Polski Tenis

WYNIKI

BARCELONA ATP 500: Lajovic - Schwartzman 6:1, 6:2; Carballes Baena - Grenier 6:2, 6:4; Van Assche - Zh. Zhang 7:5, 6:2; BUKARESZT ATP 250: Fonseca - Sonego 7:6 (5), 7:5; MONACHIUM ATP 250: Garin - Koepfer 7:6 (3), 6:3; Rodionov - Vukic 6:2, 6:3; Daniel - O'Connell 6:3, 6:4; OEIRAS WTA 125: Tauson - Monnet 6:3, 6:1; Zarazua - Parks 6:0, 6:2.

Tenis. Polski sen Igi Świątek – warto przeczytać jej tekst

– Po ostatnim sezonie, który był niesamowity, w przerwie od turniejów chciałam zatrzymać się na chwilę i spojrzeć wstecz na całą moją drogę (wciąż jednak niezbyt długą, jako że mam tylko 21 lat) – mówi Iga Świątek. 

– Ekipa The Players Tribune pomogła mi w tym i tak powstał tekst, dzięki któremu mam nadzieję, że zrozumiecie i poznacie mnie trochę lepiej. Liczę, że spodoba Wam się moja historia, która doprowadziła mnie do chwili obecnej – dodaje najlepsza tenisistka świata. 

– Nie da się w żaden sposób przygotować do pierwszego zwycięstwa w Wielkim Szlemie, zwłaszcza jeśli ktoś – jak ja – jest introwertykiem i pochodzi z kraju, w którym nikt nie spodziewa się po zawodnikach takich sukcesów w tenisie. A przynajmniej do tej pory nikt się ich nie spodziewał… Tuż po zwycięstwie w Rolandzie Garrosie, kiedy jeszcze byłam we Francji, moje życie wciąż wydawało się normalne, ale kiedy wróciłam do Polski, okazało się, że wszystko się zmieniło – rozpoczyna Iga Świątek. 

Przeczytaj cały tekst

Kategoria: WTA