Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Golubic - Ferro 6:4, 6:2; Pliskova - Pera 6:3, 1:6, 6:1; Dodin - Makarova 6:2, 6:1; Juvan - Berberovic 6:2, 6:3; Mertens - Friedsam 7:5, 7:5; Christian/Marozava - Piter/Zimmermann 2:6, 6:3, 10:8; RABAT WTA 250: Bondar - Kucova 6:3, 6:3; Rus - Galfi 6:4, 6:2; C. Liu - Sherif 4:6, 7:6 (5), 6:1; Parrizas Diaz - Mladenovic 4:6, 6:3, 6:0; GENEWA ATP 250: Griekspoor - Nikles 6:3, 7:5; Kokkinakis - Delbonis 1:6, 7:5, 7:5; Opelka - O'Connell 6:3, 7:5; J. Sousa - Basilashvili 6:4, 6:3; Mektic/Pavic - Arends/Walków 6:4, 6:4; LYON ATP 250: Molcan - Khachanov 6:2, 7:6 (4); Rune - Mannarino 6:4, 6:3; Coria - Carreno Busta 7:5, 6:3; Molcan - Khachanov 6:2, 7:6 (4); M. Gonzalez/Melo - Nys/Zieliński 6:4, 3:6, 10:6.

Tenis. Martyn Pawelski triumfował w turnieju ITF juniorów w Bratysławie

Martyn Pawelski i Gabriel Matuszewski spisali się najlepiej z Polaków w turnieju ITF juniorów w Bratysławie. 

W Slovak Junior Indoor 2022 (korty twarde w hali, kategoria grade 2) obok półfinalistów zawodów singlowych grali: Xenia Lipiec, Magdalena Świerczyńska, Jakub Jędrzejczak, Kacper Szymkowiak i Piotr Czaczkowski. 

Singiel juniorek

Lipiec nie sprostała Węgierce Pannie Bartha 3:6, 5:7, a Świerczyńska przegrała z Rosjanką Anną Sedyshevą 6:1, 0:6, 2:6. 

Singiel juniorów

Pawelski był rozstawiony z szóstką. Wygrał ze Słoweńcem Majem Premzlem 7:6 (3), 6:2, Rumunem Erikiem Davidem Verdesem 6:3, 6:0, Hiszpanem Martinem Landaluce 6:1, 6:2 i G. Matuszewskim 6:4, 7:6 (5). W finale uporał się ze Słowakiem Peterem Benjaminem Privarą (22 ITF) 7:6 (6), 6:3.

Gabriel wcześniej pokonał Ukraińca Illyę Maksymchuka (nr 7) 7:5, 6:3, Czecha Vita Kalinę 6:2, 6:4 i Bośniaka Andreja Nedicia (nr 4) 6:3, 6:4. 

Jędrzejczak uległ Szwedowi Sebastianowi Erikssonowi 0:6, 3:6, a Szymkowiak nie dokończył meczu z Ukraińcem Erikiem Tkalenko 6:7 (3), 2:5 i krecz. 

W eliminacjach Kacper (nr 1) był lepszy do Słowaka Mario Kirkova 6:4, 6:2 i Austriaka Manuela Lazicia (nr 7) 6:1, 7:5.

Czaczkowski wygrał z Czechem Borisem Duroviciem 7:6 (2), 6:3, ale był słabszy od jego rodaka Jiriego Cizka 6:3, 2:6, 5:10.

Debel juniorek

W deblu Lipiec i Świerczyńska przegrały z Rosjankami Alevtiną Ibragimovą i Kristianą Sidorovą 2:6, 4:6.

Debel juniorów

Jędrzejczak i Czech Maxim Mrva pokonali Słowaków Marcusa Masarcina i Marka Nano 6:4, 6:4. W ćwierćfinale nie sprostali Erikssonowi i Kalinie (nr 4) 1:6, 2:6.

Czaczkowski i Matuszewski nie sprostali Austriakom Joelowi Schwaerzlerowi i Matthiasowi Ujvary 3:6, 4:6.

Drabinki 

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności