Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Andreescu - Dart 6:3, 6:4; D. Yastremska - Uchijima 6:3, 6:7 (3), 6:2; Kostyuk - Liang 6:7 (7), 6:3, 6:0; L. Fruhvirtova - Mattek-Sands 6:3, 6:1; Zakharova - Schmiedlova 3:6, 7:5, 6:3; Watson - Putintseva 5:7, 6:4, 7:6 (5); T. Maria - Eala 6:2, 6:2; N-L. Han - Ruse 6:4, 1:6, 6:4; Hibino - Savinykh 6:0, 6:2; Kalinskaya - Makarova 6:1, 6:1; LYON WTA 250: Kovinic - Golubic 6:1, 6:4; S. Zhang - Brengle 6:3, 6:2; Parks - Grabher 6:3, 5:7, 6:4; E. Andreeva - Blinkova 6:7 (3), 6:4, 4:0 i krecz Anny; Bondar - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; CALI WTA 125: Monnet - Loeb 6:3, 6:4; Strakhova - Herazo Gonzalez 6:2, 6:2; Colmegna - Carle 6:4, 6:2.

Tenis. Polacy rywalizują kolejny tydzień w Sozopolu w Bułgarii, Kaśnikowski awansował do finału

Grupa polskich tenisistów już trzeci tydzień bardzo udanie rywalizowała w Sozopolu w Bułgarii w turniejach ITF M15. 

W Santa Marina Cup III (korty twarde, 15 tys. $ w puli) grali: Maks Kaśnikowski (nr 4), Szymon Kielan, Olaf Pieczkowski, Yann Wójcik, Martyn Pawelski, Jasza Szajrych, Gabriel Matuszewski, Piotr Czaczkowski. 

Turniej główny singla

Kielan wygrał z Bułgarem Dinko Dinevem 6:3, 6:2 ale przegrał z Włochem Riccardo Balzeranim 6:7 (5), 4:6.

Kaśnikowski był lepszy od Rumuna Mihaia Razvana Marinescu 7:6 (2), 6:2, Bułgara Gabriela Doneva 6:0, 7:6 (2) i Balzeraniego 6:2, 7:5. W półfinale rozbił Bułgara Simeona Terzieva (WC) 6:4, 6:0. W finale nie sprostał Bułgarowi Aleksandarowi Lazarovovi (317 ATP, nr 1, WC) 2:6, 4:6.

Szajrych pokonał Czecha Adama Jurajdę 6:4, 6:2. Uległ jednak Lazarovovi 3:6, 1:6.

Pieczkowski przegrał z Bułgarem Alexandrem Donskim (nr 6) 6:7 (12), 5:7. Czaczkowski uległ Bułgarowi Petrowi Nesterovovi 4:6, 3:6, Wójcik był słabszy od Bułgara Simeona Terzieva 6:7 (5), 4:6, a G. Matuszewski nie zdobył gema w meczu z Donevem 0:6, 0:6.

Pawelski przegrał z Bułgarem Yanakim Milevem 2:6, 6:4, 1:6, który zrewanżował się mu za porażkę sprzed tygodnia. 

Eliminacje singla

W kwalifikacjach Szajrych wygrał z Rumunem Alexandru Lucą 6:2, 6:1 i Gruzinem Sergo Sikharulidze 6:4, 6:2. 

Czaczkowski pokonał Rumuna Vlada Stoicę 6:3, 3:6, 11:9 i Czecha Daniela Siniakova 2:6, 6:4, 10:6.

G. Matuszewski był lepszy od Włocha Pietro Schiavettiego 6:1, 6:2 i Macedończyka Obrada Markovskiego 6:3, 6:4. 

Mateusz Kułakowski wygrał z Rumunem Danem Radu Munteanu 6:1, 6:2, ale uległ Jurajdzie 4:6, 4:6.

Mikołaj Lis pokonał Bułgara Pavla Marinova 6:2, 6:4. Przegrał jednak z Czechem Martinem Benesem 4:6, 2:6.   

Gra podwójna

W deblu Kielan i Wójcik (nr 2) wygrali z Rumunami Vasile Antonescu i Patrickiem Grigoriu 6:3, 6:1 oraz Jurajdą i Siniakovem 7:6 (4), 7:5. W półfinale przegrali z Bułgarami Adrianem Dzhenevem i Anthonym Genovem 3:6, 4:6.

Kułakowski i Lis uporali się z Bułgarami Radoslavem Shandarovem i Vasilem Shandarovem 6:1, 7:5. Nie sprostali Donskiemu i Ukraińcowi Władysławowi Orlovovi (nr 1) 1:6, 3:6.

Pawelski i Turek Tuna Altuna przegrali z Bułgarami Plamenem Milushevem i Simeonem Terzievem 2:6, 6:3, 8:10.

Czaczkowski i G. Matuszewski byli słabsi od Dzheneva i Genova 6:7 (4), 4:6.

Drabinki 

Teraz Kanada

W cyklu zawodów w Bułgarii najlepiej wypadł Kaśnikowski (dwa finały i półfinał w singlu). Od 6 listopada Maks chce walczyć w eliminacjach challengera ATP w Calgary. Później ma przenieść się do Drummondville – także w Kanadzie.

Kategoria: ITF