Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Tsurenko - Kalinskaya 6:0, 6:7 (3), 6:4; Zidansek - L. Fruhvirtova 6:3, 4:6, 6:4; Xinyu Wang - Bjorklund 6:3, 6:3; Lin Zhu - Jang 6:4, 7:6 (6); LYON WTA 250: Paolini - Masarova 6:3, 6:2; Van Uytvanck - Korpatsch 6:2, 6:4; Parks - Martic 2:6, 7:6 (3), 6:2; CALI WTA 125: Ormaechea - Bolsova 7:6 (4), 6:3; Contreras Gomez - X. You 6:2, 6:0.

Tenis. Polski sen Igi Świątek – warto przeczytać jej tekst

– Po ostatnim sezonie, który był niesamowity, w przerwie od turniejów chciałam zatrzymać się na chwilę i spojrzeć wstecz na całą moją drogę (wciąż jednak niezbyt długą, jako że mam tylko 21 lat) – mówi Iga Świątek. 

– Ekipa The Players Tribune pomogła mi w tym i tak powstał tekst, dzięki któremu mam nadzieję, że zrozumiecie i poznacie mnie trochę lepiej. Liczę, że spodoba Wam się moja historia, która doprowadziła mnie do chwili obecnej – dodaje najlepsza tenisistka świata. 

– Nie da się w żaden sposób przygotować do pierwszego zwycięstwa w Wielkim Szlemie, zwłaszcza jeśli ktoś – jak ja – jest introwertykiem i pochodzi z kraju, w którym nikt nie spodziewa się po zawodnikach takich sukcesów w tenisie. A przynajmniej do tej pory nikt się ich nie spodziewał… Tuż po zwycięstwie w Rolandzie Garrosie, kiedy jeszcze byłam we Francji, moje życie wciąż wydawało się normalne, ale kiedy wróciłam do Polski, okazało się, że wszystko się zmieniło – rozpoczyna Iga Świątek. 

Przeczytaj cały tekst

Kategoria: WTA