Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. Postanowienia Walnego Zgromadzenia Delegatów PZT w Warszawie

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZT, które odbyło się w Warszawie, zatwierdziło działalność związku w 2022 roku oraz uzupełniło skład Zarządu PZT na dalszą część kadencji.

Wtorkowe WZD PZT rozpoczęło wystąpienie zaproszonego gościa z Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Ryszarda Madziara.

Blisko pozyskania sponsora strategicznego 

– Tenis ma Igę Świątek, a za nią idzie wielu młodych ludzi chcących uprawiać tę dyscyplinę. Dlatego trzeba wykorzystać ten ważny moment i zbudować młode pokolenie, które będzie rozsławiać Polskę za granicami kraju. Do tego musi nadążać rozwój obiektów za wynikami sportowców, by mogli korzystać z nich młodzi zawodnicy. Wspólnie z PZT działamy w kierunku pozyskania partnera strategicznego dla związku. Staram się pomóc znaleźć solidnego partnera, który wesprze finansowo polski tenis. Taki sponsor strategiczny jest, powiem, że to już jest tylko kwestia samego podpisania umowy z Totalizatorem Sportowym – tłumaczył delegatom Ryszard Madziar.

– Niedawno wydarzyło się coś, co na krótko wstrzymało ten proces, bo pojawił się pomysł, żeby Polski Komitet Olimpijski zaangażował się i był pośrednikiem w przekazywaniu środków od sponsorów do poszczególnych związków sportowych. Także to jest kwestia nie „czy”, tylko „kiedy” ta umowa zostanie podpisana, bo rozmowy są już na finiszu. Także sytuacja jest opanowana i za chwilę będą te środki tak potrzebne na funkcjonowanie Polskiego Związku Tenisowego i polskiego tenisa – dodał Madziar.

Podsumowanie działalności

WZD PZT podsumowało działalność związku w 2022 roku oraz zapoznało się z planami na obecny sezon, a także oceniło sprawozdanie finansowe za rok 2022.

– Obecny rok rozpoczęliśmy od ważnej wizyty prezydenta Międzynarodowej Federacji Tenisowej Davida Haggerty’ego w Warszawie. Jej skutkiem była rewizyta delegacji PZT w londyńskiej siedzibie ITF. Sportowo ten rok rozpoczął się od półfinału naszej reprezentacji w United Cup, a także od półfinału w singlu Magdy Linette i deblowy finał Jana Zielińskiego w Australian Open. W lutym dwie kadry U14 zdobyły srebrne medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Do tego należy dodać, ze kobieca reprezentacja Polski po raz drugi z rzędu wystąpi Billie Jean King Cup Finals, do którego otrzymała dziką kartę od ITF. Chcę podkreślić, że pomimo braku dotychczasowego sponsora tytularnego cyklu, ruszył niedawno PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, a od początku roku działa PZT Team wspierający czołowych polskich tenisistów i uzdolnioną młodzież. Na ostatniej prostej jest już druga edycja cyklu polsko-czeskich turniejów do lat 12 współfinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. A przed nami 97. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, Narodowy Dzień Tenisa oraz organizacja meczu Pucharu Davisa z Barbadosem we wrześniu – mówił Dariusz Łukaszewski, Prezes Zarządu PZT.

Dwie nowe panie w zarządzie 

WZD PZT zatwierdziło sprawozdanie z działalności Zarządu PZT oraz sprawozdania finansowe z działalności PZT w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku (w ubiegłym roku PZT wypracował ponad 739 tys. złotych zysku).

Potem przystąpiono do przeprowadzenia wyborów uzupełniających dwóch członków zarządu, w miejsce Andrzeja Pyzary i Mirosława Skrzypczyńskiego, którzy zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji.

Zgodnie z wymogami statutowymi oficjalnie zgłoszono trzy kandydatury: Aleksandry Musiał, Darii Sulgostowskiej i Wiesława Pedrycza. W tajnym głosowaniu oddano 63 ważne głosy i 4 nieważne. Aleksandra Musiał otrzymała poparcie 49 delegatów, Daria Sulgostowska 37, a Wiesław Pedrycz 14. Pierwsze posiedzenie Zarządu PZT w uzupełnionym składzie odbędzie się na początku lipca.

Kategoria: PZT