Polski Tenis

WYNIKI

INDIAN WELLS: Rybakina - Sabalenka 7:6 (11), 6:4; Alcaraz - Medvedev 6:3, 6:2.
Canal+
Polska Liga Tenisa

Tenis. Polacy trenują w Maia przed meczem Pucharu Davisa z Portugalią

Reprezentanci Polski rozpoczęli w miejscowości Maia koło Porto zgrupowanie przed meczem z Portugalczykami w Pucharze Davisa. 

Spotkanie zostanie rozegrane w hali na korcie ziemnym w Complexo Municipal de Tenis da Maia. Liderami obydwu zespołów będą Kamil Majchrzak (75 ATP) i Joao Sousa (87 ATP). 

Żuk czy Michalski w singlu obok Majchrzaka?

W składzie biało-czerwonej drużyny – na spotkanie play off o miejsce w Grupie Światowej I – znaleźli się jeszcze dwaj singliści: Kacper Żuk i Daniel Michalski (obaj LOTOS PZT Team).

Kacper w poniedziałek spadł na 190. miejsce, natomiast Daniel osiągnął najwyższą jak dotychczas 354. lokatę na świecie. Michalski jako jedyny z Polaków w tym sezonie rywalizował na kortach ziemnych. 

Do Portugalii kapitan Mariusz Fyrstenberg zabrał też zgrany debel Szymon Walków i Jan Zieliński (obaj LOTOS PZT Team), który wyjdzie do gry w sobotę, na otwarcie drugiego dnia rywalizacji. Obaj regularnie poprawiają najwyższe swoje rankingi – Szymon właśnie awansował na 93. miejsce, a Janek na 75.

W meczu nie zagra Hubert Hurkacz (10 ATP), ponieważ przygotowuje się do występów w Indian Wells i Miami. W Kalifornii w deblu wystąpi u boku Łukasza Kubota, który wróci na kort półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją kolana.

Polacy wystąpią z wstążkami w barwach ukraińskiej flagi przyczepionymi do strojów, w geście wsparcia. 

Wyrównany zespół

Liderem ekipy gospodarzy, prowadzonej przez kapitana Rui Machado, jest Joao Sousa – triumfator niedawnego turnieju ATP 250 w Pune w Indiach. 

Kandydatami do gry w singlu są także: Nuno Borges (165 WTA), Gastao Elias (199 ATP) i Frederico Ferreira Silva (230 ATP).

W drużynie jest też doświadczony deblista Francisco Cabral (143 ATP), który prawdopodobnie stworzy parę z Borgesem (w deblu jest 148).

Rui Machano nie powołał za to innych doświadczonych graczy jak prześladowany przez urazy Pedro Sousa (251 ATP, a był 99), Goncalo Oliveira (273 ATP) czy Joao Domingues (302 ATP).

Plan gier

Piątek: początek o godz. 13 czasu polskiego (2 single).

Sobota: debel (godz. 11.30), a następnie 2 single. 

Kategoria: Davis Cup