Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Sabalenka - Linette 6:2, 6:1; Sorribes Tormo - Barty 6:4, 6:3; Alexandrova - Mertens 4:6, 6:4, 6:4; Giorgi - Brady 6:3, 6:2; Kar. Pliskova - Cornet 6:1, 6:3; Suarez Navarro - Jabeur 6:4, 6:1; Oskaa - S. Zheng 6:1, 6:4; Q. Wang - Cepede Royg 6:4, 6:3; Ferro - Sevastova 2:6, 6:4, 6:2; Kvitova - Paolini 6:4, 6:3; Podoroska - Putintseva 7:6 (4), 1:3 i krecz Kazaszki; Hurkacz - Saville 6:2, 6:4; L. Broady - F. Cerundolo 7:5, 6:7 (4), 6:2; Duckworth - L. Klein 5:7, 6:3, 7:6 (4); Khachanov - Nishioka 3:6, 6:1, 6:2; Galan - Safwat 7:5, 6:1; A. Zverev - Lu 6:1 6:3; Kukushkin - Coria 7:6 (4), 7:5; Mattek-Sands/Pegula - Linette/Rosolska 6:1, 6:3; GDYNIA WTA 250: Zanevska - Kucova 6:4, 7:6 (4); Danilina/Marozava - Bondarenko/Piter 6:3, 6:2; GSTAAD ATP 250: Ruud - Gaston 6:3, 6:2; Huesler/Stricker - Walków/Zieliński 6:1, 7:6 (7); LOS CABOS ATP 250: Norrie - Nakashima 6:2, 6:2.

Tenis. Polscy juniorzy na Dominikanie

przez maka

Grupa polskich juniorów poleciała na Dominikanę na dwa turnieje ITF, które odbywają się w Santo Domingo.

W głównej części zawodów XXIX Copa Merengue w Santo Domingo (korty twarde, kategoria grade 2) grali: Rozalia Gruszczyńska, Filip Pieczonka, Marcel Kamrowski, Olaf Pieczkowski i Borys Zgoła. 

Singiel juniorek

Rozalia Gruszczyńska (176 ITF) uległa Kanadyjce Biance Jolie Fernandez (211 ITF) 1:6, 0:6, czyli młodszej siostrze Leylah (87 WTA). 

Singiel juniorów

Filip Pieczonka (93 ITF) nie sprostał Brytyjczykowi Derrickowi Chenowi (91 ITF) 6:3, 3:6, 4:6.

Marcel Kamrowski (96 ITF)  wygrał z Amerykaninem Braydenem Michną (919 ITF) 6:3, 6:4, ale przegrał z turniejową „1” – Brytyjczykiem Jack’em Pinningtonem Jonesem (10 ITF) 0:6, 1:6.

Borys Zgoła (167 ITF) pokonał Enmanuela Munoza (Dominikana, WC, 1668 ITF) 6:1, 6:0. W 1/8 finału uległ Brytyjczykowi Lui’emu Maxtedowi (56 ITF) 2:6, 6:7 (5).

Olaf Pieczkowski (127 ITF) przegrał z Kolumbijczykiem Johanem Alexandrem Rodriguezem Rodriguezem (114 ITF) 3:6, 4:6.

Eliminacje 

W kwalifikacjach Karol Tomański (472 ITF) przegrał z Michną 5:7, 0:6.

Gra podwójna

W deblu Gruszczyńska i Rumunka Vanessa Ioana GeorgianaPopa Teiusanu wygrały z Caroliną Isabel Chiatti Reynoso (Dominikana) i Jacqueline Soloveychik (USA) 6:1, 6:1. W ćwierćfinale przegrały z Czeszką Lucie Havlickovą i Szwedką Klarą Milicevic (nr 3) 2:6, 4:6.

Kamrowski i Zgoła uporali się z Amerykaninem Nicholasem Godsickiem i Słowakiem Peterem Benjaminem Privarą 4:6, 6:4, 10:4. W ćwierćfinale byli słabsi od Pinningtona Jonesa i Maxteda (nr 1) 0:6, 6:4, 8:10. 

Pieczkowski i Pieczonka wygrali z Belgiem Idrissem Haddouchem i Kanadyjczykiem Jaydenem Templemanem 6:3, 6:3, Dominikańczykami Danielem Baquero i Alejandro Jose Gandinim 6:2, 6:1 oraz Szwedem Leo Borgiem i Belgiem Martinem Katzem (nr 2) 6:4, 6:4.

W finale przegrali z Pinningtonem Jonesem i Maxtedem 5:7, 7:6 (4), 7:10.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności