena 6:7 (4), 5:7.

Filip Kosiński uległ Łotyszowi Davisowi Rolisowi (nr 7) 1:6, 3:6, a Mateusz Lange nie sprostał Łotyszowi Artjomsa Afanasjevsa 5:7, 4:6.

W eliminacjach Igor Daszczuk uległ Estończykowi Denisowi Maijorovovi 3:6, 1:6.

Debel juniorek

W deblu Popławska i Węgrzyn (nr 3) wygrały z Estonką Meribel Jarną i Litwinką Vilte Vaitkeviciute 3:6, 6:3, 10:1 oraz Łotyszkami Nikolą Nikolajevą i Laurą Ozolą 7:5, 6:3. W półfinale przegrały z Bakaityte i jej rodaczką Emilią Tverijonaite (nr 1) 2:6, 1:6.

Koprowska i Łotyszka Sofia Zarina nie sprostały Litwince Laimie Vladson i Łotyszce Beatrise Zeltinie 2:6, 4:6.

Debel juniorów

Bojko i Gontar (nr 3) pokonali Izraelczyka Yardena Cauly i Gomeza 6:4, 6:4, ale byli słabsi od Bastiansena i Maijorova 6:3, 4:6, 6:10.

Grzegorzewski i Lange wygrali z Holendrem Andym Huynhem i Łotyszem Artursem Zagarsem 6:2, 6:3. Przegrali jednak z Kaupfersem i Rolisem (nr 2) 6:4, 4:6, 7:10.

Kosiński i Hnidets także nie sprostali Kaupfersowi i Rolisowi 2:6, 2:6. 

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności