Polski Tenis

WYNIKI

ROUEN WTA 250: Linette - Jacquemot 7:5, 6:1; Stephens - Stearns 1:6, 6:1, 6:3; Pliskova - P. Kudermetova 7:5, 1:6, 7:5; M. Andreeva - Podoroska 6:1, 6:3; STUTTGART WTA 500: V. Kudermetova -  Krejcikova 5:7, 6:4, 6:4; Badosa - Shnaider 6:3, 6:4; Vickery - Sasnovich 7:6 (2), 7:5; BARCELONA ATP 500: Bautista Agut - Safiullin 6:3, 7:6 (8); Trungelliti - Ajdukovic 6:2, 7:6 (3); Nakashima - Evans 7:6 (5), 6:2; Diaz Acosta - Rincon 6:1, 6:4; Hardt - Landaluce 2:6, 6:4, 6:3; Mayot - Cachin 7:6 (5), 2:6, 6:3; A. Muller - Ramos-Vinolas 7:6 (4), 6:0; Ofner - Kotov 5:7, 6:3, 6:2; Arnaldi - Cazaux 5:5 i krecz Francuza; Nys/Zieliński - Baez/Etcheverry 6:1, 6:3; BUKARESZT ATP 250: Navone - Daerderi 6:2, 6:3; Seyboth Wild - Nardi 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2); Rinderknech - Gaston 6:7 (6), 6:4, 7:5; Coria - Bonzi 6:4, 6:2; MONACHIUM ATP 250: Moro Canas - Thiem 6:4, 6:4; Molleker - Passaro 6:4, 6:2; Draper - Kopriva 6:1, 5:7, 6:4; Michelsen - Rehberg 7:6 (2), 6:3; OEIRAS WTA 125: M. Jorge - A. Santos 6:2, 7:5; Pera - Sharma 1:2 i krecz Australijki.

Tenis. Polacy grali w turniejach ITF – dwa tytuły Falkowskiej

Spora grupa polskich tenisistów rywalizowała w turniejach ITF w Gruzji, Chorwacji, Tunezji, Czechach oraz Bośni i Hercegowinie. 

W Tbilisi walczyli Weronika Falkowska, Weronika Baszak i Piotr Gryńkowski, Joanna Zawadzka startowała w Monastyrze, a Xenia Lipiec i Olga Gołaś walczyły w Szybeniku. Piotr Matuszewski grał w Jabloncu na Nysą, a Yann Wójcik w Brcko. 

Tbilisi

Weronika Falkowska była rozstawiona z szóstką w Tbilisi Open (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród). Wywalczyła główne trofeum.

Pokonała pięć rywalek: Rosjankę Elizavetę Morozovą 6:3, 6:0, Białorusinkę Janę Kolodynską 6:4, 6:4, Szwajcarkę Joannę Zuger (nr 4) 4:6, 6:1, 6:1, Gruzinkę Tamari Gagoshidze 6:1, 6:7 (4), 7:5 i Rosjankę Valerię Olyanovskayą 6:4, 6:3.

Dla Weroniki to czwarty wygrany turniej ITF W15 w tym sezonie w singlu (poprzednie trzy w Monastyrze) oraz trzeci triumf w deblu (wcześniejsze dwa w Tunezji).

Weronika Baszak przegrała z Australijką Alexandrą Osborne (nr 8) 4:6, 4:6.

W deblu Falkowska i Szwajcarka Jenny Duerst (nr 2) sięgnęły po tytuł. Wygrały kolejno z Gruzinkami Tamari Gagoshidze i Nino Natsvlishvili 6:4, 7:5, Mariam Dalakishvili i Tatią Mikadze 6:3, 6:1, Amerykanką Zoe Howard i Osborne 4:6, 6:1, 10:6 oraz Turczynką Aylą Aksu i Olyanovskayą 6:3, 6:2. 

Baszak i Rosjanka Ksenia Laskutova (nr 4) miały zagrać z Francuzką Heleną Kereselidze i Gruzinką Sopiko Tsitskishvili, ale wycofały się z zawodów. 

W eliminacjach turnieju mężczyzn w Gruzji (korty twarde, 15 tys. $) Piotr Gryńkowski był lepszy od Gruzina Davida Chelidze 4:6, 6:4, 10:7, ale nie sprostał Duńczykowi Christianowi Sigsgaardowi 3:6, 3:6.

Szybenik

Xenia Lipiec i Olga Gołaś – dzięki dzikich kartom – grały w eliminacjach turnieju Sibenik Open 2021 (korty ziemne, 15 tys. $). W Chorwacji Gołaś była słabsza od Włoszki Enoli Chiesy 1:6, 1:6. 

Lipiec wygrała z Czeszką Sonią Krtenovą 6:3, 6:2, Francuzką Lucie Nguyen Tan 6:4, 3:6, 10:8 i Rosjanką Victorią Boroduliną 6:2, 6:7 (5), 10:7.

W zawodach głównych Xenia pokonała Australijkę Anę Prso (WC) 6:1, 6:1. Zdobyła pierwszy punkt do rankingu WTA. W 1/8 finału przegrała z Francuzką Leolią Jeanjean 1:6, 3:6. 

Monastyr

Joanna Zawadzka otrzymała dziką kartę do imprezy Magic Tours w Monastyrze (korty twarde, 15 tys. $). Przegrała z rozstawioną z siódemką Japonką Himeno Sakatsume 4:6, 6:0, 1:6.

W grze podwójnej Zawadzka i Amerykanka Taylor Cataldi uległy Japonkom Harunie Arakawie i Natsuho Arakawie 6:3, 3:6, 10:12. 

Brcko

Na cykl startów w Bośni i Hercegowinie wybrał się Yann Wójcik. W kwalifikacjach Brcko Open 2021 (korty ziemne, 15 tys. $) pokonał Serba Aleksa Mardjonovicia 6:2, 6:2, ale był słabszy od jego rodaka Lazara Milicevicia 4:6, 4:6. 

W deblu Wójcik i Słowak Lukas Palovic przegrali z Chorwatem Domagojem Biljesko i Niemcem Timem Hegerem 4:6, 4:6.

Jablonec nad Nysą

Piotr Matuszewski i Włoch Franco Agamenone kontynuują udaną deblową współpracę (zwyciężyli w trzech turniejach w tym sezonie).

W Jablonec nad Nisou Open 2021 (korty ziemne, 25 tys. $) Matuszewski i Agamenone w zmaganiach deblistów byli rozstawieni z dwójką. 

Wygrali z Chorwatem Zvonimirem Babiciem i Niemcem Fabianem Fallertem 6:3, 6:1 oraz Czechami Filipem Dudą i Adamem Pavlaskiem 6:2, 6:3.   

W półfinale przegrali z Białorusinem Uladzimirem Ignatikiem i Ukraińcem Witalijem Sachko (nr 3) 6:7 (4), 6:7 (4). 

Kategoria: ITF